naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aistros dėl pedofilijos skandalo Seime privertė susipešti opoziciją. Saulius Skvernelis apkaltino Ramūną Karbauskį, kad šis padeda išsisukti nuo pedofilijos skandalo konservatoriamss. Dėl 4 vaikus, kaip įtariama, prievartavusio dabar jau buvusio Seimo konservatorių frakcijos nario Kristijono Bartoševičiaus veiksmų parlamento opozicija nori šaukti neeilinį posėdį, tačiau tam pasipriešino valstiečiai.

Aistros dėl pedofilijos skandalo Seime privertė susipešti opoziciją. Saulius Skvernelis apkaltino Ramūną Karbauskį, kad šis padeda išsisukti nuo pedofilijos skandalo konservatoriamss. Dėl 4 vaikus, kaip įtariama, prievartavusio dabar jau buvusio Seimo konservatorių frakcijos nario Kristijono Bartoševičiaus veiksmų parlamento opozicija nori šaukti neeilinį posėdį, tačiau tam pasipriešino valstiečiai.

REKLAMA

Kristijono Bartoševičiaus pavardė ir jam prokurorų pareikšti įtarimai dėl 4 vaikų prievartavimo toliau aidi Seimo koridoriuose. Opozicinių frakcijų parlamentarai nori išsiaiškinti, kas bandė nuo visuomenės nuslėpti pedofilijos skandalą nutekinant Bartoševičiui informaciją apie vykstantį ikiteisminį tyrimą.

Politikai įtaria, kad tik kažkam pranešus buvęs konservatorių frakcijos narys būdamas Čilėje staiga nusprendė atsisakyti Seimo nario mandato. Jei būtų spėjęs pasitraukti, apie pedofiliją visuomenė veikiausiai net nebūtų sužinojusi.

REKLAMA

Seimo opozicijos frakcijų atstovai ankstų rytą Seime taip nuotoliniu būdu tarėsi, ką daryti: esą į klausimus privalu atsakyti nedelsiant, sušaukus neeilinį Seimo posėdį. Parlamentarų parašai jau buvo beveik surinkti, tačiau paskutinę minutę koją pakišo valstiečių frakcija, kuri nusprendė atsisakyti neeilinės Seimo sesijos idėjos.

REKLAMA

„Neeilinės sesijos metu gauti atsakymus iš visų institucijų yra neįmanoma. Socialdemokratai kreipėsi į generalinę prokuratūrą prašydami iškelti bylą tirti, ar buvo nutekinta informacija. Rinkimų metu vykstant rinkiminei kampanijai rengti neeilinį posėdį yra bandymas politikuoti. Kas gali pakenkti tyrimui“, – teigia valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis.

Susitarti opozicijai, panašu, trukdo senos žaizdos. Dalis valstiečių Skvernelio komandą viešai vadina išdavikais.

REKLAMA

„Porai valandų neeilinę sesiją aiškintis galima pedofilijos skandalą? Ką per dvi valandas gali nuspręsti? Per dvi valandas gali tik pasireklamuoti, kad neva parūpo ta situacija? Partija „Vardan Lietuvos“ yra išdavikų partija, jie po šiai dienai „valstiečių–žaliųjų“ mandatuose sėdi. Jie mūsų mandatus užėmę, atėjo po mūsų vėliava“, – kalba Seimo narys Dainius Gaižauskas.

Valstiečiai vietoj neeilinio posėdžio siūlo palaukti kovo mėnesio, kai prasidės Seimo pavasario sesija, ir tada bandyti parlamente burti specialią komisiją tiems patiems Bartoševičiaus klausimams gvildenti. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra tiesiog Lietuvos žmonių interesų išdavystė, tai yra ne frakcijos pozicija, tai yra partijos pirmininko, kuris tūno šešėlyje pozicija ir išlaužytos rankos“, – sako S. Skvernelis.

Skvernelis įtaria, kad prieš rinkimus narplioti Seime pedofilijos skandalą trukdantis Karbauskis nori užsitarnauti konservatorių palankumą, kad „valstiečių“ lyderio valdomas „Agrokoncernas“ galėtų vystyti didžiulį vėjo jėgainių projektą.

„Viešai informacija yra, kad nori vystyti vėjo jėgainių parką. Su parkų leidimų ir galių gavimu yra problemos, plius atsiranda įvairūs aplinkosauginiai reikalavimai. Kas gali paneigti, kad...“, – tvirtina S. Skvernelis.

REKLAMA

„Jokiu būdu nėra ir būti negali. Mūsų verslas kreipėsi į teismą dėl to, kad „Litgrid“, kiek aš žinau, neduoda sprendimų, nedaro sprendimų. Ir jokių susitarimų negali būti. Jeigu jie būtų, į teismą nereiktų kreiptis tikriausiai. Saulius Skvernelis, jie ne tik nesako tiesios, bet ir atvirai meluoja“, – tikina R. Karbauskis.

Skvernelio vedama Demokratų frakcija nepasiduos ir be valstiečių bandys surinkti 47 būtinus parašus neeiliniam posėdžiui.

REKLAMA

„Esminis dalykas. Tokio pobūdžio nusikaltimų dangstymas ir, jeigu nebus išsiaiškinta, kas šitą informaciją nutekino arba atidavė, tai ateityje tikėtina, kad mes nežinosime, sudarysime sąlygas toliau daryti tokio pobūdžio nusikaltimus aukštiems valstybės pareigūnams“, – kalba S. Skvernelis.

Skvernelis tikisi, kad prie iniciatyvos prisidės ir pavieniai valdantieji, ir likusi opozicija.

„Jeigu mūsų balsai būtų pagrindiniai, būtų lemiami, mes duotumėm, be jokios abejonės, tą parašą, bet su prašymu, kad ta darbotvarkė būtų papildyta tokiais klausimais, kad šiek tiek turinio būtų“, – sako Seimo narys Andrius Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

„Valstiečių frakcija iš opozicinių yra didžiausia, tačiau yra 141 Seimo narys ir, jeigu nuspręsime rinkti parašus, matysime, kiek jų surinksime, bet mes padarysim viską, kas manome yra reikalinga, kad visuomenei būtų atsakyti klausimai“, – teigia Seimo narė Orinta Leiputė.

Apžvalgininkas Tadas Ignatavičius mano, kad „valstiečius“ kišti pagalius į neeilinės sesijos ratus galėjo paskatinti dėmesio trūkumas.

„Ponas Ramūnas Karbauskis šiek tiek pavėlavo įšokti į tą garsiai rėkiančių politikų, opozicijos atstovų traukinį, dėmesį visą susiurbia pastaruoju metu jo oponentas Saulius Skvernelis, taip pat ir socialdemokratai. Jam tai nebėra naudinga, jis tarsi bėgdamas neeilinės sesijos, atsitraukdamas nuo to, pats į save mėgina atkreipti dėmesį“, – kalba „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

REKLAMA

Situaciją įvertino ir dalis valdančiųjų, kurie abejoja, ar reikia Seimui neeilinės sesijos.

„Nė kiek neabejoju, kad Bartoševičius žinojo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą. Tai jeigu prokuratūra pasako, kad taip, buvo ikiteisminio tyrimo interesai, tai tada čia yra baudžiamoji atsakomybė. Galima baudžiamoji atsakomybė ir gal verta tirti, bet dabar, kai prokuratūra sako, kad čia nėra padaryta nusikaltimo, nusižengimo, ką mes tirsime“, – sako Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

REKLAMA

„Leiskime teisėsaugai dirbti. Mes matome – dirba. Byla juda į priekį ir mes visi norime sužinoti, kad teisingumas būtų įgyvendintas ir čia politikų diskutavimas apie tai niekuo nepadės“, – tvirtina Seimo narys Paulius Saudargas.

„Niekas nereikalauja, kad būtų iškelta baudžiamoji byla, ikiteisminis tyrimas Seimo pirmininkei, apie tai kalba neina, bet prokurorai turi galimybę nustatyti, kad toks veiksmas buvo padarytas ir nutekinta informacija, ir ką prokurorė sako, jeigu tai nėra padaryta žala ikiteisminiam tyrimui, baudžiamosios atsakomybės nėra, bet yra politinė atsakomybė“, – kalba S. Skvernelis.

Planuojama, kad neeilinė sesija galėtų vykti kitą ketvirtadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų