COVID-19 neleidžia Europos Vadovams ramiai aptarti klausimų: izoliuotis teko Ursulai Von Der Leyen

Koronavirusas neleidžia Europos Vadovams ramiai aptarti svarbių klausimų. Netikėtai Europos lyderių derybas palikti ir izoliuotis dėl kontakto su sergančiu teko Europos Komisijos prezidentei Ursulai Von Der Leyen, o tuojau iš derybų išvyko ir Suomijos premjerė. Tuo metu Vokietija, Prancūzija ir Lenkija bendru pareiškimu paragino Baltarusiją surengti naujus rinkimus.

Antrą dieną Briuselyje į derybas svarbiausiais Europos Bendrijai klausimais skubantys šalių lyderiai pasigedo kolegės – Europos Komisijos pirmininkės. Ketvirtadienio vakarą – lyg priminimas, kad reikia saugotis pasaulį apėmusio viruso – Ursulą Von Der Leyen pasiekė netikėta žinia, kad virusu užsikrėtė jos ofiso kolega. 62-ejų EK pirmininkė turėjo staigiai palikti derybas ir izoliuotis.

Visa laimė, ketvirtadienį ji nespaudė rankų prezidentams ir premjerams ir buvo su kauke. Tiesa, turėjo du dvišalius susitikimus su Čekijos ir Portugalijos premjerais. Ursulai Von Der Leyen staiga atliktas testas neigiamas, bet tuo viskas nesibaigė.

Penktadienį į derybas atvykusi, jau netrukus jas palikti buvo priversta ir Suomijos premjerė Sanna Marin. Pastaroji sužinojo, kad prieš porą dienų bendravo su sergančiu asmeniu. Suomijos premjerė paprašė Švedijos ją atstovauti.

Ketvirtadienį Europos lyderiai daugiausia diskutavo apie klimato kaitą. Penktadienį svarbiausi užsienio politikos klausimai. Lietuvai svarbiausia, pasak prezidento Gitano Nausėdos, mūsų pašonėje verdanti Baltarusijos krizė. Ją, anot prezidento, reikia spręsti ne vien sankcijomis.

„Ir šios priemonės apima toli gražu ne tik sankcijas, apie kurias daugiausiai kalbame, nors tai taip pat reikalinga priemonė. Tačiau tai taip pat apima paramą, programą būsimai Baltarusijos visuomenei „post-Lukašenkos“ periodu. Kitoje vietoje mes buvome ne tik iniciatoriai tokios programos, bet ir esame pasirengę aktyviai dalyvauti rengiant programos detales, tam, kad padėtume pilietinei visuomenei ir apskritai Baltarusijos ekonomikai žengti į priekį“, – sako Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA

Tuo metu Prancūzija, Vokietija ir Lenkija – vadinamojo Veimaro trikampio šalys – bendru pareiškimu penktadienį paragino Baltarusiją surengti naujus rinkimus. Apsunkinti nelegitymiam Baltarusijos prezidentui A. Lukašenkai gyvenimą nusprendė ir Vokietijos „Lufthansa Technik“ darbuotojai – pareiškė neaptarnausiantys Hamburge patikrai prieš kelias dienas nusileidusio diktatoriaus Boeing 737.

Savo ruožtu lazdomis mojuojančių pakalikų gaujai vadovaujantis A. Lukašenka penktadienį Minske paskelbė tarptautinę opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos paiešką. A. Lukašenka ir toliau bando vaizduoti, neva jis legitymus lyderis, bulvėmis sočios Baltarusijos ateities garantas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų