DIENOS PJŪVIS. Kas laukia Lietuvos pasienyje – ar mus ištiks Lenkijos likimas?

Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje – naujas migracijos krizės etapas. Daugiau nei du tūkstančiai užsieniečių bando patekti į Lenkijos teritoriją per Baltarusijos miškus. Žmonių kolona atrodė puikiai koordinuota ir pasiruošusi nelegaliam sienos kirtimui – įskaitant atsineštas žnyples, kastuvus ar bandymą nupjautais rąstais pralaužti įtvirtinimus. O kas laukia Lietuvos? Ar mūsų pasienį ištiks Lenkijos likimas?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariu Laurynu Kasčiūnu ir analitiku Laurynu Jonavičiumi.

Primename, kad Lenkijoje prie sienos su Baltarusija dislokuotos pajėgos pirmadienį užkirto kelią migrantų bandymui prasiveržti į šalies teritoriją iš Baltarusijos, pranešė lenkų Vidaus reikalų ministerija, bet perspėjo, kad įtempta padėtis išlieka.

Keli tūkstančiai migrantų, įsikūrusių šalia Lenkijos sienos ir vos už 50 km nuo Lietuvos, įsirengė stovyklą ir naktį praleido sąlyginai ramiai, skelbia lenkų policija. Sieną saugančius pareigūnus aplankyti atvyko lenkų premjeras Mateuszas Morawieckis, o Baltarusijos režimas paryčiais sutraukė papildomas smogikų pajėgas.

Savo ruožtu mūsų Vyriausybė pritarė dalyje Lietuvos įvesti nepaprastąją padėtį dėl didelio migrantų susitelkimo Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje bei grėsmės Lietuvai. Galutinį sprendimą dėl nepaprastosios padėties įvedimo dar turės priimti Seimas. 

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
B
Bronius
2021-11-09 13:50:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas pats bus ir pas mus. To organizatorių yra ir Lietuvoje, bet VSD nekruta.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų