Bideno programoje – 3 prioritetai: ekonomikos atkūrimas, klimato kaita ir rasinis teisingumas

JAV prezidento rinkimus laimėjęs Joe Bidenas jau ruošiasi Baltųjų rūmų ir valdžios perėmimui. Jis skelbia, kad jau šiandien suburs ekspertų grupę kovai su koronavirusu ir atšauks skandalingus Donaldo Trumpo sprendimus trauktis iš klimato kaitos susitarimo bei Pasaulio sveikatos organizacijos. Tuo metu D. Trumpas pralaimėjimo nepripažįsta ir siekdamas išsaugoti postą jau šiandien pradeda teismų maratoną.

Jungtinių Valstijų prezidento rinkimų nugalėtojas Joe Bidenas ilgai pergalės nešvenčia. Jis jau ruošiasi perimti galingiausios pasaulio valstybės vairą. Ir nors oficialiai inauguracija turėtų įvykti po 72 dienų – sausio 20-ąją – jau dabar aišku, kad pagrindinis J. Bideno prioritetas pažabojimas koronaviruso, kuris šalyje pareikalavo daugiau nei 237-ių tūkstančių gyvybių. Jau šiandien J. Bidenas pristatys ekspertų darbo grupę kovai su pandemija.

Vašingtone J. Bideno pergalę švenčiantys amerikiečiai sako, kad tauta jau pavargo nuo koronaviruso.

J. Bidenas ir jo komanda skelbia, kad be koronaviruso, jo programoje dar trys prioritetai: ekonomikos atkūrimas, klimato kaita ir rasinis teisingumas. Dėl to J. Bidenas žada taisyti skandalingus D. Trumpo akibrokštus – atšaukti D. Trumpo įvestą draudimą į Ameriką atvykti daugelio musulmoniškų šalių piliečiams.

Taip pat vėl prisijungti prie Paryžiaus klimato kaitos susitarimo, iš kurio Amerika oficialiai pasitraukė praėjusį trečiadienį, bei stabdyti pasitraukimo iš Pasaulio sveikatos organizacijos procesą. Organizacija sveikina šį sprendimą.

„Sveikiname išrinktąjį prezidentą Joe Bideną ir viceprezidentę Kamalą Harris. Nekantraujame artimai bendradarbiauti su šia administracija“, – sako organizacijos vadovas Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Sveikinimai 46-ajam Jungtinių Valstijų prezidentai plūsta ir iš pasaulio lyderių, tiesa ne visų. Rusija su Kinija demonstratyviai neskuba ir tvirtina, kad lauks iki bus suskaičiuoti visi balsai. Tuo metu Vokietijos kanclerė patikino J. Bideną, kad Vokietija, sprendžiant pasaulio problemas, su Jungtinėmis Valstijomis stovės petys į petį. Sklandesnių Amerikos santykių su Europa po J. Bideno pergalės tikisi ir būsimoji Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

„Amerikos buvimas Europoje yra labai svarbus mūsų saugumui. Galima nedrąsiai tikėtis, kad santykiai tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų galbūt bus mažiau aštrūs negu kartais buvo pastaruosius ketverius metus, bet tą dar reikės pamatyti“, – kalbėjo kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė.

Tuo metu po savaitgalio poilsio golfo kurorte į Baltuosius rūmus grįžęs D. Trumpas ir toliau atsisako pripažinti pralaimėjimą. Šiandien jo teisininkų komanda jau teikia ieškinį dėl nesąžiningų rinkimų Pensilvanijoje. Tokios pačios procedūros laukia Mičigane, Džordžijoje ir kitose valstijose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų