Galimos šunų veisyklos šeimininkė savanorius pasitiko žodžiais: „Ar tu žinai, kad aš dabar sergu COVID?“

Savaitgalį aktyvistai naktį ir dieną budėjo ir iš klaikių sąlygų gelbėjo šunis Raseinių rajone. Ne viskas pavyko kaip tikėtasi, veterinarijos gydytojai, įvertinę gyvūnų laikymo sąlygas sodyboje, galimiems veisėjams nusprendė palikti keturis Čiau čiau veislės šunis ir dar 7 kates, tačiau netrukus kiek daugiau nei už kilometro kitoje sodyboje rasti ir į gyvūnų prieglaudą išgabenti keturi prancūzų buldogai ir dar trys tos pačios veislės 10 dienų mažyliai.

„Ar tu žinai, kad aš dabar sergu COVID?“ – tokiu komentaru pasitinka sodybos šalia Viduklės Rasenių rajone šeimininkė Genovaitė Uosienė, prie kurios namo visą naktį budėjo savanoriai įtardami, kad tvarte ir name gyvūnai laikomi netinkamomis sąlygomis.

„Mes gavome iškvietimą, kad galimai yra veisiami šunys, dauginami. Ir atvykome į šitą vietą, ir radome Čiau čiau šuniukus keturis pririštus tvarte prie grandinių, be maisto, be vandens, yra ten keli langai. Yra ten katinai viduje veisliniai taip pat“, – sako „Lietuva gyvūnams“ savanorė Gustė Valeikaitė.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gyvūnų gelbėjimo savanorių karas su šunų veisyklomis tęsiasi

Šeimininkė, pati buvusi veterinarijos gydytoja, pasakoja kad keturis Čiau čiau veislės šunis jai paliko vaikai ir ši juos laiko sodyboje, nors pati joje negyvena.

„Aš neauginu, man padovanojo, man vaikai nupirko. Mažiukus juos, vaikai, išvažiuodami, kad neišprotėčiau viena. O kuom blogos, pasakyk, kuom jos blogos, paėdę, pagėrę. Po šūdus nevaikšto, viskas išvalyta, pašerta kiekvieną rytą“, – pasakoja sodybos šeimininkė Genovaitė Uosienė.

Atvykę specialistai skuba apžiūrėti gyvūnus.

Patikrinę šunų ir kačių būklę, jų laikymo sąlygas veterinarijos specialistai sako, kad paimti gyvūnų negali, nes sąlygos nėra pavojingos. Visi keturi Čiau čiau veislės šunys, ir name esantys septyni katinai neišbadėję. Tačiau trūkumų nemažai. Šeimininkė teigia, kad daugiau šunų sodyboje nelaiko, kitame name, kur gyvena pati, yra dar du šunys.

REKLAMA

„Pavojus gyvybei negresia, trūkumų yra, bet, kad reikėtų konfiskuoti gyvūnus šiuo momentu, šiai minutei, tyrimas vyks toliau“, – teigia veterinarijos gydytojas-inspektorius Mindaugas Tamošaitis.

Aplink gyvenantys žmonės sako, kad pačios šeimininkės prie namo dažnai nepastebi:

„Užvakar mačiau, buvo užklimpusi, važiavo, dažnai tikrai nematau.“

„Aš nežinau, manęs neklauskit, aš nežinau, kiti kaimynai ateina pažiūrėti.“

Tikrintojai gavo informacijos, kad pašiūrėje gali būti paslėpti iš moters sodybos pervežti kiti šunys. Nuojauta pasitvirtina, už gero kilometro sukrypusiame sandėliuke savanoriai randa slepiamus dar tris prancūzų buldogus. Pastate pilna šiukšlių, lentų, stiklo duženų – tokiomis sąlygomis gyvūnus laikyti yra nusikaltimas. Šunys į šią vietą atvežti daugiau nei prieš parą.

Savanoriai iškviečia veterinarus ir policininkus. Pamatę sąlygas, abejonių gyvūnų specialistams, ar reikia konfiskuoti šunis, nelieka. 

„Bet šitokiomis sąlygom jie tikrai negali būti. Sąlygos yra pačios baisiausios, kurias esu matęs“, – kalbėjo M. Tamošaitis.

Veterinarai kartu su gyvūnų prieglaudos atstovais tikrina šunų žymėjimo mikroschemas ir jie patenka į globėjų rankas. Netrukus iš namo savanoriai atsineša dar vieną kalytę su trimis 10 dienų šunyčiais. Veterinarijos ir maisto tarnyba pradėjo tyrimą dėl nederamo elgesio su šunimis ir aiškinasi, ar yra ir daugiau po panašias sodybas išvežiotų ir paslėptų gyvūnų.


Rašyti komentarą...
T
Tr
2021-03-02 23:03:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu kodel veisliniai jamami itariu tie savanoriai veisejai yra
Atsakyti
-3

T
Tania
2021-03-03 12:00:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bausciau griežtai tuos veisiejus, beveik visi nesveiki gimsta, o seiminkams paskui koks skausmas laidoti savo gyvūnėlį
Atsakyti
-1

N
Nesamone
2021-03-01 19:53:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Alkani jie buvo? Susale? Nepriziureti? Kodel paimti tik brangus maziukai? Kodel kiti palikti? Kaciu nereikia a? Brudai. Kiekvienam kaime tada susirinkit visus nuo budos!!
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų