socialdarbiečiai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „socialdarbiečiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „socialdarbiečiai“.

Socialdarbiečiai keičia pavadinimą – tampa Lietuvos regionų partija

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų darbo partija ketvirtadienį Kernavėje vykusiame neeliniame suvažiavime pritarė pavadinimo keitimui į Lietuvos regionų partiją.

„Socialdarbiečiai“ išsirinko naują pirmininką – Joną Pinskų

Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP) nuo šiol vadovaus Seimo narys Jonas Pinskus, pareigose pakeisiantis Gediminą Kirkilą. „Išrinko J. Pinskų. Jaučiuosi labai gerai – laisvė. Tikiuosi, kad atiduodu partijos vairą į patikimas rankas“, – BNS sakė G. Kirkilas.

Socialdarbiečiai su socialdemokratais nesijungs: „Neketiname jungtis su partijomis, pergyvenančiomis vidines dramas“

Socialdarbiečiai su socialdemokratais jungtis neketina, ketvirtadienį pranešė partija. Socialdarbiečiai sako nenorintys jungtis su partijomis, pergyvenančiomis vidines dramas. „Šiuo metu neketiname jungtis su partijomis, pergyvenančiomis vidines dramas ir menkinančiomis kitus politikus, juo labiau, mes negalvojame pasileisti ar išsiskirstyti, kaip siūlo oponentai“, – rašoma Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) prezidiumo pareiškime.
Aktualijos 2021-02-04

Priesaiką davė dar 5 Seimo nariai: paaiškino, kodėl to nepadarė anksčiau

Seime antradienį prisiekė penki sirgę ar izoliacijoje dėl kontakto su COVID-19 buvę ir per pirmąjį posėdį penktadienį prisiekti negalėję parlamentarai. Priesaiką davė Laisvės partijos atstovė Evelina Dobrovolska, konservatorius Justas Džiugelis, su valstiečiais išrinkti Linas Kukuraitis ir Rimantė Šalaševičiūtė, socialdarbietis Andrius Palionis. Šiuo metu iš viso priesaikas jau yra davę 140 Seimo narių. Neprisiekęs yra vienintelis išrinktas Seimo narys Eugenijus Sabutis.
Aktualijos 2020-11-17

Vyriausybė Nausėdai pateikė Pašilio kandidatūrą į ES Bendrojo teismo teisėjus

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos atrinktai generalinio prokuroro Evaldo Pašilio kandidatūrai į Europos Sąjungos Bendrojo teismo teisėjus ir pateikė ją prezidentui Gitanui Nausėdai.  „Gautas teikimas pirmadienį“, – BNS penktadienį patvirtino šalies vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

„Socialdarbiečiai“ skelbia moratoriumą – šimtą dienų siūlo nekritikuoti naujų valdančiųjų

Lietuvos socialdemokratų darbo partija trečiadienį pranešė skelbianti moratoriumą – šimtą dienų siūlo nekritikuoti naujų valdančiųjų. „Manau, kad tai labai logiška, tokia yra europinė tradicija, juoba dabar yra COVID-19 krizė, tai tas nekritikavimas yra dar svarbesnis“, – BNS sakė partijos lyderis Gediminas Kirkilas. „Tokia yra europinė tradicija, gaila, kad tik Lietuvoje jos nesilaikoma, bet mes stengiamės priminti“, – pridūrė jis.

Kirkilas tikisi iš viso 11–12 mandatų

Valdantiesiems priklausančios Lietuvos socialdemokratų darbo partijos lyderis tikisi, kad partija kitos kadencijos Seime turės 11–12 mandatų, iš jų šeši–septyni priklausytų vienmandatininkams.  Partijos vadovas Gediminas Kirkilas kol kas nekomentuoja, prie kokios partijos šlietųsi į Seimą išrinkti „socialdarbiečių“ vienmandatininkai tuo atveju, jeigu partijai nepavyktų peržengti 5 proc. ribos arba nesuformuotų frakcijos.  „Tikimės praeiti barjerą.
Aktualijos 2020-10-11

Štai, ką partijos 2016-aisiais žadėjo, bet per ketverius metus taip ir neištesėjo

Prieš Seimo rinkimus rinkėjai išgirsta begales partijų pažadų, kurie ne visada yra išpildomi. Tad ko per praėjusius rinkimus partijos prisižadėjo ir nesugebėjo įgyvendinti per ketverius metus? Laidoje „Karštai su tv3.lt“ buvo pateiktas 2016 m. į Seimą kanditatavusių ir patekusių partijų neištesėtų pažadų sąrašas.

DIENOS PJŪVIS. Ar Kirkilo vadovaujami socialdemokratai sugebės patekti į Seimą?

Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) teigia turinti patyrusių kompetentingų kandidatų sąrašą. Tačiau šią partiją lydi ne tik patyrę politikos vilkai, bet ir paskui juos besivelkantis skandalų šešėlis. Dar ilgai rinkėjai nepamirš jų skambių frazių, kad šampanas – tai ne alkoholis, mestų kaltinimų prekyba poveikiu ar slaptų pokalbių, dėl kurių kai kurie jų neteko posto.

Lietuvoje siūlo įteisinti partnerystę, bet tik vyro ir moters

Valdančiosios Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovai siūlo įteisinti partnerystę, bet tik vyro ir moters. Partijos atstovai į Civilinį kodeksą siūlo įrašyti, kad „partnerystė yra vyro ir moters (partnerių) bendras gyvenimas kuriant šeiminius santykius neįregistravus santuokos“. Civilio kodekso bei kitų lydinčiųjų įstatymų pataisas registravo „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas bei šios partijos atstovai Juozas Bernatonis ir Irena Šiaulienė.
Aktualijos 2020-08-15
REKLAMA
REKLAMA

Bernatonis nesupranta valstiečių veiksmų, kodėl reikėjo nutraukti susitarimą su socialdarbiečiais

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininko pavaduotojas Juozas Bernatonis teigia nesuprantantis valstiečių argumentų, kuriais vadovaujantis nutrauktas susitarimas dėl bendrų kandidatų per Seimo rinkimus kėlimo. „Man sunku pasakyti. Paprastai, kai buvo kokie nors susitarimai, mes jų laikėmės. Jei sutarimų nebuvo, tai balsavome taip, kaip mums liepa sąžinė.

Valstiečiai nutraukė susitarimą su socialdarbiečiais

Valdantieji valstiečiai nutraukia susitarimą su socialdarbiečiais dėl bendrų kandidatų per Seimo rinkimus kėlimo. Tokį sprendimą penktadienį priėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba (LVŽS). Partija pranešė, kad toks sprendimas priimtas „išsiskyrus nuomonėms balsuojant dėl esminių vertybinių, LVŽS programines nuostatas įgyvendinančių įstatymų priėmimo“.  „LVŽS taryboje išreikštas susirūpinimas, kad po praėjusio tarybos posėdžio, kuriame buvo priimtas sprendimas kelt...

„Socialdarbiečiai“ patvirtino kandidatus į Seimą, tikisi dalyvauti koalicijos sudaryme

Valdančiajai koalicijai priklausančios Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) taryba šeštadienį patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą. Partija iš viso spalį vyksiančiuose Seimo vienmandatėse apygardose iškėlė 50 kandidatų, daugiamandatėje apygardoje kol kas yra 110 kandidatų pavardės. Kandidatų sąrašą partija patvirtino per šeštadienį Vilniuje vykstantį Tarybos posėdį.

Apžvalgininkas: socialdarbiečiai būtų balastas valstiečiams, kurie ir taip turės sunkumų

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su partijų lyderiais, o partijos vis išradingiau ieško būdų, kaip vėl patekti į valdžią po Seimo rinkimų. Socialdarbiečių pirmininkas Gediminas Kirkilas Prezidentūroje prabilo apie viltis į rinkimus keliauti kartu su partnerių valstiečių sąrašu. Tačiau panašu, kad patys valstiečiai visai nelinkę gelbėti populiarumo antirekordus mušančių savo partnerių ir už pakarpos rinkimuose jų netrauks.

Kirkilas: socialdarbiečiai tariasi su valstiečiais nekonkuruoti per rinkimus

Socialdemokratų darbo partija (LSDDP) tariasi su valdančiaisiais valstiečiais dėl galimybės nekonkuruoti vienmandatėse apygardose per būsimus Seimo rinkimuose, teigia socialdarbiečių lyderis Gediminas Kirkilas.  Jis neatmetė ir glaudesnio bendradarbiavimo su valstiečiais per rinkimus sudarant bendrą partijų kandidatų sąrašą. „Kol kas kalbame apie tai, kad nekonkuruotume vienas prieš kitą apygardose. (...) Aišku, kad lyderiai vienas prieš kitą nesikels.

Socialdarbiečiai vejasi valstiečius: tokio šuolio dar nebuvo

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) sustiprino savo pozicijas visuomenės palankumo reitinge, sumažindama atotrūkį nuo antroje vietoje esančių valdančiųjų „valstiečių“, rodo dienraščio „Lietuvos rytas“ šeštadienį skelbiama apklausa. Vasarį už socialdemokratus ketino balsuoti 9,7 proc., o sausį – 8,9 proc. visų apklaustųjų. „Socialdemokratų partija trečia (...): 16,1 proc. nuo balsuojančiųjų ir 9,7 proc. nuo visų. Nuo balsuojančiųjų 16,1 proc.

Skardžius palieka socialdarbiečius, bet Seimo frakcijoje liks

Artūras Skardžius palieka Lietuvos socialdemokratų darbo partiją, tačiau lieka šios partijos frakcijoje Seime. BNS jis teigė partiją palikęs „jau senokai“, nes nebuvo jos steigėju ir nuo pat pradžių aktyviai nedalyvavo partinėje veikloje. Apie A. Skardžiaus pasitraukimą iš socialdarbiečių partijos pirmasis pranešė naujienų portalas delfi.lt „Aš partinėje veikloje nedalyvavau, renginiuose ir taip toliau. O frakcijoje yra nepartinis ponas Antanas Vinkus, Algirdas Butkevičius išėjo iš frakcijos.

Valdantieji žada atmesti Prezidento veto

Valdantieji „valstiečiai“ su „socialdarbiečiais“ tikina, jog jiems užteks balsų pavasarį atmesti prezidento Gitano Nausėdos veto mažesnei rinkimų kartelei. „Manau, kad kitas veiksmas bus Seimo apsisprendimas dėl veto atmetimo. Bandysime rinkti 71 balsą atmesti veto, tas tai tikrai. Tai yra nuomonių skirtumas, tai yra politinis sprendimas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis. „Aš manau, kad mes pavasarį atmesim veto.

Socialdarbiečiai siūlo Bernatonį į Konstitucinio Teismo teisėjus

Valdančioji Socialdemokratų darbo frakcija siūlo Konstitucinio Teismo (KT) teisėju skirti savo narį, buvusį teisingumo ministrą Juozą Bernatonį. „Jis atitinka visus privalomus rodiklius – visus, kurie numatyti įstatyme“, – ketvirtadienį BNS sakė šios frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius. J. Bernatonis patvirtino davęs sutikimą teikti jo kandidatūrą. „Aš esu teisininkas, buvęs teisingumo ministras“, – teigė jis žurnalistams.
Aktualijos 2019-12-05

Kirkilas: „vaiko pinigai“ tikrai biudžeto neišsprogdins

Socialdemokratų darbo partijos vadovas Gediminas Kirkilas tvirtina, jog „vaiko pinigams“ kelti iki 70 eurų reikalingi 37 mln. eurų – ne ta suma, kuri „išsprogdintų biudžetą“. „Dėl vaiko pinigų tikrai biudžetas neišsprogs, tai yra koalicijos sutartis ir jisai turėjo būt taip suplanuotas, 30 milijonų milijardiniam biudžete tikrai jo neišsprogdins“, – pirmadienį žurnalistams prieš pirmąjį biudžeto projekto svarstymą Seime sakė G. Kirkilas.
Aktualijos 2019-11-25

Pataisos dėl mažesnės rinkimų kartelės Seimo rinkimams – nukeltos

Seimo opozicijos siūlymu pataisos dėl mažesnės Seimo rinkimų kartelės nukeltos kitam posėdžiui ketvirtadienį. Už tokį konservatoriaus Jurgio Razmos pateiktą siūlymą antradienį balsavo 36 Seimo nariai, prieš buvo 37 ir susilaikė 17 parlamentarų. Pertraukos buvo prašoma opozicinės frakcijos vardu, tad tokio balsų skaičiaus užteko sprendimui priimti. Projektą dėl žemesnės rinkimų kartelės pateikė opozicinio Liberalų sąjūdžio atstovas Simonas Gentvilas.

Pinskuvienė palieka socdarbiečius

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė paliko Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (LSDDP). Tai BNS patvirtino pati politikė, tačiau neįvardino tokio sprendimo motyvų. „Jokių komentarų šituo klausimu, aš labai užsiėmusi“, – sakė Ž. Pinskuvienė. Portale krastozinios.lt paskelbtame pranešime apie pasitraukimą iš LSDDP Ž. Pinskuvienė taip pat atsiprašo skatinusi palaikyti šią partiją bei agitavusi už Petrą Čimbarą.
Aktualijos 2019-11-04

Socialdarbiečiai neatlyžta – rado iš kur paimti lėšų vaiko pinigams

Reikšmingiau vaiko pinigus norintys didinti socialdarbiečiai ragina šiam koalicijos sutartyje įtvirtintam siekiui panaudoti valstybės įmonių dividendus, taip pat efektyviau tvarkyti išlaidas viešiesiems pirkimams.

Chaosą Seime kritikuoja ir Grybauskaitė: kuo toliau, tuo atrodo prasčiau

Ramūno Karbauskio savigrauža ilgai netruko. Antradienį, valdantiesiems pritrūkus balsų iš posto išmesti Seimo Pirmininką V. Pranckietį, valstiečių lyderis pripažino abejojantis, ar tebeturi daugumą. Tam išsiaiškinti trečiadienį skubiai sušauktas koalicijos pasitarimas. Tačiau po jo R. Karbauskis pareiškė, kad dauguma Seime stipri, biudžetui priimti balsų užteks, o išdavikų tarp savų, kas balsavo prieš V. Pranckiečio atstatydinimą, nebeieškos.

Valstiečiai turi atsaką: užkirto kelią Pranckiečio grįžimui į frakciją

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija siekia užkirsti kelią galimam Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio grįžimui į frakciją. „Šiandien frakcija balsavo dėl to, kad Seimo pirmininkas būtų pašalintas iš frakcijos. Mes to daryti nenorėjom, iki įvyks balsavimas dėl atleidimo iš Seimo pirmininkų, bet po šios dienos argumentų to nedaryti nebeliko“, – po LVŽS frakcijos posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė partijos vadovas Ramūnas Karbauskis.

Valdantieji bandė Pranckiečio neišleisti į Armėniją

Seimo valdantieji „valstiečius“ palikusio parlamento vadovo Viktoro Pranckiečio bandė neišleisti į Armėniją, rašo naujienų portalas 15min.lt. Seimo valdyba trečiadienį svarstė, kas iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kartu su Seimo pirmininku kitą savaitę turėtų vykti į Armėniją, tačiau „valstiečiai“ nutarė ne tik nieko nedeleguoti, bet ir bandė nepatvirtinti Seimo pirmininko komandiruotės.

Nausėdos siūlymus sukritikavęs Šapoka sulaukė prezidento atsako

Valdantieji tvirtina, kad nepasiduos Finansų ministro spaudimui mažinti vaiko pinigų išmokas nuo planuotų 70-ies iki 60-ies eurų. Tuo tarpu Prezidento Gitano Nausėdos siulymus keisti mokesčius valstiečių lyderis vadina „neargumentuotais“. Siūlymai su prezidentu sukirto ir finansų ministrą. Šapoka paragino Nausėdą teikiant tokius mokesčių pakeitimus nusiimti rožinius akinius, na o Gitanas Nausėda atkirto, kad jei ministras nesupranta kas yra gerovės valstybė – jam teks mokytis.

Nausėda pasigenda argumentų: Žemės ūkio ministerijos perkėlimo data lieka nežinioje

Prezidentas Gitanas Nausėda ir kandidatas į žemės ūkio ministrus Andrius Palionis pareiškė abejones dėl vykdomo Žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauną. Šalies vadovo patarėjas Jaroslavas Neverovičius sako, kad prezidentas pasigenda aiškių argumentų, kodėl tai reikia daryti, nors iš principo pritaria institucijų decentralizacijai iš Vilniaus. Tuo metu A. Palionis tvirtino, kad sprendimas nebuvo aptartas su visomis suinteresuotomis pusėmis.
Aktualijos 2019-07-30

Nuomonės išsiskyrė: Karbauskis nepritaria Nausėdos pasiūlymui

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad prezidentas Gitanas Nausėda turėtų patvirtinti jam teikiamus naujus ministrus. „Kiek mes suprantame, problemų neturėtų kilti dėl ministrų patvirtinimo“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė R. Karbauskis. Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį pateiks prezidentui ministrų kandidatūras į atnaujintą Vyriausybę.

Ministrų dalybos: netrukus paaiškės visi kandidatai

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad ketvirtadienį prezidentui Gitanui Nausėdai pateiks naujas kandidatūras į susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio ministrus. „Rytoj“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras pirmininkas, paklaustas, kada pateiks kandidatūras. S. Skvernelis šią savaitę laimėjo pasitikėjimo balsavimą Seime ir derina su prezidentu atnaujintos Vyriausybės sudėtį.
Aktualijos 2019-07-24

Skvernelis su Nausėda susitiko dėl koalcijos

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį su prezidentu Gitanu Nausėda aptarė atnaujintos Vyriausybės formavimą. Po beveik pusvalandį trukusio susitikimo prezidento ir premjero atstovai situacijos detaliau nekomentavo. G. Nausėdai pradėjus eiti prezidento pareigas, Vyriausybė jam grąžino įgaliojimus. Atnaujintą Vyriausybę valdantieji valstiečiai sutarė formuoti kartu su socialdarbiečiais, tvarkiečiais ir Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovais.

Skvernelis nori, kad Seimo nariai slapta balsuotų dėl pasitikėjimo juo

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad norėtų, jog Seimo nariai slapta balsuotų dėl jo kandidatūros toliau eiti ministro pirmininko pareigas. „Galbūt net geriau būtų, jeigu būtų slaptas balsavimas. Tada būtų realus situacijos suvokimas, kiek to palaikymo turi“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė politikas. „Viešai balsuojant žmogiška savybė – į akis žiūrint, nors galvoja kitaip, bet padaro (kaip reikia – BNS), nes galbūt bus iš to kokios naudos“, – svarstė S. Skvernelis.
Aktualijos 2019-07-18

Karbauskis: keisis mažiausiai keturi ministrai

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad atnaujintoje Vyriausybėje keisis mažiausiai keturi ministrai. „Iš tikrųjų pasikeis mažiausiai keturi“, – LRT laidoje „Dienos tema“ trečiadienį sakė R. Karbauskis. Vertindamas krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio šansus likti poste, R. Karbauskis pabrėžė, kad šiuo klausimu bus atsižvelgta į prezidento Gitano Nausėdos nuomonę.

Nausėda šią savaitę su valdančiaisiais aptars būsimą Vyriausybę, turi moterų kandidačių

Prezidentas Gitanas Nausėda ketina šią savaitę susitikti su valdančiųjų partijų atstovais aptarti Vyriausybės formavimą, ir žada siekti, kad naujajame Ministrų kabinete būtų moterų. Šalies vadovas sakė šią savaitę su premjeru Sauliumi Skverneliu aptaręs „tam tikras kandidatūras“, bet jų neįvardijo.
Aktualijos 2019-07-16

Valstiečiai sprendžia, kiek keisti ministrų atnaujintoje Vyriausybėje

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga antradienį svarstė, kiek pakeisti ministrų atnaujintoje Vyriausybėje. Apie Ministrų kabineto sudėties atnaujinimą svarstoma prieš kelias savaites valstiečiams, socialdarbiečiams, tvarkiečiams ir Lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai sutarus dėl naujos valdančiosios koalicijos. Nuo ministrų pokyčių priklausys, ar Seime teks balsuoti tik dėl premjero Sauliaus Skvernelio skyrimo, ar ir dėl visos Vyriausybės programos.
Aktualijos 2019-07-16

Koalicijos derybose – paskutinis klaustukas

Valstiečiai, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lenkų rinkimų akcija penktadienį ketina pasirašyti valdančiosios koalicijos sutartį. Visos partijos, išskyrus Lietuvos lenkų rinkimų akciją – Krikščioniškų šeimų sąjungą, pareiškė nebematančios kliūčių sudaryti susitarimą. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pranešė, kad sutartis 14 val. turėtų būti pasirašyta Seime. Politikas BNS tvirtino, kad koalicijos partneriams atitektų apie penki ministrų portfeliai iš 14-os.

Seimo opozicija nedalyvaus balsuojant dėl Pranckiečio atstatydinimo

Seimo opozicinės frakcijos nedalyvaus balsuojant dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimo, ketvirtadienį sutarė trijų opozicinių frakcijų lyderiai. „Mūsų pozicija nesikeičia. Mes buvome įgarsinę ją ir seniau, kad balsuojant dėl Seimo pirmininko atstatydinimo nedalyvausime“, – žurnalistams sakė Seimo opozicijos lyderė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Anot jos, balsavimas dėl Seimo pirmininko atleidimo bus pirmas išbandymas naujai-senai valdančiajai koalicijai.

Sutarta – socialinės apsaugos ir darbo ministro portfelis lieka valstiečiams

Dėl koalicijos besiderantys valstiečiai ir socialdarbiečiai sutarė, kad socialinės apsaugos ir darbo ministro portfelis naujoje Vyriausybėje liks Ramūno Karbauskio vadovaujamai partijai. „Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tikrai lieka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Karbauskis. „Tas tikrai yra sutarta, čia jokių abejonių ir ginčų nėra. Jeigu jų būtų, rytoj nepasirašytumėme koalicijos sutarties“, – pridūrė jis.

Žemaitaitis: Pranckietis turėtų atsistatydinti dėl koalicijos

Jeigu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nori stabilios veikiančios valdančiosios daugumos, jis turėtų atsistatydinti, teigia partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. „Jeigu V. Pranckietis nori ir tikisi išlaikyti valdančiąją daugumą ir remti toliau Saulių Skvernelį į premjero poziciją, jis turi atsistatydinti.

Karbauskis prognozuoja teigiamą socialdarbiečių atsakymą dėl koalicijos

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis prognozuoja teigiamą socialdarbiečių atsakymą dėl dalyvavimo keturių partijų formuojamoje koalicijoje. „Aš manau, kad šiandien mes turėsime susitarimą dėl Socialdemokratų darbo partijos įsijungimo į koaliciją, tomis sąlygomis, kurias vakare aptarsime. Manau, tai panaikins bet kokią priežastį, kad penktadienį negalėtų būti pasirašyta koalicijos sutartis“, – trečiadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Koalicijos derybos baigtos – nesutaria, kas laukia vaiko pinigų

Dėl valdančiosios koalicijos besiderančių keturių partijų atstovai ketvirtadienį teigia baigę darbą – jie pripažįsta, kad nepavyko sutarti dėl vaiko pinigų dydžių, bet siūlo partijoms pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl socialinės politikos finansavimo. „Mūsų derybų grupė baigė darbą. Turbūt svarbiausias punktas – kad mes sutarėme dėl ilgalaikio socialinės politikos finansavimo didinimo penkeriems metams į priekį“, – ketvirtadienį Seime sakė „valstietis“ Tomas Tomilinas.

Derybos su griūties prieskoniu – tvarkiečių ateitis kabo ant plauko

Seime tebevykstant deryboms dėl naujos valdančiosios koalicijos, vieno iš derybininkų – tvarkiečių – gretos ėmė eižėti. Vis dėlto frakcija nenuleidžia rankų, nes valstiečiai žada mesti jiems gelbėjimosi ratą. Svarbiausias klausimas – kas iš valstiečių papildys tvarkiečių gretas? Praėjusią savaitę Darbo partija iš frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nutarė atšaukti „darbietį“ Valentiną Bukauską. Pats Seimo narys prašymą išeiti iš frakcijos ketina pateikti kitą savaitę.

Žemaitaitis: dėl fiskalinės drausmės kai kurių pasiūlymų derybose gali tekti atsisakyti

Kai kurių deryboms dėl koalicijos pateiktų pasiūlymų gali tekti atsisakyti dėl fiskalinės drausmės, sako partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas Remigijus Žemaitaitis. „Tvarkos ir teisingumo“ pasiūlymų buvo nemažai, kurie piniginiai, ir reikia įvertinti galimybes, ar visus čia ir dabar turim įgyvendinti, ar galim 2020–2021 metais, ar teks kai kurių nuostatų atsisakyti ir rasti kompromisą“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė R. Žemaitaitis.
Aktualijos 2019-06-19

Valstiečiai neleido opozicijai pateikti rezoliucijos dėl ŽŪM nebekėlimo į Kauną

Valstiečiai neleido liberalams Seimui pristatyti beveik 40 Seimo narių siūlymo Vyriausybei nutraukti Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną. Pristatymą nukelti į kitą posėdį paprašė „valstiečių“ frakcijos seniūno pavaduotojas Jonas Jarutis ir Seimas tam pritarė: už balsavo 41 Seimo narys, prieš –16, o susilaikė 5. Rezoliuciją remia 11 konservatorių, visa 8 socialdemokratų frakcija, 7 liberalai, 6 lenkai, „tvarkietis“ Kęstutis Bartkevičius, du „socialdarbiečiai“ Petras Čimbaras ir Artūras Ska...

Partijų derybos: prioritetas – didesni vaiko pinigai, nemokamos bakalauro studijos

Dėl valdančiosios koalicijos besiderančių keturių partijų atstovai sutaria, kad prioritetas – didesni vaiko pinigai, nemokamos bakalauro studijos, teigia „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. „Vaiko pinigai – tai vienas iš prioritetų. Kitas prioritetas – nemokamas bakalauras“, – trečiadienį po derybininkų susitikimo Seime žurnalistams sakė politikas. „Bet kokiu atveju tai nėra kas nors revoliucinio, palyginti su tuo, kas dabar yra Vyriausybės programos priemonių plane“, – pridūrė jis.
Aktualijos 2019-06-12

Derybos įsibėgėjo: partijos aiškinsis finansines galimybes įgyvendinti siūlymus

Valdančiąją koaliciją formuojančių keturių parlamentinių partijų derybininkai trečiadienio popietę su ministerijų atstovais aiškinsis finansines galimybes įgyvendinti svarstomus siūlymus.
Aktualijos 2019-06-12

Karbauskis atskleidė, su kuriomis partijomis norėtų sudaryti daugumą Seime

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad dauguma Seime įmanoma sudarius koaliciją tik su „socialdarbiečiais“ bei „tvarkiečiais“, tačiau šios partijos toliau laukia prisijungiant Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos.

Karbauskio abejonės dėl rentų parlamentarams: klausimas labai sudėtingas

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis abejoja, kad įstatymo projektas dėl rentų neperrinktiems parlamentarams pasieks Seimo posėdžių salę. „Klausimas yra labai sudėtingas, vieningos nuomonės nėra, todėl aš nemanau, kad šitas klausimas pateks į darbotvarkę (...) šioje kadencijoje“, – žurnalistams Seime antradienį sakė R. Karbauskis. Gedimino Kirkilo vadovaujami „socialdarbiečiai“ praeitą savaitę pranešė, kad su kitomis frakcijomis tarsis dėl galimybės įteisinti rentas.

Kirkilas: visos pozicijos ant derybų stalo

Visos pozicijos yra ant derybų stalo – taip galimybę atsisakyti Seimo pirmininko posto vertina Lietuvos socialdemokratų darbo partijos vadovas Gediminas Kirkilas. „Tai derybinis kausimas. Visos pozicijos šiuo metu yra ant derybų stalo“, – antradienį Seime į klausimą, ar gali atsisakyti parlamento vadovo pozicijos, atsakė G. Kirkilas.

Griūva valdančioji koalicija – susitarimą stabdo socialdarbiečiai ir tvarkiečiai

 Socialdemokratų darbo partija ir „Tvarka ir teisingumas“ stabdo koalicinį susitarimą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).  „Valdančiosios koalicijos šiuo metu nėra. Turime pradėti derybas. Viską pradėsime nuo balto popieriaus lapo. Mes norime pasirašyti partijų susitarimą, “, – BNS trečiadienį sakė Socialdemokratų darbo partijos vadovas Gediminas Kirkilas.
Į viršų