REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Omikron atmaina Lietuvoje jau įsisiūbuoja, o kada pasiekime jos piką, TV3 žinių „Dienos komentare“ atsakė NVSC epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Omikron atmaina Lietuvoje jau įsisiūbuoja, o kada pasiekime jos piką, TV3 žinių „Dienos komentare“ atsakė NVSC epidemiologė Daiva Razmuvienė.

REKLAMA

Epidemiologė taip pat teigė, kad pritartų ir izoliacijos laikotarpio trumpinimui.

Pastarosiomis dienomis matome vis didėjantį užsikrėtimų skaičių. Kas tai yra? Ar tai naujųjų padariniai, ar omikrono padariniai?

Tikrai mes visai nenustebome, kai po naujų metų prasidėjo toks naujų atvejų augimas, nes jau paskutinę gruodžio savaitę, kai tikrai ji buvo labai intensyvi ir aktyvi, tiek įvairiais renginiais, tiek šeimos susitikimais, tiek atostogų metas, stebėjome, jog tuo metu tikrai atsirado ir aktyvesnis omikronas.

Be abejonės, šiai dienai mes jau turime 128 omikron atvejus, bet skaičiaus net nereikėtų minėti, nes jis didės ir atvejų daugės. Tas pats darosi ir Europoje, ir žinant omikrono labai spartų plitimą, ir labai didelį užkrečiamumą, turime tuos rezultatus ne tik dėl omikron atmainos.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip aš sakau, tai kompleksinė problema dėl mūsų visų renginių, to elgesio ir omikron atmaina dar paspartino šios ligos spartesnį plitimą. 

Šie skaičiai šiomis dienomis didės ir toliau, nes omikronas įsiskverbia vis plačiau į Lietuvą. Iš visų susirgusiųjų liko tik trečdalis įvežtinių atvejų, o visa likusi dalis – laisvai visuomenėje plintanti ši atmaina.

REKLAMA

Ką iš tiesų tai reiškia?

Lietuvoje skiepijimo apimtys tam tikrose amžiaus grupėse ar rizikos grupėse yra tikrai nepakankamos. Apimtys netgi paskiepijus 3 doze ar pirmomis 2 dozėmis ir amžiaus didesnis cenzas – vėlgi yra rizika.

Omikronas tikrai gali įsivelti būtent į tas grupes, kurios yra stipriai paveikiamos – tiek amžiaus, tiek lėtinių ligų, tiek nepasiskiepijusių. Dabartiniu metu, kada dar tik prasideda omikrono banga, tai niekas negali pasakyti, bet grėsmė ir tokia rizika tikrai lieka būtent tom pažeidžiamiausioms grupėms.

Dabar amžiaus vidurkis tų, kurie susirgo ir Lietuvoje, ir Europoje, kol kas yra apie 30 metų, bet paskutinę gruodžio savaitę šioje amžiaus grupėje – nuo 20 iki 49 metų – sergamumo skaičiai pradėjo augti. Tas augimas, manau, nesustos.

REKLAMA
REKLAMA

Kada galime tikėtis omikron bangos piko?

Sausio mėnuo bus tikrai tas mėnuo. Kitose šalyje jau praktiškai jis yra dominuojantis. Lietuvoje, kadangi dabar yra dar tik iki procento skaičiuojant nuo visų užsikrėtimų skaičiaus, nes kol kas dar dominuoja delta atmaina, per sausio mėnesį tikrai įsigalės būtent omikron atmaina.

Taip, kaip mes matome kitose pietų šalyse, bet ten kol kas dar nėra ką lyginti su Lietuva. Jei Prancūzijoje per pastarąsias 7 dienas registruota milijonas naujų omikron atvejų, tai reikia suprasti, kad ten jau tikrai yra dominuojanti atmaina. 

O kaip vertiname siūlymus dėl izoliacijos pakeitimų?

Kitos Europos šalys būtent dėl omikrono atmainos taiko trumpesnį izoliacijos laiką. Su kiekviena atsiradusia atmaina mokslininkai vis greičiau sugeba suprasti naujos atmainos elgesį, nors kol kas dar nėra iki galo aišku, kaip ten gali būti vėliau, bet tam tikri epidemiologiniai, virusologiniai duomenys jau yra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, kad omikronas kas 1,5–3 paras užkrečia žmones dvigubu skaičiumi – vienas asmuo gali užkrėsti 10 asmenų. Atsiremiant į tuos skaičius matome, kad susirgimas nuo užsikrėtimo atsiranda kažkur į 3–5 parą, todėl inkubacinis periodas sutrumpinamas.

Reiškia tuo pačiu gali trumpėti ir izoliacijos laikas. Kaip bus nuspręsta Lietuvoje, dar reikia palaukti, bet manau, kad izoliacijos laiką trumpinti tikrai būtų tikslinga. 

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

.matyt vietoj el mikroskopo naudojo nestumo testus,truputi staibiu romanas 5 serija
Paaiškinkit stastistiką... tarp visų pažystamų trečio skiepo +corona, kuo tikėt?, klausymas geras. Lai paaiškina
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų