• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje prasidėjo kelionių ir atostogų sezonas. Šilumos išsiilgę tautiečiai kelia sparnus į savo saulėtąją Turkiją, netgi vyksta darbostogų ar į motyvacines keliones, kurias apmoka jų darbdaviai.

Lietuvoje prasidėjo kelionių ir atostogų sezonas. Šilumos išsiilgę tautiečiai kelia sparnus į savo saulėtąją Turkiją, netgi vyksta darbostogų ar į motyvacines keliones, kurias apmoka jų darbdaviai.

REKLAMA

O tokių kelionių populiariumas, anot didžiausio kelionių organizatoriaus Lietuvoje, šiemet išaugo kone dvigubai. Ir jei jau šiuo metu oro uostai perpildyti, vasarą jie bus sausakimši – mat dabar kas savaitę į Turkiją išskrenda 5–6 lėktuvai. O tiek vasarą jų kils kasdien.

Palmės ir baseine besiturškiančių vaikų krykštavimas. Tokiais vaizdais ir 24 laipsnių šiluma mėgaujasi Turkijoje dabar atostogaujanti Aistė.

„Gąsdino, kad ir jūra bus šalta, bet iš tiesų jūra tokia pati kaip ir mūsų Baltijos jūra. Dar nespėjom išsimaudyti, bet tikrai neatsisakysim“, – sako Aistė.

REKLAMA
REKLAMA

Kelionę Aistė su vyru užsisakė prieš keletą mėnesių. Šeimai savaitė viešbutyje su „viskas įskaičiuota“ kelionės paketu kainavo 1300 eurų.  

REKLAMA

„Mūsų lėktuvas buvo visas pilnas. Oro uoste atvykus taip pat reisui į šiltuosius kraštus buvo keletas ir žmonių tikrai nemažai, ir oro uostas toks atrodė tikrai, sunku net buvo rasti savo eilės galą“, – pasakoja Aistė.

O jei ne atostogauti, tai bent darbostogauti. Į Italiją dirbti ir kartu atostogauti išvyko lietuvaitė Marta.

„Verta pakeisti aplinką, pažiūrėti viską kitomis akimis galbūt ir dabar mėnesį laiko darbuojuosi Romoje“, – sako Marta.

REKLAMA
REKLAMA

O kol Marta dirbdama mėgaujasi itališka kava ir Romos šurmuliu, kiti toje pačioje įmonėje dirbantys kolegos taip pat dažnai vyksta dirbti svetur. Jie gali rinktis bet kurią lokaciją, kuri turi apie dviejų valandų skirtumą nuo Lietuvos.

„Vieną kolegę turim, jinai taip dviems mėnesiams taip darbuosis, kolegė, kuri mėnesiui dabar išvažiavo, kita kolegė ką tik tai grįžo praėjusią savaitę, tai tas veiksmas vyksta nuolatos“, – tvirtina „Alliance for Recruitment“ partneris Andrius Francas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įmonės darbuotojai ne tik darbostogauja, bet ir vyksta į motyvacines keliones. Tiek darbostogos, tiek motyvacinės kelionės, anot įmonės partnerio, daro teigiamą įtaką. 

„Žmonės tikrai grįžta atšviežėję, su nauja energija, gali toliau sėkmingai darbuotis ir pasikrovę baterijas, kurios galbūt šiek tiek nusėdusios nuo vitamino D nebuvimo“, – kalba A. Francas.

Kad vis daugiau lietuvių darbostogauja ir įmonės dovanoja savo darbuotojams motyvacines keliones, pastebi ir didžiausias kelionių organizatorius Lietuvoje „Novaturas“. Štai 3–4 dienų motyvacinių kelionių paklausa, palyginus su pernai, išaugo kone du kartus.

REKLAMA

„Pirmoj vietoj, be jokios abejonės, Turkija, tuomet Graikijos salos ir turbūt paskutiniu metu labai didelio populiarumo sulaukusi Juodkalnija“, – teigia „Novaturo“ pardavimų vadovas Kazimieras Jarmalis.

Ne ką mažiau šiemet dar 20-čia procentų labiau išbrangusias keliones šluoja ir pavieniai keliautojai. Išankstiniai „Novaturo“ pardavimai gerokai didesni negu pernai, tačiau tikslūs skaičiai bus aiškūs rudenį.

„Vidurkis, toks krepšelis, mes kalbam turbūt apie 750 eurų asmeniui, išleidžiama, bet labai priklauso nuo laikotarpio. Jeigu nuo birželio iki rugsėjo vidurio turbūt jau reikėtų kalbėti apie 850 ir virš“, – sako K. Jarmalis. 

REKLAMA

O išaugusį kelionių populiarumą ir prasidėjusį jų sezoną rodo ir Vilniaus oro uosto statistika. Bendras keleivių skaičius praėjusią savaitę augo keliolika procentų.

„O jeigu kalbant apie užsakomuosius būtent atostogų specifiškai skrydžius, dažniausiai į šiltuosius pietų kurortus, tai šitie skrydžiai praėjusią savaitę jau fiksavo daugiau nei 50 procentų augimą, palyginus su dar praėjusia savaite“, – tvirtina Lietuvos oro uostų atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas.

Įsibėgėjus sezonui, vien Vilniaus oro uoste į ir iš lietuvių pamėgtų kurortų kas savaitę išvyks ir atvyks daugiau nei pusė šimto užsakomųjų lėktuvų. Jie vidutiniškai bus užpildyti apie 90 procentų. Pavyzdžiui, vien į Antaliją šeštadieniais šiuo metu kyla 5–6 beveik pilni lėktuvai. Vasarą tokie skrydžiai vyks kasdien.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų