Lukašenka gąsdina, kad bandydama jį nuversti Europa sukels Trečiąjį pasaulinį karą

Sankcijų prispaustas Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka apkaltino Europos šalis siekiant išprovokuoti Trečiąjį pasaulinį karą su Rusija ir Kinija.

Vakarų šalyse nepripažinto Baltarusijos vadovo teigimu, Vakarų šalių kišimasis į Baltarusijos reikalus, tariami bandymai organizuoti valstybinį perversmą, o taip pat tai, ką jis vadina „tiksline propaganda prieš baltarusius“ galų gale prives prie pasaulinio masto konflikto. Pasak politiko, naujajame kare prieš Europą dalyvautų Baltarusija, Rusija ir Kinija.

A. Lukašenka eilinį sykį pakartojo propagandinę klišę, kad turi omenyje ne „paprastus žmones“ Europos šalyse, o jų „išprotėjusius politikus“, kurie „vykdo JAV nurodymus ir negali savarankiškai priimti savarankiškų užsienio politikos strategijos sprendimų“.

Iš Rusijos dotacijų gyvenantis A. Lukašenka Europą pavadino JAV kolonija.

Kiek anksčiau pačioje Baltarusijoje daugelio nekenčiamas diktatorius nurodė, kad šalis yra net ne ant Šaltojo, o ant „ledinio“ karo slenksčio. Jis pažymėjo, kad „Baltarusija gali atlaikyti, tik jeigu nepasiduos hibridiniam spaudimui“.

Pastaruoju metu Baltarusijos režimas stiprina spaudimą šalies viduje prieš opozicijos veikėjus ir žiniasklaidą: masiškai sulaikomi aktyvistai, uždaromi žiniasklaidos portalai, o prieš Lietuvą yra aktyviai naudojamas kiaurai sieną einančių migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių spaudimas. Dėl suokalbio prieš jį A. Lukašenka yra apkaltinęs Ukrainą, JAV, Vokietiją, Lenkiją ir Lietuvą.Santykiai tarp Vakarų šalių ir A. Lukašenkos subyrėjo po 2020-ųjų rinkimų, kurių rezultatai nebuvo pripažinti tarptautiniu mastu. Tuomet prasidėjus masinėms protesto akcijoms visoje Baltarusijoje režimas ėmėsi represinių veiksmų prieš savo žmones, tūkstančiai buvo pasiųsti už grotų, opozicinėje veikloje dalyvavę asmenys yra atleidžiami iš valstybinių įstaigų ar išmetami iš mokslo įstaigų. Daugelis jų emigravo į Lenkiją, Lietuvą ar kitas Europos šalis.


Rašyti komentarą...
u
užteks
2021-07-22 11:27:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Po visų vakarykščių idioto kliedesių apie 26 "kankinius", Miegančiai gražuolei - Anūkėliui laikas atsiplėšti nuo Austėjos papo ir pradėti būti užsienio reikalų ministru - imtis žingsnių, kad Lukošiaus režimas būtų įtrauktas į terorizmą remiančių šalių sąrašą. Jokios, net ir pačios baisiausios, sankcijos neprilygs šiam, "garbingam" titului. Bet koks, nors kiek rimtesnis, technologinis gedimas chemijos pramonės įmonėje reikštų veriantį dantų skausmą ne tik įmonės vadovui, bet ir visai šaliai, nes norint nusipirkti kažkokį, net ir ne itin reikšmingą, mazgą ar detalę, reikėtų sutvarkyti kalną visokių popierių, gauti visus reikiamus leidimus. Atsirūgtų ir Rusijos įmonėms, kurios prekiauja su Baltarusijos įmonėmis bei tiekia joms technologinę įrangą. Nes kitaip netrukus SOP "Aitvaras" vyks ne į misiją Malyje, o į misiją pasienyje su Baltarusija, kai pasirodys idioto žadėti "keršytojai iš musulmoniškų šalių", kuriais, be abejo, bus barzdoti Kadyrovo smogikai iš GRU. O čia dar "Zapad-2021" artėja. Žinoma, visi idioto grasinimai gali būti ir viso labo blefas, tačiau būtina jam parodyti, kad ir už viešai išsakytus kliedesius jam grėstų labai rimti nemalonumai.
Atsakyti
-32

t
to sovietikus Gregorij
2021-07-22 12:23:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tovarisc Grigorij, labai jau apgailetinas bandymas parodyti RU ir BY 'geri" juo labiau pateikiant istoriniu faktu vertinimo kratini be jokio konteksto ir realaus ivykiu supratimo. Mes patenkinti gyvenimu LT taip kad nesivargink, geriau rasyk savo "ekspertines" nuomones kur nors RU ar BY portaluose, ten busi priimtas su didziule pagarba ir palaikymu.
Atsakyti
-16

O
Ona ir aleksas
2021-07-22 18:04:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na nereikia kištis į svetimas šalis,jų reikalas kaip elgtis,kiekvienoj šaly savo taisyklės,o šiaip su kaimynais reikia palaikyti santykius!
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų