DIENOS PJŪVIS. Kubilius ir Kirkilas – kaip buvę premjerai vertina Šimonytės darbą?

Ingridos Šimonytės Vyriausybė ėmėsi darbo prieš pusę metų ir jai teko dorotis su bene didžiausiu iššūkiu pastarąjį dešimtmetį – koronaviruso situacijos ir jos sukeltų padarinių valdymu. 

Kaip su iššūkiais dorotis sekasi I. Šimonytės kabinetui ir ką jai būtų galima patarti? Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja buvę premjerai – Andrius Kubilius ir Gediminas Kirkilas.

Pernai gruodį darbą pradėjusi aštuonioliktoji Vyriausybė kol kas daugiausia dėmesio turėjo skirti COVID-19 pandemijai valdyti, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Ketvirtadienį ji Seime pristatė 2020 metų Vyriausybės veiklos ataskaitą.

„Toks keistesnis žanras, kai man į tribūną reikėtų, matyt, ateiti su Sauliumi Skverneliu“, – sakė I. Šimonytė.

Mat S. Skvernelio vadovaujamas Ministrų kabinetas dirbo iki praėjusių metų gruodžio pirmos pusės.

Centro dešinės koalicijos premjerė sakė, kad gruodį šalyje pandeminė situacija buvo itin pavojinga ir sudėtinga. Trečioji koronaviruso banga jau nebuvo tokia stipri.

„Trečioji banga buvo gana nuožulni, buvo įvairių gąsdinimų dėl spartaus atvejų augimo, bet pasitelkta intensyvi testavimo metodika. Dabar testų atliekama daugiau negu  gruodžio mėnesį, kai atvejų skaičius buvo tris kartus didesnis“, – tvirtino I. Šimonytė.

„Tai padeda valdyti dinamiką, padeda gana greitai nustatyti užsikrėtusius asmenis ir imtis epidemiologinės kontrolės. Taip pat atsirado papildomų įrankių“, – sakė ji.

Kaip papildomus įrankius premjerė minėjo naujus testus ir testavimą kaupinių metodu.

„Šiandien galiu pasakyti, kad pastarąją savaitę pandeminė situacija yra gerėjanti, bet aš visada stengiuosi būti santūriai optimistiška ir nesakyti „op“, kol griovys dar neperšoktas“, – teigė Vyriausybės vadovė.

Anot jos, statistiškai vertinant atvejų mažėjimo tempas dabar yra labai panašus kaip ir sausio pradžioje, tačiau pagrindinis skirtumas – kad intensyviai vyksta skiepijimo procesas.

REKLAMA

„Esame labai arti vadinamosios masinės vakcinacijos“, – sakė I. Šimonytė.

Ji pabrėžė, kad skiepijimo nuo COVID-19 tempas yra vienas geriausių Europos Sąjungoje.

„Įvertinus ir tą imunitetą, kurį žmonės įgijo persirgę, ir skiepijimą, šiokį tokį, dalinį ar visišką imunitetą turi iki 40 proc. Lietuvos gyventojų“, – tvirtino premjerė.

Birželio 8 dieną Seimo posėdyje planuojama surengti specialią diskusiją apie Vyriausybės veiklos ataskaitą, o jos pabaigoje parlamentarai gali priimti rezoliuciją. Iki tol Vyriausybės metinę veiklos ataskaitą turės apsvarstyti visi Seimo komitetai.


Rašyti komentarą...
E
Ela
2021-05-21 14:08:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimonytė gerai sekas: vaivorykštė patapo.
Atsakyti
0

P
Piliete
2021-05-21 14:09:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimonytė paniekino vosid, nesiklauso rinkėjų ir puikuojasi tarp gėju
Atsakyti
-3

W
WC
2021-05-21 17:19:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
darba vertina VAGIS ir KOMUNISTAS . negi jau abu pyderai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų