• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovas Ričardas Pocius sako prašymą atleisti abiejų šalių sutarimu ministerijai pateikęs po to, kai ministerija aiškiai pademonstravo, kad dirbti čia jis nebegali.

Buvęs Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovas Ričardas Pocius sako prašymą atleisti abiejų šalių sutarimu ministerijai pateikęs po to, kai ministerija aiškiai pademonstravo, kad dirbti čia jis nebegali.

REKLAMA

Dėl tokių veiksmų Seimo narys Saulius Skvernelis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir, kaip atskleidė naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“, Darbo inspekciją. 

Pone Skverneli, kai jūs buvote vidaus reikalų ministras, ar jums buvo tokių situacijų, kai pateikėte prašymą Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadui ir jis atsakė, jog negali skirti pareigūnų šiam renginiui, nes jų trūksta?

Situacija truputį yra kitokia – jei norima pasitelkti VST pajėgas, tos institucijos, kurios nori jas pasitelkti, teikia vidaus reikalų ministrui motyvuotą prašymą, kam, kiek ir kokioms funkcijoms vykti reikia jas skirti. Tada ministras vertina prašančiųjų galimybes ir tų, kurie turi tas pajėgas suteikti. Aš dabar nepamenu, bet galbūt ir buvo tokių atvejų. VST turi visai kitas tiesiogines funkcijas, o ne užkamšyti policijos skyles, jei policijai trūksta pajėgų. 

REKLAMA
REKLAMA

Dabar kalbant apie atleidimo situaciją, bandoma pasakyti, kad vadovas kažkur tai neatėjo, bet, pirmiausia, R. Pocius viešojoje erdvėje tai paneigė. Antras dalykas, kiekvieną dieną mes gauname naujieną, kuri vis labiau klampina. Šiandien TS-LKD partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis viešai pasakė, kad R. Pocius buvo pažeidžiamas pareigūnas ir pažeidžiamas vos ne nuo pat paskyrimo. Jeigu disponuojama tokia informacija, o Vyriausybė, Vidaus reikalų ministerija iki 2020 metų vėlyvo rudens tokia informacija nedisponavo, tai dabar reikia aiškiai atsakyti į klausimą, kur tas pažeidžiamumas buvo.

REKLAMA

Pasakyti, kad mes nenorime kažkam tai pakenkti – netinka. Ant stalo reikia dėti visas kortas, kas čia vyksta. Tai, kas įvyko, – mobingo finalinė dalis. Mes turbūt puikiai matome daugybę atvejų, kada žmonės, neatlaikę spaudimo, išeina.

Ar paklausimas, kur šiuo metu esate, yra mobingas?

Jūs paėmėte vieną epizodą, aš manau, kad Darbo inspekcija, į kurią mes kreipėmės, nustatys visą seką nuo momento, kada prie Seimo buvo vadinamos riaušės ir kada paaiškėjo. Manau, kad Generalinė prokuratūra tai įvertins, ar visi tinkamai atliko pareigas ar netinkamai.

REKLAMA
REKLAMA

Dar daugiau, kiekvieną dieną aiškėja vis nauji dalykai. Kiekviena senesnė politinė partija turi savo asmenis, kurie pasako tai, ko nepasako viršūnė. Jie tą nuomonę perteikia per kokį nors kontroversišką asmenį. Tai šiandien viešoje erdvėje nuskambėjo įtarimas, kuris taip pat buvo keliamas. Vienas iš konservatorių, Seimo narių, pasisakė, kad šią tarnybą reikia panaikinti ir prijungti prie policijos.

Ankščiau buvo gandų, kad generolas R. Pocius yra kliuvinys sunaikinti šiai tarnybai, tai jie dabar tvirtinasi. R. Pociaus nebeliko, jungiame tarnybą prie policijos, policijoje ne komplektas, jie ten visi paskęs, o kada reikės užtikrinti šią labai svarbią funkciją, kurią užtikrina VST, tai tų žmonių ir nebus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jūs kreipėtės į Generalinę prokuratūrą ir Darbo inspekciją?

Taip, mūsų frakcija kreipėsi į dvi institucijas, kurios patikrins ir nustatys, ar buvo vykdomas mobingas, ir, antra, ar pareigūnai, kuriems pagal įstatymą ir poįstatyminius aktus priklausė atlikti savo pareigą, ją atliko, ar neatliko dėl kažkokių tai priežasčių.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

Išlindo visa sovietinė praktika. Skvernas puolė ginti savo protežė. Kaipgi- savas žmogus.....nesvarbu kad švancas, bet -savas....
Mentas mento neišduos o dar tokio kuris yra užnugaris ir dar visokius buntus turi malšinti.
Balsuosiu uz Sauliu i Prezidento posta
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų