DIENOS PJŪVIS. Ar liberalų sąjūdis sugebės atgauti rinkėjų pasitikėjimą?

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen dar visai neseniai interviu portalui tv3.lt teigė, kad per šią Seimo kadenciją partijai pavyko atsikratyti ją lydėjusio Eligijaus Masiulio korupcijos skandalo šleifo. Pasak jos, nė viena partija Lietuvoje nebuvo patyrusi tokio triuškinančio smūgio ir atsitiesusi. Tačiau ar tikrai 2020 metų Seimo rinkimuose Liberalų sajūdžiui pavyks atgauti rinkėjų pasitikėjimą?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Portalas tv3.lt primena, kad rugsėjo 8-ąją Liberalų sajūdis pristatė savo rinkimų programą. Liberalų sąjūdžio politikai teigė, kad patekus į Seimą siektų atšaukti perteklinius alkoholio draudimus, kuriuos inicijavo valstiečių valdžia. Pasak partijos pirmininkės, jau yra sudarytas neformalus draudimų sąrašas, kurį tik patekę į Seimą jie atšaukinėtų.

„Tie dalykai, kurie varžo atsakingo žmogaus pasirinkimą, kur verčia jį, minutę ne ten pataikius ir pasiėmus skardinę alaus, parduotuvėje raudonuoti, nes jis turbūt pataikė ne į tą laiką. Tie visi draudžiantys sprendimai, kurie žmones stato į nepatogias padėtis – tikrai turi būti atšaukti“, – kalbėjo partijos pirmininkės pavaduotojas, rinkimų programos kuruotojas Simonas Kairys.

Liberalų sąjūdžio pamatinė vertybė – tai pasitikėjimas. Liberalų sąjūdis programoje numatė mokesčių mažinimą, švietimo klausimus, sveikatos ir aplinkosaugos srities pokyčius.

„Norime ypač išryškinti vieną vertybę – tai pasitikėjimas. Pasitikėjimas laisvu, kuriančiu, versliu, atsakingu žmogumi. Nes skirtingai nei dabartinė Vyriausybei – mums privati iniciatyvą pirmiausia atrodo gerbtina, o ne įtartina“, – teigė partijos pirmininkės pavaduotojas, rinkimų programos kuruotojas Simonas Kairys.

„Esu sąrašo lyderė ir esu partijos deleguota atstovauti partiją kaip galima būsima premjerė. Sėkmės atveju galėtume gauti iki 20 mandatų. Tai laikytume geru rezultatu, bet jis yra pakankamai realus“, – sakė partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

Partijos pirmininkė teigė, kad programa remiasi pamatinėmis liberalizmo vertybėmis.

„Visų pirma, pagarba asmens laisvei, teisės viršenybei, žmogaus teisėms, pasitikėjimu kuriančiu ir savarankišku žmogumi. Savo tikslu Liberalų sąjūdis pasirinko galimybių Lietuvą. Tai ir mūsų kampanijos šūkis: „Už galimybių Lietuvą“, – teigė partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pasak partijos pirmininkės, per ketverius metus valdžia bandė žmonėms primesti kuo daugiau rėmų ir taisyklių, paliko mažiau pasirinkimo ir galimybių.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad kuriant programą buvo atsižvelgta į pandemijos sukeltą situaciją ir išskirti trys pagrindiniai principai:

„Visų pirma, netrukdyti tiems, kurie randa galimybes sveikti, pasirūpina savimi, savo aplinka ir mokėdami mokesčius ženkliai prisideda prie bendros gerovės kūrimo.

Tikslingai padėti tiems, kurie staiga galimybių laukas susiaurėjo, kurie aktyviai ieško naujų veiklos formų. Investuoti į tuos, kurie šiuo metu nukentėjo labiausiai, nes jų veikla ir darbai visiškai sustojo“, – teigė partijos pirmininkė.

Laisvės sąjūdis išskyrė penkias temas, kur skirtų daugiausiai dėmesio. Viena iš jų – tai švietimas: „Pagrindinis tikslas – ugdyti žmogų pasirengusį laisvei ir gebantį ją realizuoti“, – sakė pirmininkė.

Liberalų sąjūdis žada visur prieinamą priešmokyklinį ugdymą, užtikrinti, kad mokytojo atlyginimas siektų ne mažiau kaip 1,5 šalies vidutinio, sudaryti sąlygas žmogui bet kuriame gyvenimo tarpsnyje grįžti į švietimo sistemą, kad būtų užtikrintos mokymosi visą gyvenimą galimybės.

Kita tema – tai sveika sveikatos sistema, kuri orientuota į pacientą ir visuomet yra pasiruošusi jam padėti. Ateities Lietuvą mato žalią, inovatyvią ir su gamtai draugiška ekonomika. Apgintos žmogaus teisės – tai saugios valstybės garantas: „Todėl auginsime pagarbą žmogaus skirtumams“.

Anot S. Kairio, Liberalų sąjūdis kalba apie mažesnius mokesčius, daugiau pinigų šeimai ir žmogui: „Pirmiausia – apie gyventojų pajamų mokesčio (GPM) mažinimą nuosekliai, per ketverius metus pasiekiant 15 proc. Iš dabartinio 20 proc. GPM sumažinus, tiesioginis efektas bus žmogaus kišenėje.“

REKLAMA

Liberalų sąjūdis žada ir 5 proc. PVM mokestį būtiniausiems maisto produktams: „Turime tikslą, per pus sumažinti apsipirkimų užsienyje skaičių.“

Liberalai teigė, kad Lietuva turi išnaudoti Žaliąją kursą ir programoje įrašytas siekis Lietuvą paversti Žaliojo kurso lydere. Politikai teigė, kad ši Europos Komisijos programa yra unikali galimybė Lietuvai tapti tvarių išteklių naudojimo šalimi bei išnaudoti europinio finansavimo galimybes.

„Turime žiūrėti, kas vyksta Briuselyje ir Skandinavijoje, tai strateginiai sprendimų priėmėjai, kurie aiškiai persiorientavo, kad artimiausią dešimtmetį pasaulis investuos milžiniškus pinigus į alternatyvą dabartinei ekonomikai ir tai galimybė Lietuvai“, – sakė partijos pirmininkės pavaduotojas Simonas Gentvilas.

„Liberalų vardu bus siūlomas Aplinkos ministerijos jungimąsis su Energetikos ministerija, kas dažnai yra siūloma Vakarų valstybėse“, - pridūrė S. Gentvilas.

Pasak liberalų, kontroliuojančių institucijų Lietuvoje turi mažėti, o baudos – kristi žemyn. „Kur akcentas turi būti dedamas – tai ekologinis švietimas ir švietimas, nes prie kiekvieno kamino, šiukšlių vamzdžio mes nepastatysime inspektoriaus. Tai padarysime tik per švietimą.

Švietimas – tai yra atsakymas į daugelį klausimų, tiek sveikatos prasme, tiek aplinkosaugos, ar kitomis“, – sakė S. Gentvilas.


Rašyti komentarą...
V
Vacys
2020-09-23 14:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
I šikna tą supista mockaus liberastų sąjūdį
Atsakyti
-2

r
rinkėjas
2020-09-24 11:30:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viktorija labai panaši kvaila šypsenėle į Palucką.Man tai pasitikėjimo nekelia.negi nėra Lietuvoj rimtų lyderių?
Atsakyti
-1

R
Regina
2020-09-23 20:25:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apie ka diskutuoti, jei neturi lyderio.O ta mergina, kuri visa laika kalba nerisliai ir susivelusi tai lydere? O kas balsuos? Nebus drasiu rinkeju!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų