Nuteista Geležiūnienė: nuosprendis rėmėsi dienoraščiu, kurį gali parašyti bet kas

Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį dėl smurto prieš savo mažametį sūnų šių metų sausį jau išteisintos, bet po prokuratūros skundo vėl į teisiamųjų suolą sugrįžusios Evelinos Geležiūnienės byloje.

Aukštesnės instancijos teismas nusprendė pakeisti anksčiau priimtą sprendimą ir E. Geležiūnienę pripažinti kalta dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis bei dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Moteris nuteista vienerių metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant tam pačiam laikotarpiui.

Per šį laikotarpį moteris įpareigota auklėti ir prižiūrėti savo nepilnamečius vaikus, rūpintis jų sveikata ir juos išlaikyti. Ji taip pat privalės dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Moteris taip pat turės sumokėti 1 tūkst. eurų neturtinę žalą savo sūnui ir 400 eurų už advokatų paslaugas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. E. Geležiūnienė teisme

Abejonės dėl šališkumo

E. Geležiūnienė po teismo posėdžio teigė, kad priimtas nuosprendis yra neaiškus, nes jis rėmėsi globėjos dienoraščiu, kurį gali parašyti bet kas:

„Šiai dienai ekspertams buvo pateikti įrodymai, kad nebuvo taip viskas, kaip surašyta dienoraštyje. Ekspertas teigia, kad papildomi duomenys nieko nekeičia.

O apie lipnią juostą, apie kurią buvo užsiminta, tai pats vaikas pasakojo, kaip globėja jį rišo. Mes pateikėme garso įrašą, kur vaikas pasakė, jog buvo rišamas lipnia juosta. Pateikėme įrodymus, bet į juos nebuvo atsižvelgta.“

Šiandien taip pat priimtas sprendimas, kad motina turi sumokėti 1 tūkst. eurų savo vaikui, o sąskaita paliekama jos pačios pavaldumui:

„Manau, kad ieškinį sumokėsiu pervedant į vaiko sąskaitą. Ją valdysiu pati. Kitas dalykas dėl elgesio koregavimo kursų, esu panašius lankiusi, tačiau dabar vėl priimtas sprendimas, kad turiu kažką panašaus lankyti.“

Motina patvirtino, kad globėja nė karto nesidomėjo vaiku: „Būtų raštiškas užklausimas, jei būtų kitaip. O tokio nėra. Iš tikrųjų vaikas manęs klausė, ar eisiu į teismą? Jis norėjo eiti kartu ir papasakoti viską. Sakiau, kad nereikia. Jis pradėjo lankyti pirmą klasę šiemet. Buvo sunku, bet viskas dabar praėjo.“

REKLAMA

Moterį atstovaujantis advokatas Ruslanas Mazurovas teigė, kad jam kilo abejonių dėl teismo šališkumo:

„Vaikas nuo pat gimimo buvo vedamas pas gydytojus, vaikas nuolat lankė ugdymo įstaigą. Ir tada teisme keliamas klausimas, kad vaikas buvo neprižiūrimas, kad jam nesuteiktos paslaugos. Kas tų paslaugų neužtikrino? Gydytojai? Ugdymo įstaigos? Tėvai?

Tikėjomės išteisinimo, bet nutiko priešingai. Turime 3 mėnesius pateikti kasacinį skundą. Šiai dienai nuosprendis yra grindžiamas ne objektyviais įrodymais, o subjektyviai surašytu laikinosios globėjos dienoraščiu.“

Piktinosi pateiktu skundu

E. Geležiūnienės advokatas R. Mazurovas jau anksčiau išsakė savo poziciją dėl prokuratūros veiksmų skųsti pirmos instancijos teismo sprendimą:

„Apeliaciją pateikė prokuratūra. Jie mano, kad mano atstovaujamosios veiksmuose buvo nusikaltimo sudėties požymių. Nors pirmos instancijos teismas to nenustatė. Mes, savo ruožtu, prašėme palikti galioti teismo sprendimą.

Keisčiausia, kad pateiktame skunde buvo daugiau apeliuojama į advokato pasisakymus nei įrodinėjama mano klientės kaltė. Toks emocinis apeliacinis skundas. Nors motyvai buvo pakankamai aiškiai aprašyti pirmos instancijos teisme. Pakankamai aiškiai, suprantamai bei logiškai viskas buvo sudėliota.“

Paklaustas apie galimą ieškinį valstybei dėl to, kad vaikas nuo motinos buvo visiškai atskirtas šešis mėnesius, advokatas teigė, kad kol kas reikia pabaigti nagrinėti baudžiamąją bylą, o jau tada spręsti šį klausimą:

„Jei ateityje bus ieškinys, tai valstybės institucijų pažeidimai matomi plika akimi. Pusmetį uždrausti motinai matyti vaiką. Ne apriboti, o uždrausti. Yra nelogiška taip elgtis. Dar du vaikai auga šeimoje, jie buvo palikti su mama, tačiau niekas nesiaiškino jų situacijos, bet tą trečią vaiką nuspręsta izoliuoti.“

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lemtinga diena smurtu prieš vaiką kaltinamos Geležiūnienės byloje

Palankus sprendimas

Naujienų portalas tv3.lt šių metų sausio pabaigoje rašė apie Kauno apylinkės teisme paskelbtą nuosprendį už smurtą prieš vaiką teisiamai E. Geležiūnienei.

REKLAMA

Prokurorė Renata Oželienė per praėjusių metų lapkritį vykusį posėdį pasiūlė motinai skirti pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę jos vykdymą atidedant metams.

Vis dėlto, teismas paskelbė, kad E. Geležiūnienė yra išteisinama dėl visų jai pateiktų kaltinimų. Po posėdžio E. Geležiūnienė pabrėžė, kad visas procesas užsitęsė per ilgai: „Buvo daug laiko tempimo, dirbtinių liudininkų. Ruošiuosi teikti ieškinį valstybei. Sumos neįvardysiu. Vaiko atskyrimas metus nuo šeimos padarė jam didelę žalą. Pusmetį jis iš viso nematė artimųjų, o vėliau buvo derinami susitikimai.“

E. Geležiūnienė teigė, kad tikėjosi, jog bus išteisinta, bet nebuvo dėl to užtikrinta. Moteris teigė, kad per šį laikotarpį susipažino su įvairiais teismų nuosprendžiais ir tikrai pasitaikė atvejų, kai motinos būdavo nuteisiamos.

Prokurorė R. Oželienė po posėdžio teigė, kad, jos nuomone, surinktų įrodymų pakako pagrįsti motinos kaltę.

Prokurorė net kelis kartus pakartojo, kad surinktų duomenų turėjo pakakti įrodyti E. Geležiūnienės kaltę: „Bet pirmos instancijos teismas nusprendė priešingai. Nors buvo liudininkų parodymai, poligrafo tyrimas.“

Paėmė iš vaikų darželio

Ikiteisminis tyrimas dėl smurto prieš mažametį pradėtas 2018 metų spalį, iš darželio gavus pranešimą apie sumuštą vaiką. Prokuratūra yra skelbusi, kad vaiko motina kaltinama nežymiu vaiko sveikatos sutrikdymu, piktnaudžiavimu tėvų teisėmis ir pareigomis. Ji savo kaltę kategoriškai neigia.

Ikiteisminis tyrimas dėl smurto buvo atliekamas ir moters sugyventinio atžvilgiu, tačiau vėliau nutrauktas. Šeima vaiko teisių tarnybos akiratyje atsidūrė 2017 spalio viduryje, kai atvedus sūnų į darželį, auklėtojos ant jo kūno pastebėjo daugybę mėlynių ir praskeltą antakį.

Mažylis tiesiai iš darželio buvo perduotas globėjams, o įtarimai smurtu krito ir ant motinos, ir ant patėvio. Vaikas šeimai grąžintas daugiau kaip po metų ir po ilgų kovų – artėjant bylos nagrinėjimui teisme.

REKLAMA

Motina visą laiką tikino, kad vaikas užsigavo žaisdamas. Nors kartą buvo pripažinusi, kad vaikui taiko fizines bausmes. Tiesa, vėliau tai paneigė. Iš viso E. Geležiūnienė yra susilaukusi 7 vaikų. Tiesa, šiuo metu su ja auga trys atžalos.

Tikrino poligrafu

Kaltinimus byloje palaikanti prokurorė anksčiau yra reziumavusi visą šį tyrimą: „Buvo atlikta gausybė tyrimų, ekspertizių, apklausti liudininkai, ir net melo detektoriumi tikrinta tiek pati berniuko motina, tiek jo patėvis.“

Anot jos, šioje byloje, kaip retai, kad būna, buvo kreiptasi dėl poligrafo tyrimo, idant nusistatyti ikiteisminio tyrimo kryptis ir pasitikrinti surinktus duomenis: „Negaliu slėpti tos informacijos, kad poligrafo duomenys buvo nepalankūs poniai Geležiūnienei.“


Rašyti komentarą...
M
M
2020-12-16 10:45:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila moteriškas ,tik pamanykit ,,,nupese,, savo vaiką ,tai dabar jau reikia uztampyti žmogų ,pristatykit socialinė darbuotoja ,kad prižiūrėtų , kad padėtų susitvarkyti su tokiu būrių vaikų , bet kur tau ,tuoj pat rodo savo galybę ,taiko savo keistus neapgalvotus įstatymus ir tampo po teismus ,ir tuo savo perdėtu uolumu labiausiai pakenkia vaikui ,nes jam vistiek reikia tos mamos.
Atsakyti
-1

T
Tiesos mylėtoja
2020-12-16 10:16:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man gaila motinos Manau kad aukstesnes instancijos teismo sptendimas visiskai neteisingas Seimoms auginancioms vaikus Lietuvoje nesaugu
Atsakyti
-2

K
Kristina
2020-12-16 11:59:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senais laikais gaudavai per užpakalį ir nieko o dabar kas darosi baisu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų