Gabrieliaus Landsbergio prašymų Irakas neišgirdo: dvigubina skrydžius į Minską

Nors mažiau nei prieš savaitę ministras Gabrielius Landsbergis nuvykęs į Iraką prašė nutraukti irakiečių migrantų keliones į Minską, šios šalies avialinijos paskelbė netrukus padvigubinsiančios skrydžius į Minską. Baltarusijos diktatorius Lukašenka grasina į Lietuvą netrukus siųsti ir ginkluotus radikalius musulmonus – esą pastarieji jau veržte veržiasi pas mus, o „gerasis“ Lukašenka neva dar bando juos sulaikyti. 

Lietuvos pareigūnai šūviais atgal į Baltarusiją veja nelegalus – tokį vaizdo įrašą socialiniuose tinkluose ir televizijoje dabar aktyviai platina Lukašenkos režimo propagandistai, kaip neva įrodymą apie situaciją prie Lietuvos sienos.

Įrašą diktatoriaus propaganda ėmė tiražuoti netrukus po to, kai ekranuose ištiražavo pasaką apie Lietuvos pareigūnų neva nuskriaustus ir išvarytus 26 irakiečius, kurių viena – ir nėščia moteris. Propagandos istorijos jau primena tas, kurias anksčiau Kremlius kūrė užpuolęs Ukrainą, nuolat kalbėdamas apie fašistus.

Į Vakarus ir Lietuvą kreipdamasis Lukašenka, per susitikimą su sau lojaliais diplomatais, pareiškė, kad į Lietuvą netrukus gali paleisti ir ginkluotų radikalių musulmonų, kurie neva jau veržiasi pas mus keršyti už Lietuvos pareigūnų skriaudas.

„Ir žinote – tai radikalūs musulmonai. Tai tik pradžia. Aš jau sakiau, kad toliau ten eis ginkluoti žmonės, kad apgintų tokius nuskriaustuosius. Klausykite, jei tas žmogus matęs karą ten paklius su ginklu, tai ne faktas, kad jis ten tik gins moteris plūstančias iš artimųjų rytų ir Afganistano. Žinote, kas ten vyks?“ – sako A. Lukašenka.

Iš kur Minską lėktuvu pasiekiantys ir iki mūsų sienų beveik už rankos palydimi nelegalai gautų ginklų – galima nesunkiai nutuokti.

„Kai yra sunkiai suvaldomas spektras žmonių, kuris kerta nelegaliai sieną, be abejo, provokacijos galimybė, ypač žinant Baltarusijos režimą, yra neatmestina“, – sako politologas Linas Kojala.

REKLAMA

„Vertinti reikia atitinkamai: kad yra tam tikros grėsmės ir kad gretimai esantis Baltarusijos režimas ir vadovybė ten yra neadekvatūs ir gali imtis kažkokių neįtikėtinų dalykų, kaip kad mes matėme „Ryanair“ nutupdymą. Tą reikia įvertinti, tam reikia ruoštis“, – teigia politologas Vytis Jurkonis.

Lietuvos pareigūnai sako rimtai vertinantys Lukašenkos grasinimus.

„Padidinta yra sienos apsauga ir Krašto apsaugos pareigūnai stebi informaciją. Be abejo, reikia būti pasiruošus provokacijoms visoms. Tiek valdžios struktūroms, tiek ir jėgos struktūroms. Provokacijos gali būti, grasinimai rimtai yra priimti. Ir manau, kad mes pasirengę atremti“, – teigia vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

VSAT viršininko pavaduotojas Vidas Mačaitis tvirtina: „Pačių pasieniečių pajėgos yra kai kur padvigubintos, kai kur patrigubintos, pasitelkta Lietuvos kariuomenė, Lietuvos policija, Viešojo saugumo tarnyba, Šaulių sąjungos atstovai atvyksta, atvyksta ir „Frontex" atstovai, kurie padeda patruliuoti mums, bei pagal dvišalį susitarimą turime pajėgas iš Estijos policijos ir sienos apsaugos.“

O nelegalų papildomam šantažui diktatorius, panašu, prisikviesti, bent kol kas, bando sėkmingai. Irako avialinijos skelbia, kad dėl smarkiai padidėjusių klientų užsakymų – nuo rugpjūčio į Minską keleivius skraidins du kartus dažniau.

Kartu su pranešimu platinamas ir vaizdo klipas su Minske nusileidžiančiais irakiečiais. Simboliška, bet paskutinis įrašo vaizdas, kelionė pro Baltarusijos miškus, kuriais nelegalai ir traukia į Lietuvą.

Socialiniuose tinkluose irakiečiai jau džiaugiasi dažnėsiančiais skrydžiais. Čia pat kitose grupėse diskutuoja ir kur rasti patikimą kontrabandininką kelionei į Europą.

Ir visa tai, praėjus vos savaitei po mūsų užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kelionės į Bagdadą, kur jis prašė Irako valdžios padėti mažinti tokių keliautojų srautą.

REKLAMA

„Kaip čia taip atsitiko, kad po Gabrieliaus Landsbergio vizito padvigubino tuos skrydžius? – Na aš nežinau, skrydžiai dar nepadvigubinti, gal tokia tik intencija padvigubinti tuos skrydžius“, – teigia A. Abramavičius.

Kitą savaitę į Lietuvą atvyksta Irako delegacija, su kuria mūsų valdžia žada tartis dėl srauto mažinimo.

„Turime suprasti, kad tai yra ir verslas. Yra žmonės, kurie iš to lobsta. Nebūtinai tiesioginiai režimo veikėjai, bet, be abejo, su juo vienu ar kitų būdu susiję. Ir matydami poreikį, žmonės nori atvykti į ES – jie tą poreikį įgyvendina. Deja, bet Baltarusijos režimas tiesiogiai su tuo kolaboruoja“, – sako L. Kojala.

Irako avialinijos skelbia į Minską po kiek daugiau nei savaitės skraidins antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais – keturis kartus per savaitę.


Rašyti komentarą...
F
Fiasko
2021-07-22 18:49:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiškas šio valdininko fiasko. Tai jis priekaištauja ir moko USA ir Vokietiją dėl dujų, tai vėl ką nors kliedi. Gerb. Prezidente, kaip valtybės užsienio politikos krypties formuotojas ir vadovas , manau turite skubiai pašalinti šį visiškai susikompromitavusį ir nesuvokiantį ir nesugebantį atlikti bent minimalių pareigų valdininką. Manau kad jo veikla daro didžiulią žalą ir grėsmę valstybiai
Atsakyti
-11

c
cehm
2021-07-22 18:38:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
anuko pimpis mazas, nuvaziavo asi las, tie dar padidino lektuvu skaiciu, tegul atsistatydina
Atsakyti
-6

D
Dana
2021-07-22 18:55:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir taip buvo aišku kad nieko nepeš. Tik pinigus be reikalo ištaškė.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (56)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų