DIENOS PJŪVIS. Kokią įtaką Lietuvai padarys Prancūzijos prezidento vizitas?

Lietuvoje vieši Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Dvišalio Lietuvos ir Prancūzijos prezidentų susitikimo metu abu prezidentai aptarė Baltarusijos, bendradarbiavimo su Rytų valstybėmis klausimus, diskutuota ir apie klimato kaitą, ekonomiką bei kibernetinį saugumą. Emmanuelis Macronas susitiko ir su Sviatlana Cichanouskaja, kuriai pažadėjo padėti siekti derybų dėl politinės krizės Baltarusijoje sureguliavimo ir politinių kalinių paleidimo. Tad kokią įtaką Lietuvai padarys šis Prancūzijos prezidento vizitas?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su politologu Linu Kojala.

Portalas tv3.lt primena, kad po susitikimo Prezidentūroje, E. Macronas pasakė, kad Lietuva turėtų nepaisyti skaudžios istorijos ir atsiverti bendradarbiavimui su Rusija.

„Jei norime, kad taika įsigalėtų ilgam laikui Europoje, mes turime dirbti su Rusija. Mes turime bendrą geografiją ir istoriją. Mes negalime gyventi, lyg Rusija būtų sala, nutolusi nuo Europos. Žinau, kad tema yra jautri. Žinau, kad praeitis yra svarbi ir kad ši šalis turi žaizdų. XX a. nebuvo toks pat, kaip pas mus, jūs galbūt jautėtės vieniši. Žinau, ką reiškai kalbėti apie strateginį dialogą su Rusija. Tačiau dialogas vyksta skaidriai ir manau kad XXI a. galime sukurti tokį, kuriame konfliktai bus išspręsti“, – kalbėjo E. Macronas.

Paklaustas, ar lieka tokios pat nuomonės apie Rusiją, jau atsižvelgęs į Aleksejaus Navalno apnuodijimą, E. Macronas teigia, kad tai yra Rusijos reikalas ir dėl šio įvykio šalis turės pasiaiškinti.

„Noriu išreikšti A. Navalnui paramą. Džiaugiamės, kad jis pabėgo nuo baisios mirties ir jaučiasi geriau. Dabar vyksta tyrimas, nacionalinės ekspertizės. Mums yra aišku, kad buvo panaudotas cheminis ginklas su uždraustomis medžiagomis. Vyks techniniai darbai ir bus priimti sprendimai, o tada mums reikės imtis veiksmų. Turės būti paaiškinta. Bandymas nužudyti įvyko Rusijoje, prieš Rusijos valdžios oponentą ir su rusiška medžiaga, todėl Rusija turi paaiškinti. Tada bus priimti sprendimai“, – spaudos konferencijoje kalbėjo E. Macronas.

REKLAMA

Baltarusijos klausimu abu prezidentai laikosi tos pačios nuomonės – rinkimai Baltarusijoje buvo suklastoti, o Aliaksandras Lukašenka jokiu būdu nėra šalies prezidentas.

„Mes Lukašenkos kaip prezidento nepripažįstame. Norime tarpininkavimo, kuris leistų susipažinti su balsavimo rezultatais“, – po susitikimo su G. Nausėda kalbėjo Prancūzijos prezidentas. Tokią pačią poziciją išsakė ir Lietuvos prezidentas.

Dar rytoj E. Macronas turėtų susitikti su Lietuvoje šiuo metu esančia Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja.

(27 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nausėdos Macroną ir jo žmoną pakvietė iškilmingos vakarienės: pirmoji Prancūzijos ponia suspindo elegancija

„Rytoj susitiksiu su S. Cichanouskaja, ji to pati paprašė. Su ja susitikęs parodysiu pagarbą Baltarusijos žmonėms. S. Cichanouskaja yra drąsus žmogus, drąsiai pasielgė dėl savo šeimos ir Baltarusijos“ – sako E. Macronas.

Prancūzijos prezidentas taip pat išreiškė poziciją, kad Baltarusijos klausimu turėtų tarpininkauti ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO).

„Mes turime išgirsti, kad protestuotojai prašo laisvės ir demokratijos, o moterų drąsa mus įpareigoja. Baltarusijos valdžia turi paleisti sulaikytus asmenis. Prancūzija palaiko Baltarusijos tautą, tad tarpininkausime. ESBO taip pat turėtų įsipareigoti“, – kalba Prancūzijos vadovas. 


Rašyti komentarą...
G
Grazu matyti..
2020-09-29 14:34:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grazu matyti musu pirmaja ponia Diana Nausediene ! Grazi,elegantiska ,puiki spalva ,dizainas, idomus, liuks ..grazu ir madinga ! Kodel lietuves kitus kritikuoja.As sito nesuprantu,,,,juk dabar suknios madingos,ziurekire Melanija...bet juk figura ir metai skyriasi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų