REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po daugiau nei savaitės tylos generalinė prokuratūra paskelbė – buvęs parlamentaras, pedofilija įtariamas Kristijonas Bartoševičius galėjo seksualiai prievartauti ir tvirkinti mažiausiai keturis vaikus. Prokurorai sako turintys duomenų, kad tai jis darė jau būdamas Seimo nariu.

Po daugiau nei savaitės tylos generalinė prokuratūra paskelbė – buvęs parlamentaras, pedofilija įtariamas Kristijonas Bartoševičius galėjo seksualiai prievartauti ir tvirkinti mažiausiai keturis vaikus. Prokurorai sako turintys duomenų, kad tai jis darė jau būdamas Seimo nariu.

REKLAMA

Jam paskirtos dvi kardomosios priemonės – pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas. Buvę Bartoševičiaus kolegos neslepia šoko jau ne tik dėl to, ką jis galima įvykdė, bet ir kokie nusikaltimo mastai.

Buvęs Seimo narys, konservatorius Kristijonas Bartoševičius, labiau žinomas kaip „Meslitos“ direktoriaus personažas, ir mažiau, kaip Seimo narys, klimpsta į labai rimtą pedofilijos skandalą. Po trečiadienį įvykusios apklausos, prokurorai jam pateikė įtarimus dėl vaikų seksualinio prievartavimo ir jaunesnio negu šešiolikmetis – tvirkinimo.

„Įtarimai pareikšti dėl keturių asmenų. Ar ateityje bus daugiau nukentėjusiųjų, aš jums negaliu atsakyti. Visko gali būti“, – teigia generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kur konkrečiai, kada ir kokiomis aplinkybėmis Bartoševičius seksualiai prievartavo ir tvirkino vaikus, prokurorai, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, neatskleidžia. Pasako tik tiek – seksualine prievarta ir tvirkinimu Bartoševičius galėjo užsiimti jau būdamas Seimo nariu.

REKLAMA

Kol vyksta tyrimas, teisėsaugininkai nemato reikalo apriboti jo laisvę ir kol kas Bartoševičius lieka nesuimtas. Jam paskirtos kelios kardomosios priemonės. Pedofilija įtariamam buvusiam Seimo konservatorių frakcijos nariui uždrausta bendrauti su nukentėjusiais.

„Kardomąją priemonę parenka prokuroras, kuris kontroliuoja ikiteisminį tyrimą. Šiai dienai parengtos dvi kardomosios priemonės, rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas“, – kalba N. Grunskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Uždrausta Bartoševičiui ar jo gynėjui teikti tyrimo medžiagą pašaliniams. Tačiau tai nereiškia, kad jis negali gintis. Byla slepiama po devyniomis spynomis ir, kai jau pasieks teismą, bus nagrinėjama už uždarų durų. Prokurorai nesako ir kas gins pedofilija įtariamą 35-erių vyrą.

Prokurorams pateikus įtarimus, buvę Bartoševičiaus bendrapartiečiai ir opozicija neslepia esantys šokiruoti vėl – pirmą kartą dėl žinios apie Seimo nario nusikaltimus, o dabar dėl jų masto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Čia baisiausia, kas galėjo nutikti. Be jokios abejonės. Kai miršta, antrą kartą numirti negali. Tai jau pirmą kartą ta žinia buvo pribloškianti. Dabar jau tiesiog bent kažkas aiškėja. Kitą vertus, šis asmuo nebėra seimo narys, mūsų partijos prezidiumas pareiškė aiškią poziciją. Tas žmogus nebuvo mūsų partijos narys ir partijoje nėra net užuominų, kad galima pateisinti“, – kalba Seimo narys Vytautas Juozapaitis.

„Antra savaitė nuotaika Seime ypatingai slogi. Ir ką begalvosi, kai tai yra vienas juodžiausių, jei ne juodžiausias, laikotarpis Lietuvos parlamentarizmo istorijoje, kurioje buvo visko. Tai pačios juodžiausios parlamentarizmo dienos“, – tvirtina Seimo narys Lukas Savickas.

REKLAMA

„Buvau labai šoke, man buvo netikėtas nei pats mastas, kuriuo galimai nusikalstama veika buvo vykdyta. Sunku suvokti, kaip Seimo narys eidamas pareigas, suprasdamas, kad viešas asmuo, gali sau pagalvoti kažką panašaus vykdyti“, – kalba Seimo narė Agnė Širinskienė.

Nusivylimo neslepia ir konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis. O kas pasiūlė Kristijoną Bartoševičių įtraukti į partijos sąrašą 2020 metų rinkimuose, sako nežinantis. Žmonės esą gali ir per skyrius siūlyti kandidatus, sprendime dalyvauja daug žmonių.

REKLAMA

„O daugiau vertinimų jokių nėra. Kaip bet kokį baisų, siaubingą, įtarimus mestą dalyką reikia tai vertinti“, – sako G. Landsbergis.

Skandalas įsiplieskė beveik prieš dvi savaites. Bartoševičius, būdamas komandiruotėje Čilėje, elektroniniu paštu penktadienio vakarą tekštelėjo prašymą trauktis iš Seimo, esą dėl sveikatos bėdų, kaip tik tuo metu, kai tą pačią dieną generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo vadovę klausdama, ar ketina šaukti neeilinę Seimo sesiją, mat ketina kreiptis dėl Seimo nario neliečiamybės panaikinimo. Ar galėjo informacija apie prokuratūros tyrimą pasiekti Bartoševiaus ausis? Prokuratūra tyrimo nežada.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Spėjamas informacijos perdavimas, ką jūs ir šiandien įvardijat, aš negaliu nei paneigti nei patvirtinti. Aplinkybes jūs žinot, o išvadas, aš norėčiau, kad jūs pasidarytumėt patys“, – sako N. Grunskienė.

Už nepilnamečio asmens seksualinį prievartavimą gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki dešimties metų, už mažamečio asmens seksualinį prievartavimą – laisvės atėmimas nuo trejų iki trylikos metų. Pasak prokuratūros, tyrimas gali užtrukti ir tikrai teismo nepasieks artimiausiais mėnesiais. Prokurorai neskelbia ir informacijos, kuriame mieste bus nagrinėjama byla. Esą visa tai daroma siekiant apsaugoti nukentėjusiuosius.

Jis pas konservatorius atėjo kaip Šimonytės prezidentinės kompanijos reklaminis veidas Kaip šito gali nežinoti konservatorių partijos pirmininkas.
Dabar svarbiausia aukos ir ar jas gina geras advokatas ar valdiškas koks papuola?O konservatorių politikų trafaretiniai pasakymai kad čia jau ne seimo narys ir net nebuvo konservatorių partijos narys tik dar daugiau kelia klausimų,Negi didelėje konservatorių partijoje į partijos rinkimų sąrašą nepartinis pateko be konkretaus įtakingo konservatoriasu paramos?Buvo Šimonytės kaip kandidatės į prezidentus rinkiminis veidas tik tokie jo nuopelnai partijai, bet matyt užteko,
Zmones kada sukilisim pries pedofilus konservatorius ir laisves partija su liberalais ar mes leisime musų mažuosius piliečius prievartauti sitiems vagims reiki juos ant sakiu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų