DIENOS PJŪVIS. Nutupdytas lėktuvas: kaip tai atsilieps Baltarusijai ir kitoms šalims?

Sekmadienio popietę Minsko oro uoste buvo nutupdytas keleivinis iš Atėnų į Vilnių skridęs bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, kuriuo skrido ir Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir tinklaraštininkas, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas R. Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas kartu su savo mergina. Šie Baltarusijos veiksmai sulaukė viso pasaulio dėmesio. Bet kaip jie atsilieps Baltarusijai ir kitoms šalims? 

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariu Laurynu Kasčiūnu ir politologu Vyčiu Jurkoniu.

Portalas tv3.lt primena, kad aviakompanija „Ryanair“ pranešė, kad lėktuvas nusileido Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve. Ši informacija vėliau nepasitvirtino.

Nutupdžius „Ryanair“ lėktuvą Baltarusijoje, teigiama, kad po dviejų parų sulaikytas žurnalistas Romanas Pratasevičius atsidūrė Minsko ligoninėje, o jo būklė yra kritinė. Tačiau pirmadienio vakarą Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos išplatintame vaizdo įraše pats žurnalistas paliudijo, kad jo sveikata gera.

„Laba diena, aš vardu Ramanas Pratasevičius. Vakar buvau sulaikytas VRM darbuotojų Nacionaliniame oro uoste Minske. Šiuo metu esu Minsko miesto 1-ajame tardymo izoliatoriuje. Galiu pareikšti, kad jokių sveikatos problemų, taip pat dėl širdies ar kokių nors kitų organų, man neiškilo. Darbuotojų elgesys su manimi – maksimaliai korektiškas ir atitinkantis įstatymus. Šiuo metu toliau bendradarbiauju su tyrimu ir duodu prisipažįstamuosius parodymus dėl masinių neramumų organizavimo Minsko mieste“, – vaizdo įraše sakė 26 metų disidentas žurnalistas.

Vaizdo įrašą galite pamatyti čia:

Tačiau pasak Minske grubiai pažeidžiant tarptautinę teisę sulaikyto Ramano Pratasevičiaus tėvo, jo sūnus tardymo metu buvo mušamas, o prisipažinimas išgautas naudojant psichologinį ir fizinį smurtą.

„Tai ne jo žodžiai, jis yra prigąsdintas“, – buvusio „Nexta“ redaktoriaus Ramano Pratasevičiaus tėvas yra tikras, kad jo sūnų mušė tardymo metu.

REKLAMA

Savo komentare „The Insider“ jis pažymėjo, kad Ramanas yra stipriai išsigandęs ir labai jaudinasi. „Kairėje pusėje lyg grimas užteptas, nosis pudruota (galimai, lūžusi) ir kairė veido pusė. Cigarečių pakelis net ne jo“, – aiškina opozicionieriaus tėvas.

Vaizdo įraše R. Pratasevičius pasakoja, kad šiuo metu yra pirmajame tardymo izoliatoriuje, bendradarbiauja su tyrimu, „problemų su sveikata nėra“. Tačiau ant jo veido matyti keistos žymės, panašios į sumušimus.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų