6 asmenų komanda mėnesį imituos gyvenimą Marse: jiems nereikės net pakilti į kosmosą

Kaip atrodys gyvenimas Marse, kai žmonėms pavyks jį pasiekti? Būtent tai Izraelyje ir mėgina pajusti šešių asmenų komanda, kuri didžiuliame krateryje, primenančiame Raudonosios planetos paviršių, bandys išgyventi mėnesį.

Du astronautai su kostiumais, sveriančiais apie pusšimtį kilogramų, lėtai žingsniuoja Marso kanjonais. Galbūt po kelių dešimtmečių tai ir bus tiesa, tačiau jie žygiuoja į Raudonąją planetą panašią dykumą Izraelyje. Šešių asmenų komanda – penki vyrai ir moteris – mėnesį imituos gyvenimą Marse ir atliks per 20 įvairiausių eksperimentų – biologinių, medicininių, geologinių. 

„Vadovaujamės šūkiu – nesėkmes įveik greitai ir pigiai, o mokykis intensyviai, nes tikimės, kad klaidų, kurias padarysime Žemėje, Marse nebekartosime“, – sako eksperimento organizatorius Gernot Gromer. 

Ramono krateryje įrengta eksperimento dalyvių buveinė. Čia įgula apdoroja surinktus duomenis ir informaciją, valgo, miega. Galimybės prisidėti prie tyrimo, padėsiančio suprasti, kaip atrodytų gyvenimas Marse, ši komanda laukė daugiau nei metus – eksperimentas dėl koronaviruso pandemijos buvo atidėtas.

„Bus iššūkių, bet pasitikiu savo komanda ir manau, kad galime juos įveikti. Mokomės kartu dirbti, praktikuojamės ir savimi neabejojame“, – tikina komandos narys Alon Tenzer.

O kada žmonės pagaliau išsilaipins Raudonojoje planetoje? Apie tai jau buvo ne viena optimistinė prognozė. Visgi NASA skelbia, kad pirmoji žmonių misija į Marsą įvyks ne anksčiau nei 2035-aisiais.

 

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų