REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiek mokėsime už elektrą, dujas ir šildymą antrąjį pusmetį? Europos rinkoje energetikos ištekliams atpigus, ekspertai mato galimybes ir gyventojams mažiau mokėti už elektrą bei dujas. Šildymas esą irgi neturėtų būti brangesnis.

Kiek mokėsime už elektrą, dujas ir šildymą antrąjį pusmetį? Europos rinkoje energetikos ištekliams atpigus, ekspertai mato galimybes ir gyventojams mažiau mokėti už elektrą bei dujas. Šildymas esą irgi neturėtų būti brangesnis.

REKLAMA

Energetikos ministras Dainius Kreivys tokias prognozes vertina atsargiai ir pažadų, kad kainos liks mažesnės, nedalina. Jis tik perspėja, kad brangias elektros sutartis tebeturintys gyventojai nuo liepos gali nebegauti kompensacijų.

Netoli Marijampolės Patašinės kaime gyvenantis Justinas savo namą šildosi elektra, o kur dar elektros prietaisai. Tad vyras prisipažįsta, kad žiemą elektros sunaudoja ir apie 1000 kilovatvalandžių per mėnesį, tad už ją pakloti tenka ne vieną šimtą eurų.

„O ką mes, mažiukai, galime padaryti, nieko. Kažką daugiau pramušti sunku, didieji taip, o mažiems – vertiesi, kaip išmanai“, – sako Patašinės gyventojas Justinas.

REKLAMA
REKLAMA

Neapsikentęs išaugusių elektros sąskaitų, Justinas ant stogo įsirengė saulės elektrinę, tad viliasi bent taip susimažinti elektros išlaidas.

„Nebūtinai saulė turi būti, kad gamintų elektrą, ir pro debesis gamina“, – aiškina Justinas.

REKLAMA

O Energetikos agentūra mato, kad susidarė palankios sąlygos rinkoje antrąjį šių metų pusmetį mažėti ir visuomeninei elektros kainai, kuri šiuo metu siekia 28 centus ir kurią moka apie pusė milijono šalies buitinių vartotojų. Didmeninės elektros kainos yra nukritusios, didelio augimo nerodo ir ateities sandoriai iki pat metų pabaigos, tad ir visuomeninis tarifas, anot jo, turi būti mažesnis.

„Vidurkis – 25 centai. Mažiau 28 centų tikrai turėtų būti, o dėl 25–26 centų dabar nepasakysiu“, – teigia Energetikos agentūros direktorius Virgilijus Poderys.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau energetikos ministras Dainius Kreivys nuo liepos mažesnių elektros kainų žadėti neskuba, tiesa, užsimena, kad brangias elektros sutartis turintiems gyventojams vyriausybė kompensacijų gali ir nebepratęsti.

Ministras baiminasi galimų elektros ir dujų jungčių, vėjo elektrinių Baltijos jūroje pažeidimų, Šiaurės šalių transliuotojams pranešant apie Rusijos laivus jūroje, galimai besirengiančius sabotažo operacijoms.

„Rizikų, kad kainos didės, nemažai, todėl pasakyti, kaip bus vasarą ar kažkada, negaliu“, – teigia energetikos ministras Dainius Kreivys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dujų kainos šiuo metu taip pat yra smukusios dešimteriopai, palyginti su buvusiomis per piką pernai rugpjūtį. Ateities sandoriai dujų brangimą rodo tik nuo spalio. Tačiau nei energetikos agentūros vadovas, nei ministras Kreivys neprognozuoja, kad dujos nuo liepos pigtų vartotojams, kurie šiuo metu turi mokėti už kubinį metrą nuo 88 centų iki 1,40 euro, nors biržoje kaina keliskart mažesnė.

„Dabar nepasakysiu tikslių kainų, neklauskite, dar yra laiko iki liepos 1 dienos“, – kalba V. Poderys.

REKLAMA

„Dujų kainos, kurias matome, jei skaičiuoti transportavimo kaštus, saugojimo saugyklose, praradimus išdujinant, yra 60 eurų šiuo metu. „Goldman Sachs“ prognozės rodo, kad svyravimas gali būti iki 120 eurų. Kokia bus vidutinė kaina, sunku pasakyti. Plius apsidraudimo sandoriai. Kad kainos kils, nėra tokių galimybių, apdrausti sandoriai, tačiau mažėjimui nematome didelių rezervų“, – sako D. Kreivys.

Rinkose atpigus dujoms ir elektrai, energetikos ekspertas Vidmantas Jankauskas visgi mato galimybių mažėti tarifams antrąjį pusmetį. Tad jį stebina tokia ministro laikysena dėl elektros kainų.

REKLAMA

„Tiekėjai, kurie mums siūlo elektrą, visi mato, kad bus mažiau negu 28 centai, kodėl turėtų būti 28 centai palikta visuomeninė kaina?“, – energetikos ekspertas Vidmantas Jankauskas.

Jankauskas reikalauja ir kone perpus mažesnių dujų tarifų.

„Tikrai neabejoju, kad yra sąlygos sumažėti. Dujų kaina apie 35 centai už kubinį metrą, jei pridėsim 20 centų už transportavimą, turėtume 50–60 ct“, – aiškina V. Jankauskas.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba elektros ir dujų reguliuojamus tarifus nustatys šio mėnesio pabaigoje arba birželį, tad kol kas nuo komentarų susilaiko. Na o naująjį šildymo sezoną energetikos agentūra ir šilumos kainas prognozuoja panašias, kokios ką tik buvo šio sezono pabaigoje, kovą ir balandį.

Nezinom kiek zmones mokes.. Mokes tiek, kiek sie vagys pakels. Elektra turi gryzti i ankstesnes kainas kokios buvo, dujos irgi. Bet, kol siems vagims sekasi durninti zmones, tol jokiu atpigusiu elektros duju ir kitu dalyku pigiau nebus.
Lietuviai ,kodėl jūs taip lengvai,leidziate atimti ,savo taip sunkiai uždirbtus pinigus ar pensijas,kodėl bijote streikuoti,komentaruose verkiate,bet nieko nedarote,o visokie ukrainiečiai ir pabėgėliai nieko nemoka,neatiduokite savo pinigų visokie pedoaferistams
Visus, pi derus i cype, siknos skylėj nieks nepinga, bet kantrybė baigsis viena karta
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų