DIENOS PJŪVIS. Ar valstybinės vaistinės tikrai sumažins vaistų kainas?

Ar Lietuvoje bus įsteigtos valstybinės vaistinės – vieno balsavimo Seime klausimas, kuris turėtų įvykti jau šią savaitę, kaip tai žadėjo Ramūnas Karbauskis. Panašu, kad vieninteliai valdantieji palaiko šią idėją, o pastarieji kritikus kaltina farmacijos verslo interesų gynimu. Pacientų atstovai netiki, kad valstybinėse vaistinėse vaistai atpigs, tačiau valdantieji nenusileidžia ir toliau tiki tokių vaistinių idėja. Bet ar tikrai valstybinės vaistinės sumažins vaistų kainas?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su valstiečių frakcijos nare Agne Širinskiene.

Portalas tv3.lt primena, kad Seimas dėl valstybinių vaistinių turėjo balsuiti dar praėjusį ketvirtadienį, tačiau šis įstatymo projektas, anot R. Karbauskio, iš darbotvarkės buvo išimtas ir dėl įstatymo turėtų būti balsuojama šią savaitę.

„Mes suprantam, kad konservatoriai, liberalai, socialdemokratai balsuos prieš šitą pasiūlymą“, – tikino R. Kabauskis.

Ketvirtadienį vyko bendras Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis, kuriame dalyvavo dalis ministrų ir Seimo narių. Pasak valdančiųjų lyderio, tai ir yra priežastis, kodėl galėjo pritrūkti balsų pritarti valstybinių vaistinių atsiradimui.

„Konservatoriai, liberalai akivaizdžiai gina farmacijos verslo interesus ir net nebando įsigilinti į tai, kad valstybinių vaistinių atsiradimas iš principo nieko nekeičia. Žmonėms bus patogiau, baigę gydytis stacionare, galės įsigyti ir parsinešti namo. Jiems nereiks kažkur kitur ieškoti“, – kalbėjo valstiečių lyderis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų