REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau aštuonioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau aštuonioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

REKLAMA

Simonas Urbonas, tinklaidės „Tėvai paprastai“ vedėjas ir trijų vaikų tėtis, kalbina projekto šeimoms įkūrėją Ivetą Bakanauskę ir šeimos gydytoją, būsimą žindymo konsultantę Vytenę Menkevičienę apie vaigų ligas, su kuriomis susidūrė ne tik šios mamos, bet ir, ko gero, visi Lietuvos tėvai.

Kaip, kiek ir kodėl serga vaikai?

Ką daryti, kai vaikas serga nuolat?

Laidos vedėjui pasiteiravus, ar pavyko nesusirgti, Iveta Bakanauskė nestokojo humoro: „Pas mus šeimoje vyrauja klausimas, kiek kartų jau sirgom, kaip sunkiai sirgom, o ne ar apskritai sirgom. <...> Nors situacija su laiku gerėja, tačiau ligos neišvengiamos.“

Daugiausia mergytę mama gydo namų sąlygomis ir su gydytojų pagalba išlaviruoja. Visgi po ligų, kurios kartais trunka po kelias savaites, reikia net gydytojus jaukintis iš naujo.

REKLAMA
REKLAMA

Mama Iveta Bakanauskė, auginanti trimetę, atskleidžia, kad vos pradėjus lankyti darželį užklupo klampios, ilgos, net 2–3 savaites trunkančios ligos. „Kai išleidi vaiką į darželį tikiesi, kad pagaliau jau po dvejų metų grįši į darbus po motinystės atostogų ir šiek tiek įsivažiuosi į savo karjerą, bet, deja, nieko panašaus neįvyko.“

REKLAMA

Šeimos gydytoja Vytenė Menkevičienė juokauja sakydama, kad daug žmonių mano, jog gydytojų vaikai neserga. Deja. Kaip su savo vaikų ligomis kovoja patys gydytojai?

Ar išleistas į darželį vaikas tikrai susirgs?

Ar tikrai vaikas turi susirinkti visas bakterijas, kad imunitetas sustiprėtų? Vaikas gali susirgti net darželio draugui palaižius kaktą? Atsakydama į klausimą kodėl vaikai, lankydami darželį, taip dažnai serga, gydytoja šypsosi: „Vaikai bendrauja visiškai kitaip negu mes, suaugusieji. Kadangi bendravimas – betarpiškas, ir per seiles, per žaislus, būtent tai ir lemia ligas.“

REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja akcentuoja, kad mažo vaiko imuninė sistema dar nėra susiformavusi. Bakterijos patenka per nosį, burną, nėra pakankamai apsauginių reakcijų. Anot gydytojos, pati anatomija lemia, kad dar nėra galimybių apsaugoti vaiko organizmo.

Iveta Bakanauskė sako, kad kai tik prasidėjo dukters sirgimai, išleidus į darželį, ji išbandė viską, darė įvairius eksperimentus. Moteris ieškojo priežasčių ir atsakymų, kaip šeimai pasilengvinti gyvenimą, kaip padėti vaikui palengvinti sirgimus. Taikė 1 būdą: po prasirgtos ligos dar savaitę dukters neleisdavo į darželį, kad išmyluotų, kad visi kartu pabūtų jau nebe irzlūs, nebe sergantys. Kaip sekėsi šeimai pradėjus taikyti šį metodą, atsakymas – tinklalaidėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pačiu sudėtingiausiu metu, kai teko vartoti daug antibiotikų, šeima priėmė sprendimą leisti dukterį į darželį pusę dienos. Vaikui tai išėjo į naudą: pamatydavo vaikus, pasisocializuodavo, kažkiek buvo ugdoma. Pabuvusi darželyje, mergaitė likusį laiką leisdavo namuose. Šeima šiuo laikotarpiu lengviau atsikvėpė, mat tai padėjo sumažinti sirgimų maratoną. Tačiau po kelių mėnesių, pasimėgavus ramesniu periodu, vėl išleidus vaiką į darželį, grįžo ir sirgimai.

Ar tiesa, kad žindomi vaikai neserga?

„Iš tiesų visuomenėje vyrauja mitas, kad motinos pienas yra stebuklinga esencija, kuri išgelbės vaikus nuo visko“, – sako Iveta Bakanauskė ir priduria, kad nesąžininga sakyti, jog žindomas vaikas nesirgs. Iveta motinos pieno naudos neginčija ir pritaria, kad tam tikrai atvejais jis tikrai gali padėti sveikti. Visgi gydytoja ir Simonas prasitarė, kad jų vaikai, maitinti mišiniais, sirgo rečiau.

REKLAMA

Gydytoja sako, kad svarbiausia – nepradėti savęs kaltinti, kad kažko nepadarėme: vaikas serga, vaikas nebuvo žindomas – tėvai kalti. Visgi, akcentuoja gydytoja, mišinys vargu, ar kada pasieks motinos pieno naudą vaikui, mat tam tikrais tyrimais nustatyta, kad žindyti vaikai kai kuriomis ligomis serga rečiau.

Visą tinklalaidę „Tėvai paprastai“ žiūrėkite epizode, esančiame straipsnio pradžioje.

„Tėvai paprastai“ taip pat galite žiūrėti ir „Tėvų darželio“ YouTube kanale:

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.

REKLAMA

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. Laidą antradieniais 19 val. rasite ir naujienų portale tv3.lt bei 10 val. šeštadieniais TV3 televizijos „YouTube“.

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:50 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:53 – nuolatiniai vaikų sirgimai

05:42 – vaikų ligos: kiek sirgti – normalu

12:10 – ar reikia gydyti slogą

14:33 – vaiko ligų manipuliacijos

22:03 – ar alergijos išaugamos

23:10 – ar išleistas į darželį vaikas tikrai sirgs

29:32 – kaip sustiprinti imunitetą vaikui

33:00 – kaip apsaugoti nesergančius vaikus šeimoje

34:43 – kiek įtakos ligoms turi vaiko apranga

36:18 – ar dantų būklė turi įtakos ligoms

37:52 – žindomi vaikai neserga

42:08 – vaikui nuolat skauda galvą

43:50 – kokioms ligoms ruoštis pavasarį

45:08 – palaikymo žinutė mamai

jauskit vaiko situaciją
jauskit vaiko situaciją
Pagailėkit vaikų taip anksti kelti į daržą, paskui vaikai stresuoja, niekada nebūna tikri, ar vakare ateis kas pasiimti, tas amžinas laukimas, laukimas, namie turėdavai savo kampą, o darže nežinai kur save padėti, praegzistuoji tas kelias valandas, galvodamas, kodėl aš turiu čia būti, kodėl mama manęs nenori namie, vaikui sunku paaiškinti... dar auklėtojos kniaukiančiu balsu liepia to neliesti, to neimti, savo kažkokias tiesas taiko, gąsdina. Vaiko ligos - jo vidinės būsenos išraiška, serga ne kūnas, o siela. Ir jei sirgdamas sulaukia daugiau mamos dėmesio, tai sirgs su malonumu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų