naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aistros dėl Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus, kuriam pareikšti įtarimai dėl nepilnamečių arba mažamečių seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio tvirkinimo, kaip ir dėl to, kas galimai nutekino informaciją, tebekunkuliuoja. 

Aistros dėl Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus, kuriam pareikšti įtarimai dėl nepilnamečių arba mažamečių seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio tvirkinimo, kaip ir dėl to, kas galimai nutekino informaciją, tebekunkuliuoja. 

REKLAMA

Opozicijos dėl to inicijuoja neeilinė Seimo sesija, o kiek tai padėtų šioje situacijoje, TV3 žinių „Dienos komentare“ atsakė ELTOS vyriausiasis redaktorius Vytautas Bruveris.

Aiškėja, kad Seimo narys galimus nusikaltimus vykdė būdamas Seimo nariu. Kaip vertinti šią situaciją?

Tai pats blogiausias variantas iš visų, kokie galėjo būti. Kai paaiškėjo tos pirmosios žinios – kuo prokuratūra įtaria Seimo narį, daugelis, tame tarpe ir aš, galvojo, kad kalbant apie galimą nusikaltimą kalba eina apie tuos laikus, kai K. Bartoševičius dar nebuvo Seimo nariu. Daugeliui žmonių net galvoje netilpo, kad Seimo narys jau būdamas Seimo nariu galėtų būti įtariamas tokiais nusikaltimais.

Dėl to tai yra pats blogiausias variantas, pati blogiausia versija ir kartu pats stipriausias politinis smūgis tiek pačiam Seimo nariui, tiek partijai, kurios frakcijai Seime jis priklausė, tiek visam Seimui.

REKLAMA

O kaip vertinti Seimo reakciją?

Aš specialaus, tyčinio arba nuoseklaus, aiškiai pastebimo bandymo užglaistyti visą reikalą nematau. Vargu, ar būdami savame prote Seimo nariai ar Seimo vadovybė tokioje situacijoje, kai prokuratūra žengia tokius žingsnius, kai yra pateikti tokie įtarimai, tai bandytų daryti.

REKLAMA

Žiūrint į Seimo ir politikų laikyseną galima pasakyti, kad ji yra padrika, nepakankama, nepakankamai nuosekli.

Penktadienį generalinė prokurorė kreipėsi į Seimo pirmininkę, o jau tą patį penktadienio vakarą iš Čilės K. Bartoševičius parašo prašymą atsistatydinti. Ar tai nekelia įtarimų apie galimai nutekintą informaciją?

Galima kelti tokią prielaidą, ir jeigu paaiškėtų, kad ji turi pagrindo, jog Seimo narys neturėjo kažkokių ženklų ankščiau iš prokuratūros ar teisėsaugos, o jam buvo perduota iš kolegų ar pačios Seimo pirmininkės pusės, tai čia jau būtų naujas ir dar rimtesnis smūgis Seimui ir jam vadovaujantiems politikams.

REKLAMA

Tai aš manau, kad tam ir egzistuoja opozicija. Kaip matome, ji bando naudotis situacija, kaip ir kiekviena opozicija bandytų naudotis tokia situacija, tai tikiuosi, kad jos ir kitų pastangomis paaiškės, ar kaltinimai ir įtarimai turi pagrindo.

Ar opozicijos inicijuota neeilinė sesija ir klausimai Seimo pirmininkei turės reikšmės?

Aišku, kad turės reikšmės. Opozicija tam ir yra opozicija, jie šiame fone bando kuo labiau išnaudoti šį politinį momentą, sustiprinti politinį smūgį valdantiesiems, valdančiajai koalicijai ir Seimo vadovybei.

REKLAMA
REKLAMA

Iš dalies pagrįstai galima kritikuoti, kad jie naudojasi tokia tema ir tokia situacija, bet ko daugiau norėti. Tai jau yra kiaurai politiką persunkęs dalykas, juk kalbama apie Seimo narį, kuris įtariamas galimo nusikaltimo padarymu jau būdamas Seimo nariu, apie valdančiosios koalicijos, pagrindinės valdančiosios partijos, Seimo frakcijos narį. Natūralu, kad vyksta tokie politiniai procesai.

Seimas interaktyvi erdvė, o šio viso proceso reikšmė tai, kad sužinosime daugiau detalių, informacijos apie tai, kas įvyko ar galėjo įvykti. 

O ar ši situacija paveiks būsimus rinkimus, sužinokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

nereikia bruveriui vaidint, kad jis nepriklausomas ir objektyvus. Jis dabar gerai gyvena todėl, kad tarnauja valdantiems. Žiūrėk pradės teisinti seimo pirmininkę ir nebūtais dalykais kaltinti prezidentą.
Skandalingiausia ne tai, kad įstatymus galimai priiminėjo pedofilas (rašau kol kas vienaskaitoj), o tai, kad valdantieji bandė jį "išsukti", pasiuntę jam signalą į aną Atlanto pusę. Jei jūs manote, kad to nebuvo - jūs Bruveris...
Tai tie kortuotojai sugebėjo į Generalinę prokuratūrą prasibrauti? Ar dar į tą instituciją, kuri skiria generalinę prokurorę?
Neapykanta, akmenys - tai atsakomoji reakcija. Pradėjo viską bizūno gerbėjai.
O asmuo nekaltas, sutinku, aš gi pati rašau "galimai". Kaip ir tie 4 nepilnamečiai. Juos jūs tikiuosi nepriskiriate prie komunistinės Kinijos gerbėjų?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų