Šį projektą jau kritikavo įvairiausios Europos institucijos, kurios teigia, kad dėl oro uosto paukščiai gali pradėti nykti.
Per bangas šokinėja ryškieji ir visų mylimi flaminga. Netoli Adrijos jūros įsikūrusiame draustinyje šalia flamingų gyvena dar maždaug 200 paukščių rūšių. Tarp jų – ir pelikanai. O negana to, tai yra ir tarpinė paukščių, migruojančių tarp Europos ir Afrikos, stotelė. Tačiau netrukus paukščių ramybę drums aplink skrendantys lėktuvai, mat Albanija vos už 5 kilometrų stato oro uostą, kuris turėtų paskatinti turizmą prie Adrijos jūros pakrantės.
Tad prieš šį projektą piestu stoja aplinkosaugininkai, kurie susirinko į protestą.
„Esu prieš šį oro uostą, kurį stato apsaugotoje vietovėje. Visi, kurie mano, kad šis oro uostas atneš pažangą, iš tiesų jis atneš destrukciją“, – tvirtina protestuotojas Albenas Kola.
Šį oro uosto projektą kritikuoja ne tik aplinkosaugininkai, bet ir Europos Sąjunga, į kurią Albanija stengiasi įstoti. Bendrija pareiškė, kad šis projektas prieštarauja nacionaliniams ir tarptautiniams įstatymams dėl biologinės įvairovės apsaugos. Berno konvencijos komitetas, kurio tikslas – apsaugoti žemyno gamtą ir natūralias buveines, taip pat pareiškia, kad Albanija turėtų sustabdyti oro uosto statybas. Mat esą dėl šio oro uosto paukščiai turės mažesnę prieigą prie maisto, negalės laisvai judėti, tad po truputį ims nykti.
Tačiau Albanija į šią kritiką ir argumentus moja ranka – juos visus atmetė ir žada tęsti statybas. O projektui vadovaujanti Švedijos įmonė teigia, kad kilimo ir tūpimo takas bus nuo paukščių draustinio nutolęs per 3,5 kilometro, o nuo paukščio migracijos kelių – 5 kilometrus, tad esą neturės jokios įtakos jų gyvenimui ir įpročiams.