Europą plauna potvyniai: Londone skęsta metro stotys, Belgijoje nušluotas miestas

Europą ir toliau plauna potvyniai. Londone skendo metro stotys ir gatvėse esantys automobiliai, o Belgijoje nušluotas Dinano miestas. Jungtiniuose Arabų Emyratuose siaučiant sausrai, šalies mokslininkai dronų pagalba sukėlė galingą dirbtinį lietų, o Indijoje gyventojai užfiksavo susidūrimą su pražūtinga purvo nuošliauža.

Londonas – dar vienas miestas susidūręs su pastaruoju metu Europoje ir Azijoje siautėjančiais potvyniais. Dėl galingų liūčių apsemtos metro stotys ir keliai. Paralyžiuotas dviejų sostinės ligoninių darbas. Apsemti automobiliai ir tuneliai. Nors didesnės žalos ir aukų išvengti pavyko – smarkios liūtys šalyje tęsis, audroms slenkant į Anglijos pietryčius.

O Belgijoje miesto gatvė vos per kelias akimirkas virsta viska kelyje šluojančia potvynio srove. Nelaimė šalies pietryčius užgriuvo praėjus vos savaitei, kai potvyniai netoli esančio Lježo apylinkių nusinešė 36 gyvybes. Septynių žmonių kūnai vis dar nerasti.

Šį karta dalis upių pakrančių gyventojų buvo evakuoti. Perspėjimai padėjo išvengti aukų, tačiau nuostoliai didžiuliai. Ekspertai skaičiuoja, kad visame Valonijos regione jie sieks milijardus.

„Vandens srovė buvo tokia stipri, kad pradėjo judėti mano automobilis. Pasukau į šoninį kelią ir bandžiau pasiekti namus, tačiau visi keliai buvo užblokuoti“, – sako Valonijos regiono gyventoja Muriela Hurlait.

Dar vienam Belgijos miestui virtus katastrofos zona, šalies ekspertai perspėja, kad dėl klimato kaitos tokie potvyniai čia taps vis dažnesni.

„Vanduo užtvindė tiek pirmą aukštą, tiek šį rūsį. Į vidų plūdo viskas, ką nešė potvynis, viskas buvo nuplauta“, – tvirtina Valonijos regiono gyventojas Andy Martinez.

Lietus kaip iš kibiro pliaupia ir Dubajuje. Įprastai, tokiu metu laiku čia spigina 40 laipsnių, o kritulių kiekis minimalus, tad Jungtinių Arabų Emyratų meteorologijos tarnyba jį sukėlė dirbtinai, panaudojant vadinamąją debesų sodinimo technologiją.

Į dangų pakilę dronai į debesis nutaiko elektros iškrovą, o ši debesyse esančią drėgmę sutelkia taip, kad ji prapliumpa lietumi. Nors pasiseka ne visada, šį karta lietus mieste sukėlė ir nemažai chaoso.

Tokia technologija dabar itin praverstų Italijos ugniagesiams, kurie Sardinijos saloje bando pažaboti milžiniškus miškų gaisrus. Kone 400-ams žmonių liepta skubiai palikti namus ir evakuotis. Regiono valdžia perspėja apie didžiulius nuostolius ir beprecedentį nelaimės mastą. Pusaštunto tūkstančio ugniagesių nebesusitvarkant su liepsnomis, į pagalbą gaisrams gesinti skirtus lėktuvus siunčia Graikija ir Prancūzija.

Didžiuliai akmenys ir uolos nuo kalno ritasi Himačal Pradešo provincijoje Indijoje. Tai naujausias incidentas liūčių sukeltų potvynių ir nuošliaužų kamuojamoje Indijoje. Vienas iš ritulių pataikė tiesiai į turistus vežusią transporto priemonę. Mažiausiai devyni žmonės žuvo. Tragiško incidento metu sužeista dar trys žmonės, o akmenys savo kelyje nušlavė net tiltą.


Rašyti komentarą...
n
nu
2021-07-26 22:43:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia dirbtiniai lietūs
Atsakyti
0

J
J.
2021-07-29 00:07:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klaidas išsitaisykit, sarmata straipsnį skaityt...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų