DIENOS PJŪVIS. Ar valstiečiai kitais metais turės dirbti opozicijoje?

Ketveri metai valdžioje reiškia ir buvimą po padidinamuoju stiklu. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tai patyrė savo kailiu, kai kiekvienas partijos ir jos lyderių sprendimas buvo plačiai aptarinėjamas, o bet kuri tamsesnė valstiečių atstovų biografijos detalė keliama į dienos šviesą. Bet LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad ketveri metai valdžioje buvo sėkmingi, o partijos darbai kalba patys už save, tad ir pagrindinis dabartinių valdančiųjų pažadas – tęsti vykdomą politiką. Bet ar nebus taip, kad valstiečiai kitais metais turės dirbti opozicijoje?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis laidoje „Dienos pjūvis“ su LVŽS pirmininku Ramūnu Karbauskiu.

Portalas tv3.lt neseniai kvietė susipažinti su skandalais, kurie lydi ar lydėjo šiemet Seimo rinkimuose dalyvaujančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narius ar kandidatus rinkimuose. Plačiau apie tai skaitykite portalo tv3.lt žurnalisto Vilmanto Venckūno tekste: „Valstiečių kandidatų skandalai: seksualinis priekabiavimas, keliuko epopėja ir tragiškai“.

Portalas tv3.lt primena, kad rugsėjo pradžioje savo rinkimų programą pristačiusi LVŽS žada skirti daugiau dėmesio pokyčiams sveikatos apsaugos srityje, gyventojų sveikatai bei vyresnio amžiaus žmonėms. Jei pavyktų laimėti rinkimus, valstiečiai iš premjero posto nenorėtų patraukti Sauliaus Skvernelio.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad LVŽS šie rinkimai yra skirtingi nei daugeliui ne valdžioje esančių partijų, nes „už mus kalba mūsų darbai“. Todėl pagrindinis dabartinių valdančiųjų pažadas – tęsti vykdomą politiką.

„Nuo 2016 metų iki dabar tie pokyčiai buvo pakankamai dideli. Manau, žmonės ir vyresnio amžiaus, ir kurie dirba, jaučia per savo atlyginimus“, – žurnalistams kalbėjo R. Karbauskis.

Paklaustas, kas, jei rinkimai LVŽS susiklostytų sėkmingai, galėtų užimti premjero postą, ar tai būtų dabartinis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, R. Karbauskis sakė, kad nemato priežasties keisti premjerą.

„Mūsų Vyriausybė dirba tikrai gerai. Tas klausimas jau visos Europos yra įvertintas per skaičius. Šiandien būtų labai keista, jeigu mes šnekėtume apie ką nors kitą. Įvyks rinkimai, bus koalicijos kažkokios. 

REKLAMA

Jeigu mes sudarinėsime koaliciją, tikriausiai ne vieni tą klausimą spręsime. To klausimo sprendime dalyvauja ir Lietuvos prezidentas. Mes tikrai turėsime pakankamai kandidatų į visas pozicija, jeigu galėsime į jas deleguoti“, – teigė R. Karbauskis.

Partijos kandidatas rinkimuose, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kalbėjo, kad LVŽS svarbu „išlikti nuosekliems ir siekti visuomenės sveikatos tikslų“.

„Ar tai būtų mityba, kad ir kiek ji pašaipų ir pajuokų sulauktų, ar fizinis aktyvumas, psichoaktyvios medžiagos. Tai priemonės, kurios padeda visuomenei pasiekti tikrosios ligų prevencijos. Tai svarbu išlaikyti šitą kryptį. 

Turime senstančią visuomenę, migruojančią iš regionų visuomenę, kur lieka nemažai vyresnio amžiaus žmonių. Vienas iš darbų, kuriuos norėtųsi padaryti, tai yra slaugos ir globos paslaugų integravimas. Kad žmogui nebereikėtų bėgioti, ieškoti, blaškytis tarp sveikatos ir socialinės sistemos“, – sakė A. Veryga.

Taip pat, anot A. Verygos, LVŽS numato ir greitosios medicinos paslaugų pertvarką.

„Nes šiandien girdime daug įvairiausių nusiskundimų ir problemų. Norėtume, kad tai būtų labai gerai parengti žmonės, su garantija, ankstyvesnėmis pensijomis“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Pasak Vyriausybės vicekanclerio ir LVŽS kandidato Luko Savicko, partijos rinkimų programos pagrindą sudaro Vyriausybės parengti dokumentai: 2021 – 2030 metų nacionalinės pažangos planas, Lietuvos ateities DNR planas, Nacionalinės energetikos ir klimato srities veiksmų planas. 

„Gerinsime kryptingai sąlygas verslui ir sudarysime geresnes sąlygas augti. Plėtosime turizmą, įgyvendinsime pramonės žiedinę ir skaitmenines transformacijas“, – kalbėjo L. Savickas.

Visą pokalbį su Ramūnu Karbauskiu žiūrėkite laidoje „Dienos pjūvis“, esančioje straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
p
panašu
2020-10-01 10:13:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
į tai, kad tv3 remia LVŽS, prieš pat žinias primena jų sąrašo numerį. Beje, iš dalies tam pritariu: šiuo metu tai mažiausias blogis.
Atsakyti
0

j
jonas
2020-10-01 10:21:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu 100%
Atsakyti
0

I
Irena
2020-09-30 15:43:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas,kuris pasislėpęs po anonimo kauke,dergia kitus,nė kiek nemažesnis išmatų gabalas.Galima diskutuoti oriai, nezeminant kitų. Nuo to niekas netapo garbingesnis.Sakoma-kuo pats kvepi,tai ir kitus tepi.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų