Lukašenkos kalbos apie Lietuvą – įrodymas, kad pasienio apsauga veikia

Baltarusioje – nauja dezinformacijos ir juodinimo ataka prieš Lietuvą dėl nelegalių migrantų. Režimo pasienio tarnyba ir televizijos kanalai trimituoja sučiupę tris grupes irakiečių, kurie neva iš Lietuvos bėgo atgal į Baltarusiją.

Aliaksandro Lukašenkos pakalikai aiškina, neva Lietuvos pareigūnai nelegalus tardė, nedavė maisto, mušė, sunaikino dokumentus ir jėga išsiuntė atgal. Lietuvos institucijos naują dezinformacijos dozę vadina tiesiog melagiena. O štai krašto apsaugos ministras tokiuose reportažuose mėgina įžvelgti Lietuvos pasieniečių darbo įvertinimą – galbūt bent dalis migrantų jau nebeįveikia Lietuvos sienos.

Iš viso užvakar ir vakar Baltarusijos pasieniečiai skelbiasi sulaikę grįžusius 26 Irako piliečius, tarp jų nėščiąją, viso 3 grupes. Kai kurie jų esą gyveno nelegalių migrantų pabėgėlių stovykloje, neva patyrė Lietuvos pareigūnų smurtą, tardymus ir esą jėga, grasinant ginklu, buvo išsiųsti atgal į Baltarusiją.

Esą kamufliažine apranga vilkintys pareigūnai suplėšė ir išmetė migrantų dokumentus. Reportažai paįvairinti jų tariamais prisipažinimais. Tiesa, kyla abejonių, ar šie žmonės tikrai šneka tai, ką įgarsina propagandistai.

„Lietuvoje mes badavome, aš nėščia, bet nieko Lietuvoje tai nejaudino. Čia mums labai padeda, žmonės geri, mus iš karto pamaitino ir pagirdė“, – sako irakietė.

„Lietuvoje mūsų laukė košmaras, žmonės blogai elgėsi, negerbė mūsų, nors ji nėščia. Visi kalba, kad Europoje laisvė ir nėra rasizmo, bet tai netiesa. Šiandien mačiau šią armiją ir kaip jie į mus šaudė“, – teigia kitas irakietis. 

Lietuvos pasieniečiai tokią Baltarusijos pasieniečių ir valstybinių kanalų informaciją griežtai neigia ir smerkia. Anot pasieniečių, nė vienas sulaikytas nelegalus migrantas nebuvo paleistas, o kurie bėgo – sugauti.

REKLAMA

„Tai yra absurdas. Papildomi komentarai negali būti po tokių pareiškimų. Norime priminti, kad šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą pateko beveik 2200 žmonių per sieną, kuriuos mes sulaikėme ir apgyvendinome ir tyrimus vykdome“, – sako Sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

Tokių melagienų skelbimas Baltarusijoje rodo, kad Lietuvoje sustiprinta pasienio apsauga jau duoda rezultatus ir migrantai grįžta atgal iš kur atėję – teigia Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Irakiečiai siekia bėgti ne į Baltarusiją, o į Vakarus, tad, anot ministro, akivaizdu, kad reportažai sufabrikuoti.

„Manau, tas grupes lydintys žmonės su tuo susidūrė gal pirmą kartą, nebuvo įveikta siena. Tokių atvejų daugės. Dėl to jiems reikėjo skubiai sukurti savo versiją, kad tai tariamai pabėgę žmonės iš pabėgėlių centrų. Jie bėga ne į Baltarusiją, į Vakarus“, – sako A. Anušauskas.

Dalis migrantų, ministro įsitinimu, išvydę pasienyje Lietuvoje pareigūnus, kirsti sienos nebeišdrįso, tad galimai tokius žmonės Baltarusijos režimas sučiupo ir rodė propagandiniuose reportažuose. O štai A. Lukašenka režimo kaltę dėl nelegalios migracijos organizavimo mėgina suversti mūsų šalies pareigūnams.

„Mes nusikalstamo charakterio grupuotes matome Lietuvoje, o kodėl jie nemato? Kai tik jie likviduos šias grupuotes, kurios už pinigus atveža į Lietuvą migrantus nelegalius, nelegali migracija į Lietuvą bus mažesnė nei pernai, bus vienetai. Tegu pradeda dirbti“, – sako A. Lukašenka.

Anot politologų, A. Lukašenka tebeieško būdų, kaip spausti Lietuvą švelninti sankcijas, o naujausi reportažai – režimo siekis kelti sumaištį, juodinti Lietuvą ir teisinti savo veiksmus.

„Režimui reikia imtis preventyvių priemonių bandant pasiteisinti, sukurti legendą, neva pabėgėliai bėga iš Lietuvos, atvirkščiai istoriją pasukti“, – sako politologas Nerijus Maliukevičius. 

„Propaganda, melagienos, seniai aišku, įsitikinome, kad kaimyninės valstybės valstybiniai kanalai, informacija, valstybės pareigūnais negalima pasitikėti“, – teigia politologas Vytis Jurkonis.

Politologai svarsto, kad Lietuvos pareigūnų juodinimas reportažuose gali rodyti ir režimo pareigūnų nerimą, jog greitai gali tekti atsakyti už nelegalios migracijos organizavimą.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2021-07-22 14:19:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lukasenkos visi bajieriai iš socializmo laiku sukuria problema ir paskiau apsimeta gerų padėt, ko norėt iš buvusio predsedateliaus KOLCHOZa
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų