Aušrinė Armonaitė: Lietuvai atėjo laikas liberalių pažiūrų prezidentui ar prezidentei

Šeštadienį Kaune įvykusias LGBTQ+ eitynes Laisvės frakcijos parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius pavadino savotiškai prarasta Kauno nekaltybe. Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė sako, kad dabar svarbiausi yra politiniai pokyčiai, o Lietuvai jau atėjo laikas liberalių pažiūrų prezidentui.

Žurnalisto Vladimiro Laučiaus pokalbis su ekonomikos ir inovacijų ministre – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Po praėjusio savaitgalio jūsų kolegos sako „atėmę nekaltybę“ iš Kauno. Ar jūs irgi taip jaučiatės?

Jeigu klausimas yra apie įvykusias LGBT žmonių ir juos palaikančių eitynes, tai iš tiesų istorinė diena. Tūkstančiai žmonių Kauno Laisvės alėjoje ir akivaizdu, kad žmonės nori pokyčių, žmonės nori lygybės prieš įstatymą, partnerystės įstatymo. Mes buvome ten, kad palaikytume juos ir parodytume, jog mes nesitraukiame nuo savo politinių tikslų ir prioritetų.

Tokie jūsų kolegų teiginiai, kaip „atimti Kauno nekaltybę“, žinoma, erzina dalį visuomenės. Ar jūs sąmoningai siekiate supriešinti visuomenę šitaip mobilizuodami savo rinkėjus?

Manau, kad mažiausiai ko reikia, tai susipriešinimo. Tas frazes ne aš pasakiau, man sunku komentuoti. Esmė yra tokia – Vilniuje mes turime eitynes, kurios yra tapusios miesto švente, Kaune mes pamatėme, kad tai irgi gali vykti, gali vykti taikiai, pozityviai ir su daugybe palaikymo.

Dabar yra svarbu politiniai pokyčiai. Kai kalbame apie visuomenės skaldymą, tai tiesą sakant šiuo metu ji yra susiskaldžiusi. Vieni gali džiaugtis lygybe prieš įstatymą, o kiti yra įstatymo paraštėse. Tai tą mes ir norime pakeisti.

Prieš kiek daugiau nei metus jūs esate sakiusi, kad jūsų partijos galimas kandidatas į prezidentus yra Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Po visų skandalų, kurie aprašyti žiniasklaidoje, susijusių su Vilniaus mero veikla, ar jūs tebetvirtinate, kad jis yra jūsų potencialus kandidatas?

Mes visada sakėme, kad Lietuvai reikia ir gal jau atėjo laikas liberalių pažiūrų prezidentui ar prezidentei. Tai mes tos idėjos neatsisakome, ar tai būtų Remigijaus Šimašiaus pavardė, ar tai būtų kažkoks kitas žmogus. Mes manome, kad gana rimtai diskutuosime dėl Laisvės partijos kandidatūros Prezidento rinkimuose, tačiau laiko dar yra labai daug.

Sakote, kad tai gali būti kitas liberalių pažiūrų žmogus. Ar tai gali būti Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen?

Kol kas tokių ambicijų iš jos negirdėjome, ji vadovauja kitai politinei partijai. Bet dar kartą, sugrįžtant – yra 2021 metai, Prezidento rinkimai dar už keletos metų. Matyt, jau atėjo laikas progresyvių pažiūrų žmogui tapti Lietuvos Respublikos Prezidentu.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
V
V
2021-09-06 16:41:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvai atėjo laikas apsivalyti nuo tokių kaip tu
Atsakyti
-4

X
Xxxx
2021-09-06 16:47:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikas sustabdyti, šituos laisvus leberalus, kurie pažeidė partijos registracijos rinkimams įstatymą ir buvo prakišti huntos. Vieniems kurpemos bysos iš oro, šventų dvasių pagalba. Kiti atvirai pažeidinėja įstatymus, konstituciją ir kaip nuo žąsies vanduo, yra nebaudžiami. Keli procentai ištvirkėlių, su psichine negale, šogdina visą tautą. Betvarkei reik užkirsti kelę.
Atsakyti
-1

R
RITA
2021-09-06 16:43:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
JUSU PREZIDENTUI TOLI KAIP IKI DANGAUS,PO SITOKIU DARBU DAR TIKITES PREZIDENTO POSTO?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (64)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų