Aiškėja, kaip kilo teisėjų ir advokatų korupcijos skandalas: minimas ir 1 kg kokaino

Šiaulių teismas atvertė narkotikų prekybos bylą. Tiriant šį nusikaltimą, buvo užčiuopti skandalingi advokatų ir teisėjų ryšiai, pasibaigę garsiąja teisėjų korupcijos byla. Vienas narkotikų bylos įtariamųjų bandė surasti žmogų, kuris už pinigus prisiimtų jo kaltę, taip į nusikalstamą schemą buvo įtraukti teisėjai ir advokatai.

Į Šiaulių apygardos teismą atvedami klaipėdietis Virgilijus Valius ir kauniečiai Nerijus Mikelionis, Gintautas Bieliauskas. Jie kaltinami tuo, kad veikdami organizuotoje grupėje neteisėtai laikė ir gabeno daugiau nei 1 kg kokaino.

Mikelionis ir Bieliauskas sutarė parduoti Valiui kokaino už 50 tūkst. eurų. Narkotikus jie supakavo į konservų skardines ir specialiu įrenginiu sandariai uždarė. 10 tūkst. eurų perdavė iš karto, galutinai atsiskaityti turėjo pardavę kokainą.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Aiškėja, kaip kilo teisėjų ir advokatų korupcijos skandalas – minimas ir 1 kg kokaino

Įsigytus kvaišalus Valius paslėpė savo gyvenamajame name Klaipėdos rajone. Policijos pareigūnai, atlikdami kratą jo namuose, konservų dėžutėse slėptą kokainą rado ir paėmė.

Teisme Valius pareiškė, kad jis buvo verčiamas duoti parodymus fiziškai ir psichologiškai smurtaujant ir nuo jų atsisako.

„Visa to pasekoje, tyrimas gavo tai, ko norėjo, tai jo parodymus ne tiktai apie save, apie kitus asmenis, atsakingus asmenis. Tai, kas jums čia yra nutekinama apie teisėjų korupcijos skandalus ir panašiai“, – sako advokatas Kristupas Ašmys.

„Be abejo, taip nebuvo. Šiandien apskritai aš išgirdau naują versiją, kurios kaltinamasis Valius nebuvo išsakęs anksčiau. Bet ką aš galiu tiksliai pasakyt, kad joks smurtas: nei fizinis, nei psichologinis nebuvo kaltinamųjų atžvilgiu naudojamas“, – pasakoja prokuroras Aleksandras Kazakovas.

Vienas šios narkotikų prekybos bylos įtariamųjų siekė išsisukti nuo teisingumo įkalbėjęs kitą žmogų už pinigus prisiimti kaltę ir atlikti laisvės atėmimo bausmę. Tiriant šį epizodą buvo išaiškinta advokatų ir teisėjų ryšiai, dėl kurių ir kilo didžiulis teisėjų korupcijos skandalas.

„Darant šį nusikaltimą, buvo pajungti tam tikti advokatai, kaip seka iš mūsų surinktų duomenų. Ir tie advokatai, jų funkcija buvo užtikrinti, kad tas asmuo kuris sutiko prisiimti kaltę neatsisakytų savo parodymų“, – teigia A. Kazakovas.

„Šiandien išgirdote iš prokuroro, kad ši bylą susijusi su kitomis bylomis, ir mums tada kyla labai daug abejonių, kodėl  jos yra atskiriamos. Tai dar vienas požymis viso šito procesinio chuliganizmo, kad visos bylos turėtų būti nagrinėjamos viename procese. Tai va dėl to jūs šiandien išgirdote iš kaltinamojo tiktai pačią pradžią“, – kalbėjo advokatas Kristupas Ašmys.

Mikelionis ir Bieliauskas parodymus nusprendė duoti kitame posėdyje. Plačiau atsakyti į klausimus žadėjo ir Valius.

Šioje byloje – už labai didelio narkotikų kiekio įgijimą laikymą ir platinimą baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.


Rašyti komentarą...
?
?????
2020-07-07 22:43:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia tik mailius. Reikia pradeti nuo KT.
Atsakyti
-1

N
Nuo
2020-07-07 22:50:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokio KT ? Ar to, kurį M. Adomėnas vadina chunta ?
Atsakyti
0

A
Atsakau
2020-07-08 00:08:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
KT - konstitucinis teismas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų