DIENOS PJŪVIS. Baltarusijoje priverstinai nutupdytas lėktuvas – ar pavyks sustabdyti Lukašenką?

Vilniaus oro uoste sekmadienio vakarą nusileido Baltarusijoje anksčiau nutupdytas bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Lėktuvas sekmadienio popietę buvo nutupdytas Minsko oro uoste. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę. Tą padaryti įsakė Aliaksandras Lukašenka. Ko reikia imtis ir ar pavyks sustabdyti Lukašenką?

Apie tai portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariu Žygimantu Pavilioniu ir politologu Linu Kojala.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Lietuvos oro uostai pranešė, kad taip nutiko dėl konflikto tarp įgulos ir keleivių, tuo metu Baltarusija skelbė, kad lėktuvas tūpė Minske dėl pranešimo apie bombą.

Šiuo lėktuvu skrido Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir blogeris, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas Ramanas Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas.

Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė patvirtino, kad apgręžti lėktuvui Minske panaudoti du Baltarusijos karo orlaiviai – naikintuvas MiG-29 ir sraigtasparnis Mi-24.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pranešė, kad lėktuve buvo 171 keleivis. Ministro duomenimis, lėktuve buvo 94 Lietuvos piliečiai, taip pat 11 graikų, devyni prancūzai, po keletą baltarusių, lenkų, rumunų, vokiečių, latvių, rusų, taip pat Sakartvelo ir kitų šalių piliečių.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareikalavo paleisti sekmadienį režimo sulaikytą Baltarusijos opozicijos žurnalistą R. Pratasevičių, o tarptautinę bendruomenę – imtis veiksmų.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
S
Stabdis
2021-05-24 14:28:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lanzbegis sustabdys,daugiau nėra kam sustabdyt, na ir laisvės partija jai pades
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų