2020-ieji sportininkams buvo nelengvi: vieniems padėjo tašką karjeroje, kitiems tapo paspirtimi

Kasmet sporto pasaulyje vis sužiba nauji talentai, o kai kurie ir baigia savo karjeras. Bet itin sudėtingi metai dėl pandemijos kai kuriems Lietuvos sporto talentams netgi tapo paspirtimi dėti sunkų tašką karjeroje jau šiemet. Tačiau yra ir geroji pusė – vieni įsilieja į sportą federacijų veikloje, o kitiems – itin praverčia sportinės karjeros metu įgyta disciplina.

Apie tokias akimirkas sportininkai svajoja ir dėl keleto šlovės sekundžių atiduoda visą dėmesį ir jėgas bent keliolika savo gyvenimo metų.

Tai viena ryškiausių dviratininko Ramūno Navardausko pergalių. 2014-ų metų prestižinių „Tour de France“ daugiadienių dviračių lenktynių 19-ą etapą laimėjęs dviratininkas tapo pirmuoju Lietuvos atstovu, laimėjusiu tokio lygio varžybose.

Tačiau po 2017-ais atliktos širdies ritmo sutrikimų operacijos sugrįžti į elitinį sportą Ramūnui nebuvo lengva. Galiausiai per šiuos pandemijos metus jis išvydo kritusį varžybų lygį ir ne vieną net profesionalų komandą pakibusią ant išlikimo ribos. Jo sutartis baigiasi su „Nippo Delko Provence“.

„Mes gauname sutartį nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. Kasmet tu to kontrakto ieškai. Mes realiai kaip statybininkai. Kam nors reikia pastatyti namą, tai tu realiai dirbi ir rodai rezultatus dabar, kad pažadėtum kitai komandai. Jeigu būtų noro, aš rasčiau komandą, bet jaučiu, kad ir tas noras apmažėjęs. Nebeieškai tų komandų. Buvo pribrendęs tas klausimas, ką reikės daryti. Vis tiek sportinė karjera yra trumpas dalykas. Ji baigiasi, kai esi jaunas, bent dviračių sporte“, – sako buvęs dviratininkas Ramūnas Navardauskas.

Užsienio žiniasklaidoje skambiai nuaidėjo: „Navardauskas kabina savo ratus“. Tačiau toli gražu nuo dviračių sporto nenutols. Mynimas išliks įprasta dienos rutina, o visai neseniai dviračių sportą pradėjo populiarinti kitu amplua – tapo Lietuvos dviračių sporto federacijos viceprezidentu.

REKLAMA

„Manau, bus galima ieškoti galimybių. Bet kam paskambinus bus proga prisistatyti ir bandyti atnešti naudos šiam sportui“, – pasakoja R. Navardauskas.

Vilniaus „Riterių“ futbolo komandos vartininkas ir kapitonas Tadas Simaitis pirštines kitą sezoną iškeis į sporto direktoriaus kostiumą. Netrukus trisdešimtmetį minėsiantis sportininkas deda tašką profesionalo karjeroje, bet išliks savo klube.

Neprognozuojami metai dėl pandemijos kai kuriuos perspektyvius sportininkus paskatino žvalgytis į planą B ir itin anksti. Nukėlus Tokijo olimpines žaidynes metams, kelialapį jau turinti 24-erių sportinio ėjimo atstovė Živilė Vaiciukevičiūtė nusprendė baigti karjerą ir nelaukti nukeltos olimpiados. Praėjusių metų geriausia Lietuvos lengvaatletė buvo iškovojusi Europos taurės etapą Alytuje, ekspertai jai žadėjo perspektyvią ateitį.

Tačiau dar pavasarį grįžusi iš treniruočių stovyklos užsienyje, persirgo koronavirusu ir Lietuvos sporto pasaulį nustebino savo sprendimu anksti baigti karjerą.

Tiesa, pati Vaiciukevičiūtė atsisveikindama su didžiuoju sportu pabrėžė, kad po šių metų ir taip planavo baigti sportinę karjerą, tad olimpiados nukėlimas nebuvo pagrindinis faktorius. Pabradėje gyvenanti ištvermės sporto atstovė nusprendė atstovauti Lietuvai kitu būdu – tarnauti Lietuvos kariuomenėje. Vaiciukevičiūtė jau vilki uniformą, o sporte įgyta disciplina neabejotinai padeda ištverti ir tarnyboje esančius sunkumus.

„Kai aš paklausiau: „Živile, galbūt dar apsigalvojai? Nes kai ji parašė, kad tikrai ne. Aš garsinau Lietuvą vienokiu būdu, tai dabar garsinsiu Lietuvą kitu būdu. Aš manau, kad ji tikrai nusiteikusi patriotiškai, ir čia yra jos gyvenimo svajonė“, – teigia federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų