• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai antradienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, rašoma frakcijos pranešime spaudai.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai antradienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, rašoma frakcijos pranešime spaudai.

REKLAMA

Prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą ir įvertinti, ar vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė bei atsakingi Vilniaus AVPK vadovai tinkamai atliko savo pareigas dėl 2021 m. rugpjūčio 10 d. mitingo, virtusio riaušėmis. Be to, parlamentai kreipėsi ir į Valstybinę darbo inspekciją, kurios prašo ištirti galimą šios ministrės mobingą buvusiam Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadui Ričardui Pociui.

„Pirmadienį buvęs VST vadas R. Pocius viešai atskleidė skandalingą informaciją, kuri turi būti patikrinta atsakingų šalies institucijų. Kalbame apie galimus neteisėtus veiksmus malšinant minėtas riaušes, taip pat galimą mobingą iš aukščiausių šalies pareigūnų, šiuo atveju – ministrės A. Bilotaitės“, – sako Seimo narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pasak parlamentarų, sprendžiant iš nevaldomos mitingo, peraugusio į riaušes, situacijos, turėjo būti aktyvuota operacija „Vėtra“, tačiau to nebuvo padaryta, o tai pagrindžia galimą visišką policijos vadovybės bei VRM aplaidumą ir netinkamą tarnybinių pareigų vykdymą.

REKLAMA
REKLAMA

Frakcijos atstovai pabrėžia, kad baudžiamojo proceso paskirtis yra ginant žmogaus ir piliečio teises bei laisves, visuomenės ir valstybės interesus greitai, išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas ir tinkamai pritaikyti įstatymą.

REKLAMA

Be to, kaip viešai teigė R. Pocius, ministrė A. Bilotaitė daugybę kartų reikalavo jo atsistatydinimo iš pareigų, vykdė psichologinį spaudimą, nuolatinius tikrinimus, ar tarnybos vadovas yra darbo vietoje, galimai sekant telefono buvimo vietą.

Seimo narių nuomone, šios aplinkybės galimai leidžia teigti, kad R. Pociaus atžvilgiu buvo atliekami sąmoningai nemalonūs, žeminantys, engiantys jį veiksmai, kurie prilygsta mobingui.

Negerai Bilotaite negrazu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų