DIENOS PJŪVIS. Nausėdos metinis pranešimas – ar pagrįsta kritika valdantiesiems konservatoriams ir laisviečiams?

Antrajame prezidento Gitano Nausėdos metiniame pranešime nuskambėjo kirčiai valdančiajam elitui dėl žmonių skirstymo į „progresyviuosius“ ir „kaimietukus“. Savo metiniame pranešime prezidentas taip pat nemažai dėmesio skyrė koronaviruso pandemijos suvaldymui ir negailėjo kritikos valdantiesiems. Pasak G. Nausėdos, kantrybe apdovanoti lietuviai stebėjo, kaip klumpa politikai, o tiek, kiek valdžia demonstravo neužtikrintumą, blaškėsi, keitė sprendimus, negebėjo planuoti žingsnių į priekį, augo visuomenei tenkanti našta. Bet ar ši kritika pagrįsta?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su politologais Rima Urbonaite ir Lauru Bieliniu.

Portalas tv3.lt primena, kad G. Nausėda savo antrajame metiniame pranešime atliepė pastaruoju metu visuomenėje ir politiniame elite kilusį susipriešinimą dėl tradicinių vertybių, šeimos politikos, lyčiai neutralios partnerystės ir homoseksualių žmonių padėties visuomenėje.

„Lietuvos saugumas priklauso ne tik nuo išorės jėgų, bet ir nuo visuomenės pasitikėjimo demokratine politine sistema, o toks pasitikėjimas bus neįmanomas, jeigu valstybės politikai bijos savų žmonių, nesiklausys, kas jiems skauda, skirstys į „progresyviuosius“ ir „kaimietukus“, menkins piliečius, turinčius kitokią nuomonę, o patys manys esantys Tiesos ministerijos atstovai“, – taip kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas kiek anksčiau sulaukė didelės kritikos dėl sveikinimo šeimos dienos proga, kuris buvo ištransliuotas Vingio parke vykusiame šeimų gynimo marše. Šio maršo dalyviai ir kiti asmenys prezidento sveikinimą traktavo kaip kreipimąsi tiesiogiai į šeimų gynimo maršo dalyvius, kaip paramą maršo dalyvių vertybėms, nors kiek vėliau prezidento patarėjai tikslino, jog sveikinimas buvo skirtas visoms Lietuvos šeimoms.

Šeimos gynimo maršas kilo kaip atsakas į Laisvės partijos iniciatyvą priimti teisės aktus, kurie reglamentuotų heteroseksualių ir homoseksulių porų civilinius santykius. Vėliau Seime ši iniciatyva žlugo pateikimo stadijoje.

REKLAMA

Pats prezidentas G. Nausėda sako remiantis partnerystės įteisinimą, tik nesutinkantis, kad būtų „išplaunamas“ Konstitucijos straipsnis, kuris apibrėžia, kad santuoka sudaroma tarp vyro ir moters. Partnerystės įstatymo kūrėjai buvo sulaukę kritikos, kad partnerius apibrėžia labai panašiai kaip šeimą ar santuoką.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
O
Ona
2021-06-08 13:27:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas mums vadovauja...narkomane.ar neturetu atsistatydinti Mums nereikia neadekvacios Armonaites
Atsakyti
0

D
Darius Kudirka
2021-06-08 13:32:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai teisinga Prezidento pozicija! Pagarba!
Atsakyti
-1

x
xxL
2021-06-08 13:11:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
atsakymas priklauso nuo vertintojo. Jei vertintojas Lietuvos Tauta tai kritika ne tik pagrįsta bet ir nepakankama. Jei žiūrėti iš moralinių ubagų partijos paveldėtojo anūko ir narkomanės armonaitės ir šachmatininkės norvegės tai kritikos būti negali nes jie valdo Teisybės ministeriją :))
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų