DIENOS PJŪVIS. Ar po Velykų atidarysime restoranus ir renginius?

Premjerė Ingrida Šimonytė šią savaitę patikino, kad karantino pokyčių galima tikėtis nebent tik po Velykų. Dėl pandemijos suvaldymo toliau tvyrant neapibrėžtumui, uždarytų barų, restoranų ir kavinių atstovai sako, kad laikantis saugumo reikalavimų dalis sektoriaus galėtų atsidaryti jau dabar. Tuo tarpu atsiverti norėtų ir kultūros sektorius. Ar po Velykų tai bus įmanoma? Kaip galėtų būti užtikrinimas žmonių saugumas?

Apie tai portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadove Evalda Šiškauskiene ir prodiuseriu Lauru Lučiūnu.

Portalas tv3.lt primena, kad renginių organizatoriai skaičiuoja nuostolius, atšaukia vasaros renginius, uždarinėja sales. Vyriausybė su sveikatos ekspertais diskutuoja, kaip galėtų atrodyti tolimesnis ribojimų laisvinimas, tačiau iki Velykų pabaigos karantino taisyklių keisti nežada. Anot sveikatos ekspertų, apie ženklesnį ribojimų švelnėjimą galbūt bus galima kalbėti pirmoje vasaros pusėje.

Sostinės senamiestyje įsikūrusioje „White Piano Hall“ koncertų salėje telpa daugiau nei pusantro šimto žmonių. Iki pandemijos per metus čia vidutiniškai įvykdavo apie 200 koncertų.

Tuščioje salėje grupė „Subtilu-Z“ kūrinį atlieka paskutinį kartą. Ilgiau nei 10-metį veikusi renginių erdvė dėl karantino galutinai nutraukia veiklą.

„Uždarymo koncertas vieno kūrinio ir buvo, simboliškai atsisveikinti su šia erdve. Šios salės nuomos sutartį nutraukiame, nes nepajėgiame už ją mokėti. Patys kažkaip išgyvenome metus, bet ateities nematome. Karantinas vis yra perkeliamas. Paramą smulkiajam verslui vis žada, žada, bet ji mūsų nepasiekė. Į namus tokios scenos neišsiveši, fortepijonas yra tikrai prabangos prekė, taip, suras naujus namus šie visi daiktai“, – sako „White Piano Hall“ vadovė Ugnė Sabaitytė.

Koncertų salės vadovė bandė naudotis šiuo metu galiojančiomis paramos priemonėmis, tačiau to nepakanka.

„Gyvenome iš bilietų, to GPM mes daug nesumokėdavome. Išgyventi iš ko tada? Paskolos imti mes neplanuojame, kadangi ją reikės atiduoti. Norim atkreipti dėmesį, mes galbūt tokie pirmieji kritę, bet tikrai nepaskutiniai, jeigu tai tęsis“, – pasakoja U. Sabaitytė.

REKLAMA

Renginių organizatoriai aiškina, kad bankrutuojančių smulkių renginių industrijoje dirbančių verslininkų daugėja.

„Rudenį pirmieji verslai krito. Dabar yra antra banga, kai krenta tie antrieji, kurie buvo suklupę, bet atsistojo kažkuriam laikui. Birželio mėnesis jau kliba, jau yra atšaukinėjami renginiai. Ką tai reiškia. Mūsų verslas sezoninis, uogas mes renkame tam tikru laiku, jei nesusirenkat uogų, visiems metams, jų nėra“, – kalbėjo renginių organizatorius Evaldas Venskutonis.

„Dabar tikrai jokių siūlymų šią savaitę nebus. Svarbu saugiai išgyventi ir atšvęsti, sutikti Velykas ir vėliau, priklausomai nuo to, kokius matysime skaičius, kitą savaitę kažkokių siūlymų galime sulaukti“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Vyriausybė iki Velykų pabaigos neplanuoja keisti karantino ribojimų. Anot Premjerės Ingridos Šimonytės, po švenčių, jei sergamumo rodikliai pradės taisytis, bus galima galvoti apie veiklų atlaisvinimą. Esą atidaromas verslas privalės laikytis įvairiausių taisyklių. Pavyzdžiui, trumpinti darbo laiką.

Plačiau apie tai galite skaityti čia: „Po 200 koncertų į metus rengianti koncertų salė atsisveikino: nebeišgali išsilaikyti“

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ ŽIŪRĖKITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
G
Geicas
2021-04-02 14:28:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimonytei ir jų šutvi tegu dirb už dyką tegu kamša budžiate skyles
Atsakyti
-1

p
pilietis
2021-04-02 16:42:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas nesikeistu, jei ir dabar atidarytu viska, nei maziau, nei daugiau tu susirgimu butu, butu, tiek kiek butu, visos tos nesamones tik zmoniu nenaudai, o ir siaip pagalvojus, jau kiek zalos pridaryta, daugiau turbut jau nebeimanoma padaryti, kiek zmoniu ismire negave gydymo, be koronos, kiek psichologiskai zmoniu sveikata sutrikdyta, kiek nuostoliu atnese visko uzdarinejimas, kiek zmoniu liko be darbo, kiti net be pastoges, kokia zala svietimui, vaiku mokslui ir cia vardint galima be galo, zmones nekvaili, zinojo, kas per virusas ir kas norejo, tas saugojosi, be reikalo niekur nelakste, kas dabar kompensuos visa moraline, materialine ir kt. zala.Reziume-tas visas uzdarinejimas atnese daugiau zalos, nei naudos!Kazkas tures uz tai atsakyti!
Atsakyti
0

C
Cha
2021-04-02 15:25:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geice tur būt prisirukęs parašiai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų