DIENOS PJŪVIS. Ar Kirkilo vadovaujami socialdemokratai sugebės patekti į Seimą?

Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) teigia turinti patyrusių kompetentingų kandidatų sąrašą. Tačiau šią partiją lydi ne tik patyrę politikos vilkai, bet ir paskui juos besivelkantis skandalų šešėlis. Dar ilgai rinkėjai nepamirš jų skambių frazių, kad šampanas – tai ne alkoholis, mestų kaltinimų prekyba poveikiu ar slaptų pokalbių, dėl kurių kai kurie jų neteko posto. Nepaisant to, partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas dar visai neseniai teigė, kad į rinkimus eina su klasikine socialdemokratine programa, kuri atitinka realijas, ir yra įsitikinęs, kad peržvengs 5 proc. barjerą. Bet ar tikrai G. Kirkilo vadovaujami socialdarbiečiai sugebės patekti į Seimą?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su LSDDP pirmininku Gediminu Kirkilu.

Daugiau apie LSDDP lydinčius skandalus skaitykite portalo tv3.lt žurnalistės Linos Brazauskienės tekste: „Socialdemokratų darbo partijos skandalai: „šampanas – ne alkoholis“ ir karjerą sujaukę slapti pokalbiai“

Portalas tv3.lt primena, kad rugsėjo pradžioje LSDDP partija pristatė savo rinkimų programą. Anot partijos pirmininko, LSDDP kandidatų į Seimą sąrašo pirmajame dešimtuke yra septyni politikai, turintys darbo Vyriausybėje patirties, taip pat yra buvęs premjeras, buvęs europarlamentaras, trečdalis vietų skirta moterims.

G. Kirkilas jau žvelgė į ateitį ir jei po rinkimų patektų į Seimą, LSDDP yra pasiryžę orientuotis į kairiąsias centro partijas: „Taip, aišku, mes laikomės savo vertybinių nuostatų. Kairiosios partijos ir kairiojo centro. Keista, kad šią kadenciją G. Palucko partija praleido dešiniųjų gretose. {...} Mes tikrai peržengsime 5 proc. barjerą – tai reiškia jau 5 mandatai. {…} Manau, kad po šių rinkimų turėsime didesnę frakciją nei turime dabar“, – teigė G. Kirkilas.

Jei neperžengtų 5 proc. barjero ir nepatektų į Seimą, G. Kirkilas turi ir planą B: „Planas B pas mane visada egzistuoja – tai žvejyba ir tenisas. Jokių kitų planų aš neturiu ir yra nusistatymas laimėti tuos 5 procentus, o ko gero ir daugiau“, – teigė G. Kirkilas ir pažymėjo, kad vienmandatininkai yra labai stiprūs ir pasieks savo rinkėjus.

REKLAMA

Partijos pirmininkas G. Kirkilas teigė, kad į rinkimus eina su klasikine socialdemokratine programa, kuri atitinka realijas. Anot jo, Gintauto Palucko socialdemokratai, akivaizdžiai, nuėjo į dešinę pusę. G. Kirkilas pažymėjo, kad valdantieji puikiai veikė iškilus pandemijos krizei.

„Mes esame bene lemiama koalicijos dalis, nes be mūsų – ji nebūtų sudaryta. Dauguma Vyriausybės programos darbų yra įvykdyta. Labiausiai gal nepasisekė aukštojo mokslo reforma. Mes jos nesikratome, todėl dirbsime ties švietimu“, – kalbėjo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas.

G. Kirkilas teigė, kad paruoštos įstatymų pataisos dėl pensijų indeksavimo. Jie žada siūlyti išimti nuostatą, kuri neleidžia indeksuoti, jei nėra BVP augimo.

Seimo narė Irena Šiaulienė teigė, kad programos pavadinimas: „Gerovės ir kūrybos Lietuva“.

„Programos įgyvendinimas turėtų užtikrinti Lietuvos tapimą solidaria ir laiminga Lietuva. Kaip nauja partija, akcentavome, kad mūsų vizija – tai skandinaviškas valstybės modelis. Todėl, kad tai yra gana tolygi ekonominių, socialinių, demokratinių ir žmogaus teisių raida“, – teigė I. Šiaulienė.

Pasak jos, tai galėsime įgyvendinti tik gebėdami išnaudoti informacines technologijas ir technologijų pasiekimus.

„Jau pandemija parodė mūsų visuomenės gebėjimus dirbti elektroninėje erdvėje. Buvo rimtas išbandymas, manyčiau, mes per mažai kalbame, kokius pasiekimus Lietuva turi šioje srityje. Mes lenkiame ES vidurkį ir esame 14 vietoje.

Dirbtinis intelektas yra užsimojęs iššifruoti net tai, ką laikėme grynai žmogiška sritimi, net kai kur pranokti žmogų. Dirbtinio intelekto imlumas ir gebėjimas tikrai keis žmonių gebėjimus“, – teigė I. Šiaulienė ir pažymėjo, kad reikia ateityje kuo plačiau naudoti technologijas.

I. Šiaulienė teigia, kad būtinos socialinės apsaugos sistemos pertvarkos. Reikia imtis socialinės paramos sistemos pertvarkos ir didinti valstybės remiamų pajamų dydį.

REKLAMA

Pasak I. Šiaulienės, būtina ne tik garantuoti socialines paslaugas, bet ir pritraukti privatų kapitalą

„Programoje numatome, kad vidutinis mėnesinis darbo užmokestis turėtų pasiekti kitos kadencijos pabaigoje – 2 tūkst. eurų (šiuo metu yra 1 381 euras – aut. past.). Neapmokestinama minimali alga – padidėti iki 1 tūkst. eurų.

Didinti vaiko pinigus {...} kitos kadencijos pabaigoje vaiko pinigai turėtų pasiekti 150 eurų kiekvienam vaikui“, – teigė I. Šiaulienė.

Socialdemokratų darbo partija siektų, kad mažėtų maisto kainos, mažiau apsipirkinėtų Lenkijoje, todėl siūlo 9 proc. pridėtinės vertėms mokesčio tarifą maisto produktams.

Socialdemokratų darbo partija kalbėjo ir apie švietimo sistemos pertvarką: „Jau įvestos nemokamos bakalauro studijos nuo šių metų rugsėjo. {...} Baigiantis 2024 metams turėtų būti ir nemokamos magistro studijos“, – sakė I. Šiaulienė.

Daugiau apie viską – pokalbyje su Gediminu Kirkilu, kurį rasite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
L
LIETUVA
2020-10-01 14:04:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
K O M U N I S T A M S -
N E !
Atsakyti
-2

F
Faniera
2020-10-01 14:16:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nejuokinkit tikrai Ne Ne Ne
Atsakyti
-1

m
mafio
2020-10-01 15:11:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
estem mafio
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų