DIENOS PJŪVIS. Verslas po karantino – kaip keisis darbuotojų algos ir darbo sąlygos?

Lietuvoje iki balandžio pabaigos įvestas karantinas. Nors kai kuriems verslams jau leidžiama dirbti užtikrinant būtinus saugumo reikalavimus, savo veiklą vykdyti vis tik gali ne visi. Ką tai reiškia verslui ir darbuotojams? Kaip atrodys verslas po karantino ir kaip keisis darbuotojų algos ir darbo sąlygos?

Apie tai portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su pramoninkų konfederacijos prezidentu Vidmantu Janulevičiumi ir profesinių sąjungų konfederacijos pirmininke Inga Ruginiene.

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė šią ir kitą savaitę turėtų apsispręsti dėl karantino švelninimo. Kaip teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, karantino pakeitimai bus susiję su prekybos vietomis, sporto ir laisvalaikio sritimis.

„Tiek šią savaitę Vyriausybės posėdyje, tiek kitą savaitę bus svarstomos priemonės. <...> Jos yra susijusios tiek su prekybos sritimi, tiek su sporto, laisvalaikio sritimi, tiek ir su kultūros sritimi. Tik šiandien negalėčiau pasakyti tikslaus eiliškumo. Mintis yra, kad pokyčiai pirmiausiai paliestų, kur veikla yra atvirose erdvėse“, – žurnalistams antradienį kalbėjo A. Dulkys.

Tiesa, ministras sakė kol kas negalintis įvardinti, kurias iš šių sričių Vyriausybė ims švelninti pirmiausiai. 

„Kur kokią dieną ką mes nuspręsime, dabar vyksta darbiniai pasitarimai. Žiūrėsime, su kuria priemone esame labiausiai pažengę, ir tuos sprendimus priimsim“, – patikino ministras.

Įsirengė laikinus įėjimus

Šiuo metu leidžiama dirbti visoms parduotuvėms, turinčioms įėjimą iš lauko. Su kiek keblia situacija susiduria prekybos centrų viduje esančios parduotuvės, mat prekybos centruose leidžiama dirbti tik maisto, veterinarijos parduotuvėms ir vaistinėms. Kitos gali veikti kaip prekių atsiėmimo punktai. Ir nors Vyriausybė sako, kad apie visų parduotuvių atvėrimą kalbėti dar anksti, regis, kai kurie verslininkai karantino reikalavimus ėmė interpretuoti savaip.

REKLAMA

Kai kurie didžiuosiuose prekybos centruose įsikūrę prekybininkai, paprastai pirkėjus priimantys per įėjimus prekybos centrų viduje, duris atvėrė įsirengę laikinus įėjimus. Juos prekybininkai įkūrė avariniuose išėjimuose. Tad norint nusipirkti aprangą sportui ar kasdienių drabužių, eiti į parduotuvę gali tekti iš visai kitos prekybos centro pusės – evakuaciniu išėjimu.

(49 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Į parduotuvę – per avarinį išėjimą

Lietuvos versle – 1,4 tūkst. įmonių „zombių“

Kol kai kurie verslininkai interpretuoja karantino reikalavimus, duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ tyrimas parodė, kad nuo pandemijos pradžios bankroto procesą turėjo inicijuoti daugiau nei 2,1 tūkst. Lietuvos įmonių, nors realiai bankrutavo tik 669.

Pasak „Scorify“, įvertinus įmones pagal 2019 ir 2018 metų bankroto požymius ir faktinį jų skaičių, Lietuvoje šiuo metu yra apie 1,4 tūkst. įmonių „zombių“, išlikusių tik dėl valstybės pagalbos.

„Scorify“ vadovas Žilvinas Milerius teigia, kad iki pandemijos bankrotą dažniausiai inicijuodavo Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) arba „Sodra“, tačiau per pandemiją leidus mokesčius atidėti, VMI ir „Sodra“ bankrotų inicijavimo apimtis smarkiai sumažino.

„Tokie „vaikščiojantys numirėliai“ bandydami vykdyti veiklą dėl apyvartinių lėšų trūkumo stabdo tarpusavio mokėjimus bei perkelia savo problemas kitoms įmonėms“, – pranešime sakė Ž. Milerius.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ ŽIŪRĖKITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
f
farsas
2021-04-06 13:18:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
verslininkam pastovei blogai o darbuotuojas dirba uz 3 IR NEREIK CIA TINGINIAIS VADINT
Atsakyti
-1

M
Marija
2021-04-06 14:13:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klausimas paprastas, o mokyklos jau nebeegzistuoja (ar aš kažką praleidau gal jau vaikai lanko mokyklas)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų