DIENOS PJŪVIS. Ar Lietuva dar kartą patikės socialdemokratų idėjomis?

Pirmuosiuose Seimo rinkimuose po partijos skilimo dalyvaujantys socialdemokratai eina su atsinaujinusia komanda, tačiau joje yra ir gerai žinomų politikų, paskui kuriuos velkasi skandalų šleifas. Kartu su socialdemokratais į rinkimus žengia teistumą turėję ar dėl įtartinų kelionių postus praradę politikai. Nepaisant to, socialdemokratų tikslas – gauti daugiau mandatų nei per praėjusius Seimo rinkimus, kai gavo 17 mandatų. Tad ar per šiuos Seimo rinkimus Lietuva patikės socialdemokratų idėjomis?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su socialdemokratų partijos pirmininku Gintautu Palucku.

Daugiau apie partiją lydinčius skandalus skaitykite portalo tv3.lt žurnalistės Linos Brazauskienės tekste: „Socialdemokratų gretose – skandalingi politikai: lydi teistumo ir įtartinų kelionių šleifas“.

Portalas tv3.lt primena, kad rugsėjo pradžioje socialdemokratų partija pristatė savo rinkimų programą. Kandidatu į premjerus siūlomas partijos pirmininkas Gintautas Paluckas pristatė plačią mokesčių sistemos pertvarką ir pažymėjo, kad seks estų pavyzdžiu, nes kultūrai Lietuvoje per mažai skiriama dėmesio.

Pristatydamas rinkimų programą partijos pirmininkas G. Paluckas kvietė atkreipti dėmesį į programos struktūrą, kaip išdėstyti dalykai programoje – tai jų politiniai prioritetai. Pirmoje vietoje jie išskyrė šalies kultūrą ir tai įvardija kaip proveržį Lietuvai.

„Mes jau sekame estus, kurie savo kultūra per praėjusius ketverius metus pasirūpino gerokai stipriau nei mes. Todėl mes siekiame įsipareigojimo visų politinių partijų arba bent jau tų, kurios formuos valdančiąją koaliciją, kultūrai per ateinančius ketverius metus skirti 2 proc. BVP. Šiandien šis procentas sudaro 1,1 proc.“, – sakė socialdemokratų lyderis.

Antroje vietoje – švietimo sistema. Pasak G. Palucko, švietimo sistema turi užtikrinti kūrybiškumo skatinimą ir sklaidą.

„Švietimui mes siekiame nacionalinio švietimo susitarimo {...} Rinkiminis vajus neleido pasiekti šio susitarimo. Norėtume sutarti dėl 6 proc. nuo BVP skyrimo švietimo reikmėms“, – sakė G. Paluckas.

REKLAMA

Trečioji sritis – tai sveikatos apsauga. Socialdemokratai teigė, kad norėtų atsisieti nuo praeities ir dabartinės valdžios klaidų.

„Į darbotvarkę gražinti visa apimančią sveikatos sąvoką, kokia aprašyta Konstitucijoje. {...} Realiai mes turėtume kalbėti apie sveikatos tausojimą, dauginimą, gausinimą ir panašius dalykus. {...} požiūris, apimantis visą sveikatą turi dominuoti ir grįžti į politines darbotvarkes“ , – sakė G. Paluckas.

Neatmeta galimybės bendradarbiauti ir su socialdarbiečiais

Pasiteiravus, ar socialdemokratai mato galimybę po rinkimų bendradarbiauti su atskilusia Lietuvos socialdemokratų darbo partija, G. Paluckas to neatmetė.

„Tai būtų didžiulė arogancija brokuoti ką nors, už ką nors, kol to nepadarė rinkėjai. Manau, kad rinkėjai geriausiai mato kas ir ką darė per praėjusį laikotarpį ir tuos dalykus įvertins. Kai turėsime rinkėjų įvertinimą, štai tada galės savo kompetencijas ir savo asmeniškumus ar politines nuostatas demonstruoti prie derybų stalo“, – kalbėjo partijos pirmininkas G. Paluckas.

Pasak G. Palucko, kalbant apie LSDP ir LSDDP, reikėtų skirti žodžius nuo darbų: „Mūsų buvę kolegos 2016 metais buvo labai stipriai kritikuojami už atliktus ir neatliktus darbus. Nenoriu grįžti atgal. Mes tas išvadas padarėme, o socialdemokratų darbo partija toliau važiuoja su senu bagažu. Ar tai yra efektyvu, ar ne – rinkėjai įvertins.“

Socialdemokratai – apie mokestines reformas

Pristatydami socialdemokratų rinkimų programą, politikai kalbėjo apie mokesčius ir plačią jų pertvarką.

„Mes vieninteliai šnekame apie tai, kaip pinigus leisime ir drąsiai šnekame, kaip valstybė pinigus mokesčių pavidalu surinks. Kalbėti apie mokesčius yra labai nepopuliaru ir daugelis partijų apsiriboja išlaidų skiltimi.

Siekiame sumažinti vartojimo mokesčius, todėl siūlome išspręsti tam tikras šešėlio problemas, todėl siūlome 9 proc. PVM pagrindiniams baziniams maisto produktams“ , – sakė G. Paluckas.

REKLAMA

Pasak G. Palucko, turi būti didinami mokesčiai, kurie nestabdo ekonomikos: „Pirmiausia, tai yra nuosavybės mokesčiai, tai yra pajamų mokesčiai iš kapitalo. Siekiame suvienodinti apmokestinamą pajamų, kylančių iš įvairių pajamų šaltinių.

Šiandien turime unikalią situaciją, kai pajamos iš darbo užmokesčio yra apmokestinamos progresiniais laiptais arba tarifais, tuo metu įvairios kapitalo pajamos (ar išmokamas pelnas, ar iš nekilnojamojo turto) apmokestinamos ne progresiniais tarifais.

Pajamos turėtų būti apmokestinamos įvertinus visas metines pajamas konsoliduotas iš visų šaltinių. Tai būtų teisinga, kiek uždirbai per metus – tai tokie laipteliai ar tarifai yra pritaikomi“ , – sakė G. Paluckas.

Socialdemokratai siūlys didinti juridinių asmenų pelno mokestį palikdami dvi lengvatas – tai yra reinfvestuojamam pelnui bei tuo atveju, kai pelnu dalinamasi su darbuotojais.

Pokalbį su socialdemokratų lyderiu pamatykite laidoje „Dienos pjūvis“, esančioje straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-09-25 15:06:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tokios baisuoklės šakalienės - tai kaip inkaras partijos populiarumui.
Atsakyti
0

g
gres
2020-09-25 18:45:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne Šakaliniams komunistams!
Atsakyti
-1

T
Tomas
2020-09-25 14:53:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrų socdemu jau nėra paluckai liko teisti apsivoge , melagei pagyrunai vienu žodžiu nešvarių idėjų saiką , na o DURNELIU RINKEJIU ATSIRAS , jie balsuoje už grozy nežiūri kad vagis svarbu kad GRAŽUS ,,,,,,,,,,,,,,
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų