naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovas Ričardas Pocius sako prašymą atleisti abiejų šalių sutarimu ministerijai pateikęs po to, kai ministerija aiškiai pademonstravo, kad dirbti čia jis nebegali.  Anot jo, ministerijos vadovybė nuo pat savo darbo pradžios elgėsi nepagarbiai, o dirbant jam susidarė įspūdis, kad šioje vietoje nėra vertinami nei generolai, nei pareigūnai.

Buvęs Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovas Ričardas Pocius sako prašymą atleisti abiejų šalių sutarimu ministerijai pateikęs po to, kai ministerija aiškiai pademonstravo, kad dirbti čia jis nebegali.  Anot jo, ministerijos vadovybė nuo pat savo darbo pradžios elgėsi nepagarbiai, o dirbant jam susidarė įspūdis, kad šioje vietoje nėra vertinami nei generolai, nei pareigūnai.

REKLAMA

Praėjusią savaitę Vidaus reikalų ministerija (VRM) abiejų šalių sutarimu atleido VST vadovą R. Pocių. Netrukus po atleidimo jis pažėrė ministerijai kaltinimų spaudimu, o ministerija juos pavadino melu.

Įtampą jautęs sako jau kurį laiką

R. Pocius sako jau kurį laiką jautęs, kad dirbti su dabartine VRM vadovybe ilgai negalės. Anot R. Pociaus, prieš dvejus metus, kai tik Agnė Bilotaitė pradėjo eiti vidaus reikalų ministrės pareigas, buvo pradėta ieškoti kompromituojančios informacijos apie jį ir apie tarnybą.

„Gaudavau informacijos, kad domėjosi tuo, kėlė senas tyrimo medžiagas. Bet viskas buvo gerai, normalu, suprantu – vadovybė turi domėtis pavaldžiais generolais, tarnybų vadovais. Pilnai atsiskleisti pradėjo po riaušių 2021 m. rugpjūčio 10 d. prie Seimo. Nuo tada tiesioginiai balto popieriaus lapo stumdymai, reiškiamas nepasitikėjimas“, – „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ eteryje prisimena R. Pocius.

REKLAMA

Šiuo metu ministerija aiškina, kad R. Pocius neateidavo į susirinkimus, nekeldavo ministerijos vadovybei telefono ir atsisakydavo skirti pajėgas.

REKLAMA

R. Pocius sako, kad šie ministerijos kaltinimai yra netiesa.

„Visi ministrės įsakymai buvo įvykdyti. Tegul nors vieną ministrės įsakymą parodo, kad tarnyba neįvykdė jos nustatytų užduočių. Tai yra visiškas melas“, – komentuoja R. Pocius.

Visą laidą žiūrėkite čia:

„Didžiulė arogancija ir pasipūtimas“

Buvęs VST vadovas sako su ministre nekonfliktavęs, atvirų konfliktų nekėlė ir ji. Vis dėlto priešiškumas pasireiškė kitokiu elgesiu – nenoru bendrauti.

REKLAMA

„Viską žino, viską išmano. Didžiulė arogancija ir pasipūtimas. Su tarnyba elgėsi ir požiūris į ją, atleiskite, bet nerandu žodžiu – kaip į vergų bendruomenę ar į šunis. Tai prasidėjo nuo vadinamųjų Lietuvos blokavimo postų dėl koronaviruso, dėl migrantų stovyklaviečių apsaugos, migrantų buitinių sąlygų.

Ministrei ir viceministrui aiškiai pasakiau: paskaitykite VST įstatymą. Aiškiai parašyta, kokias VST funkcijas atlieka. Atleiskite, ne mūsų kompetencija ir mes negalime migrantams virti valgyti, valyti tualetus ir panašiai“, – teigia jis.

REKLAMA
REKLAMA

R. Pocius sako sulaukęs ministerijos vadovybės skambučių savaitgaliais. Jų metu jis teigia gavęs prašymų skubiai organizuoti maitinimą migrantams.

„Mes neturime valgyklų, ne mūsų kompetencija. Turite milijonus, tai nupirkite šią paslaugą ir Lietuvos verslui bus interesas tai daryti.

Mes atidavėme poligoną, ministrei pats pasiūliau poligoną migrantams apgyvendinti. Vakare sako vienaip, ryte ateina visai kitas įsakymas. Tiesiog meluodavo į akis, pasako, kad bus keturios stovyklavietės po dviejų parų. Kitą dieną ateina sprendimas – 13 stovyklaviečių čia ir dabar. Atleiskite, pas mus pareigūnai, reikia sudaryti grafikus, iš visos Lietuvos juos sutelkti, duoti buitines sąlygas, kur miegoti ir panašiai. Yra grandininė reakcija, kurią reikia sutvarkyti.

REKLAMA

Visiškai nebuvo atsižvelgta, neskaičiuoja pajėgumų, numeta, imkite ir darykite. Tarnyba įvykdė, bet siūlės tratėjo. Aš stebiuosi VST vyrų ir moterų kantrumu ir atsidavimu. Tokia nepagarba pareigūnams prie gero neprives“, – svarsto R. Pocius.

Paskutinis lašas

„Grubiai kalbant, aiškiai pamačiau ir vadovybė aiškiai pademonstravo, kad toliau darbas man yra nebeįmanomas. Nei pačiam organizuoti darbą tarnyboje, o ir ministerija neduos ramybės iki atleidimo. Ministrė aiškiai pasakė, kad tarnybinių patikrinimų bus tiek, kol būsiu atleistas.

REKLAMA

Nežinau, kam tai naudinga, bet man gėda dirbti tokiame pavaldume, tokiai ministerijai ir tokiai vadovybei. Tokiais vaikiškais žemo lygmens dalykais užsiima“, – sako R. Pocius.

Paskutiniu lašu kantrybės taurėje buvo ministerijos atstovo vizitas R. Pociaus darbo vietoje – čia buvo tikrinama, ar generolas yra darbe.

„Kiek galima tyčiotis iš gyvo žmogaus, Lietuvos generolo ir Lietuvos pareigūnų? Tai yra patyčios, kurios mane žemina. Man didžiulė gėda su tokiais žmonėmis tarnauti tokiame pavaldume. Paėmiau ir nunešiau prašymą atleisti. Gyvenimas eina tolyn, turiu kitų tikslų, nežadu tarnybos liesti, pareigūnų žeminti. Pats geriausias sprendimas yra pasitraukti“, – kalba R. Pocius.

REKLAMA
REKLAMA

R. Pocius sako iš pradžių parašęs ministrei, o vėliau su ja susitikęs. Kaip pasakoja jis, susitikus ministrė pažėrė nepagrįstų kaltinimų ir nepasitenkinimo tiradą, o ne draugiškai atsisveikino.

Viceministras: atleidimo ministerija nesieja su jokiu vienu konkrečiu įvykiu

Vidaus reikalų viceministras Vitalijus  Dmitrijevas aiškina, kad ministerija R. Pociaus atleidimo nesieja su jokiu vienu konkrečiu įvykiu – VRM teigimu, generolas nedalyvaudavo susitikimuose nenurodydamas svarios priežasties, o jo darbotvarkę esą neatitikdavo su tuo, ką tuometinis VST vadas iš tikrųjų darydavo.

REKLAMA

Vis dėlto R. Pocius aiškina sulaukdavęs ministrės laiškų su nurodymu atvykti pasitarti, tačiau laiškai esą būdavo atsiunčiami praktiškai paskutinę minutę arba iš viso tarnybai pasibaigus.

„Vadovas ne pirmą kartą neatvyko į pasitarimą. Šiai dienai turime faktą, kad žmogus nurodė, su kuo yra susitikime ir kodėl neatvyksta – paaiškina priežastis. Tačiau tie žmonės, kurie turėjo dalyvauti tame susitikime, tai paneigė. Kitą dieną žmogus atėjo su prašymu atleisti šalių susitarimu“, – aiškina viceministras V. Dmitrijevas.

Anot jo, VST vadovas turi būti pasiekiamas nuolat.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

Susidaro įspūdis, kad atleisti reikia Bilotaite.
Reikia tyrimo - jei prieš generolą buvo mobingas - ta tipo ministrė turi eiti į cypę, čia jai ne dakaro juokeliai ir...pasekmės.
Didžiausia pagarba Pociui!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų