Pirmajame nuotoliniame Seimo posėdyje – du maištininkai: nori dirbti ne iš „kompo“

Seimo nariai pirmą kartą istorijoje susirinko į nuotolinį plenarinį posėdį: vieni iš namų, kiti – iš kabinetų parlamente. Kaip ir buvo galima tikėtis, ramiai diena nepraėjo. Du seimūnai sugalvojo maištauti – vis tiek atėjo į salę ir šūkavo, neva iš posėdžio jie išvaryti. Jie žada savo teisių reikalauti Konstituciniame Teisme. Kaip parlamentarams sekėsi jungtis į nuotolinį posėdį, fiksavo žurnalistai.

Posėdis prasideda, tačiau salė tuščia. Vėliau už mokyklas ar paprastas įmones galiausiai nuotolinį darbą pradeda ir Seimas. Parlamentarai prisijungti prie posėdžio gali arba iš namų, arba iš savo kabinetų tame pačiame parlamento pastate. Norint prisijungti ir kiekvieną kartą balsuojant tenka suvesti asmens kodą, porą slaptažodžių bei nusifotografuoti.

Tam, kad visi spėtų atlikti procedūras, posėdis į priekį stumiasi itin lėtai. Kaip darbuotis nuotoliniu būdu, seimūnai tariasi net telefonu. Algirdas Sysas pastebi, kad vienas darbotvarkės klausimas taip ir nepateko į virtualų sąrašą. Ir ne tik.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pirmasis nuotolinis posėdis Seime nepraėjo be nesklandumų: buvo sumaniusių maištauti

„Du kartus kėliau ranką – nebuvo sureaguota. Po to norėjau pasakyt repliką, kuri irgi nebuvo pastebėta. Tai tokių kaip aš bus ir daugiau“, – sako socialdemokratas Algirdas Sysas.

Tiesa, yra ir kur kas demonstratyviau nepasitenkinimą reiškiančių seimūnų. Parlamentaro kortele mojuoja valstietis Valius Ąžuolas, tačiau kortelė šiandien atveria tik duris, bet ne teisę balsuoti. Principingai salėje sėdi ir iš liberalų pasitraukęs Kęstutis Glaveckas.

Du maišto dvasią pajutę parlamentarai šūkauja, tiesa, kolegos prie kompiuterių net nelabai gali suprasti, kas vyksta salėje. Glaveckas pripažįsta, kad prisijungti nuotoliniu būdu jam pavyko, bet sėdėti kabinete tiesiog nenori.

„Bloga procedūra, tiek neefektyvi. Aš nematau pagrindo tam, kad visi dirbtų iš „kompo“. Aš, pavyzdžiui, noriu dirbti ne iš „kompo“. Pažeidžiama Konstitucija, nes valdyba negali būti aukščiau Konstitucijos“, – pasakoja Seimo narys Kęstutis Glaveckas.

REKLAMA

„Šiai dienai mes esam išvaryti. Turbūt teks kreiptis į Konstitucinį Teismą“, – teigia valstietis Valius Ąžuolas.

Glaveckas su Ąžuolu reikalauja galimybės nuotolinio posėdžio metu dirbti salėje.

„Labai keista. Buvo labai didelė politinė valia pritarti toms Statuto pataisoms, kuriomis mes apibrėžėm, kad gali būti nuotoliniai posėdžiai arba gyvi, standartiniai. Jokio mišraus būdo, kad dalis Seimo narių ateina į salę, o dalis nuotoliniu būdu, mes neįtvirtinom“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.

Didesnių problemų šį kartą nemato ir valstietė Agnė Širinskienė.

„Be abejo, buvimas vienam kabinete – saugiau nei buvimas su 140 Seimo narių“, – sako valstietė Agnė Širinskienė.

Pirmą kartą beveik tuščioje salėje pirmininkavusi Viktorija Čmilytė-Nielsen tikina, kad pradžia pakankamai sklandi.

„Jei iš 141 Seimo nario maištauja tik du, manau, labai geras rezultatas“, – pasakoja Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Kaip ir dažnai nuotoliniuose posėdžiuose, tenka pasiklausyti ir buitinių garsų. Tad dauguma laukia, kol vėl galės susirinkti gyvai.

Gali būti, kad nuotoliniu būdu seimūnai darbuosis tik šiandien ir ketvirtadienį ryte. Poryt popiet jie vis tiek turės į salę, nes laukia slaptas balsavimas dėl Konstitucinio Teismo teisėjų. Tada rudens sesija baigsis, o pavasario posėdžiai prasidės tik kovą. Jeigu pandemija iki to laiko išsikvėps, Seimas į posėdžius vėl galės rinktis įprasta tvarka.


Rašyti komentarą...
M
Močiutė
2021-01-12 19:29:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pradinukai privalo mokintis nuotoliniu būdu iš namų o seimunai su aukštaisiais nesugeba graudu
Atsakyti
-1

N
Nu
2021-01-12 21:05:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne maistininkai, o dar sveiko proto zmones
Atsakyti
0

t
tu debiloidui
2021-01-13 22:23:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
vargšeli, ar suvoki, kad seimo posėdyje yra priimami Valstybės įstatymai, svarbūs nutarimai. O dabar yra krūva problemų, kad ir dėl seimūnų identifikacijos : gali prisijungti ir su Hario Poterio nuotrauka. Galimas įstatymų klastojimas, nefiksuojami pareiškimai, kitos nuomonės, komentarai - kol kas apgailėtina, bet tam suvokti tau kai ko neužteko ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų