REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Reikšmingiau vaiko pinigus norintys didinti socialdarbiečiai ragina šiam koalicijos sutartyje įtvirtintam siekiui panaudoti valstybės įmonių dividendus, taip pat efektyviau tvarkyti išlaidas viešiesiems pirkimams.

Reikšmingiau vaiko pinigus norintys didinti socialdarbiečiai ragina šiam koalicijos sutartyje įtvirtintam siekiui panaudoti valstybės įmonių dividendus, taip pat efektyviau tvarkyti išlaidas viešiesiems pirkimams.

REKLAMA

Jie taip pat tvirtina, jog didesni „Lietuvos geležinkelių“ ar valstybės energetikos įmonių dividendai galėtų atsverti kitus siūlomus pajamų šaltinius – Vyriausybės rengtus automobilių taršos, nekilnojamojo turto mokesčius – juos Seimas grąžino iniciatoriams tobulinti.

Frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius pirmadienį per spaudos konferenciją tvirtino, kad „Lietuvos geležinkeliai“, „Lietuvos energija“ ir kitos įmonės galėtų mokėti didesnius dividendus. 

„Manyčiau, kad vienas iš šaltinių galėtų būti valstybės įmonių dividendai. „Lietuvos geležinkeliai“ buvo nusimatę elektrifikuoti geležinkelius nuo Kaišiadorių ir į viršų Klaipėdos link. Tam buvo numatyti europiniai pinigai, ir nemaži – šimtai milijonų eurų (...), tačiau konkursas neįvyko, ir beveik esu užtikrintas, kad darbai kitais metais nebus pradėti: nėra nugalėtojo, vyksta teisiniai ginčai. Taigi koofinansavimui numatyti pinigai galėtų būti išmokėti į valstybės biudžetą, kaip dividendai“, – tvirtino R. Sinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis stebėjosi, kad kitų metų biudžeto projekte numatoma skirti 32 mln. eurus kompensacijoms už nuostolingą keleivių vežimą, tuo metu pati įmonė esą perveda 30 mln. eurų dividendų. R. Sinkevičius tikino, kad iki šiol už nuostolingą keleivių vežimą kompensacijų nebūdavo skiriama.

REKLAMA

Anot jo, didesnius dividendus galėtų mokėti ir valstybinės energetikos įmonės. 

„Dividendai galėtų būti ir toliau didesni mokami ir tai galėtų pilnai, su kaupu padengti arba kompensuoti kai kurių mokesčių įvedimo būtinumą“, – tvirtino jis.

R. Sinkevičius taip pat tikino, kad „5 ar 10 procentų“ būtų galima sutaupyti ir skaidrinant viešuosius pirkimus, o dar apie 200 mln. eurų – įgyvendinant Valstybės kontrolės rekomendacijas dėl efektyvesnio fiksuoto finansavimo programų valdymo. 

Jo frakcijos kolega Artūras Skardžius siūlė vietoj automobilių taršos mokesčio įvesti „prabangių automobilių“, kurių vertė didesnė nei 50 tūkst. eurų, mokestį, efektyviau kontroliuoti, kaip mokamas pridėtinės vertės mokestis.

REKLAMA
REKLAMA

„Socialdarbiečiai“ nėra patenkinti Vyriausybės siūlymu kitąmet iki 60 eurų padidinti vaiko pinigus, tai yra 10 eurų mažiau, nei vasarą sutarė siekti koalicijos sutartį pasirašę valdantieji.

„Socialdarbiečiai“ anksčiau tvirtino, jog paliktų koaliciją, jei vaiko pinigai nebus padidinti iki 70 eurų visoms šeimoms ir dar 30 eurų papildomai daugiavaikėms, nepasiturinčioms, jei nebus įvestas nemokamas pradinukų maitinimas, nemokamos bakalauro studijos.

„Būtų labai keista, jei finansų ministras, būdamas politikas, priklausydamas nuo dabartinės koalicijos, to neišgirstų“, – teigė Socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas, paklaustas, kaip frakcija elgsis, jei Finansų ministerija neįsiklausys į siūlymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teisės aktų pataisų dėl dividendų ir kitų siūlymų „socialdarbiečiai“ teikti nežada ir sako, kad savo poziciją yra išsakę koalicijos partneriams „valstiečiams“.

Pastarųjų lyderis Ramūnas Karbauskis kol kas sakė nepasiruošęs įvertinti koalicijos partnerių pasiūlymo ir tvirtino, kad tai bus padaryta toliau svarstant kitų metų biudžeto projektą.

„Nemanau, kad dabar galėčiau komentuoti, ko galima atsisakyti, ką reikėtų daryti. Bet vaiko pinigai yra mūsų koalicinėje sutartyje ir, be abejonės, svarstydami biudžetą tuos klausimus aptarinėsime. Bendromis pastangomis ieškosime galimybių tai padaryti“, –  BNS sakė jis, paklaustas, ar „valstiečiai“ pritartų koalicijos partnerių siūlymams.

REKLAMA

Premjeras Saulius Skvernelis anksčiau tvirtino, kad koalicija sutarė siekti vaiko pinigų augimo, ir šis siekis išlieka.

Pagal Finansų ministerijos projektą, palyginti su šiais metais, universalioji išmoka vaikui turėtų didėti nuo 50 iki 60 eurų, vaiko pinigai neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams – nuo 70 iki 100 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų