Širinskienė pikta: Šedbaras pravažinėjo 20 tūkst. ir dar su dviem moterimis

Seime naujas privilegijų skandalas. Agnė Širinskienė apskundė konservatorių Stasį Šedbarą, kad šis savo ir partijos interesais tarnybiniu Seimo automobiliu išvažinėjo visą Lietuvą ir beveik visą jos vadovaujamo komiteto kelionių limitą – 20 tūkst. eurų. Negana to, už mokesčių mokėtojų pinigus Šedbaras po Lietuvą dar vežiojosi dvi moteris.

Seimo autoūkio prabangiu valdišku mersedesu bei kitais limuzinais su vairuotojais pamėgo važinėti seimūnas konservatorius Stasys Šedbaras. Iš Vilniaus Seimo limuzinais jis apvažiavo kone visą Lietuvą.

Už keliones Seimo narys iš savo kišenės mokėti nepanoro, tam jis naudojo mokesčių mokėtojų suneštus Seimo kanceliarijos pinigus – po 2 eurus už kilometrą. Kadangi taip Šedbaras per metus sukorė apie 10 tūkst. km, tai kelionėms išnaudojo apie 20 tūkst. eurų.

„Kelionė tolima, turėdavome 3-4 susitikimus. Tai labai išvargina, sekina. Jei reikėtų daryti asmeniniu transportu, tamsoje, naktį lyjant lietui ir dar vežtis porą žmonių, to tikrai nedaryčiau, nerizikuočiau. Visokių būna atvejų“, – sako Seimo narys, konservatorius Stasys Šedbaras.

„Komitetui skiriama rida 14-15 tūkst. km. Išvažinėti 10 tūkst. tikrai yra labai daug, žinant, kad komitete yra 11 narių, o čia vienas išvažinėjo“, – pasakoja Seimo narė, valstietė Agnė Širinskienė.

S. Šedbaras aiškina, kad Seimo limuzinais važinėjo į susitikimus su rinkėjais, į kuriuos vežiojosi ir istorikę Ingridą Jakubavičienę bei rašytoją Loretą Jastramskienę, kurios pasakojo apie prezidentą Antaną Smetoną ir jo žmoną Sofiją.

Šedbaras pats vairuoja ir savo automobilį, tačiau kelionėms po Lietuvą su knygą pristatinėjančiomis ir reklamuojančiomis moterimis nusprendė naudoti Seimo limuzinus.

S. Šedbaras kelionėms nenaudojo ir jam asmeniškai skiriamų parlamentinės veiklos lėšų, kurių kas mėnesį gauna po 1000 eurų. O nuomojantis mašiną su vairuotoju rinkoje tektų sumokėti po mažiausiai 10 eurų už kiekvieną valandą ir dar papildomai susimokėti už degalus. Tad nors kelionė kainuotų panašiai kaip ir Seimo mašina, seimūnui už ją tektų susimokėti iš savo kišenės.

REKLAMA

„Jie turėtų būti finansuojami iš frakcijos arba paties Seimo nario. Frakcijos taip pat turi pakankamai didelę ridą, Seimo nariai gali ją naudoti“, – teigia A. Širinskienė.

Valstiečiai S. Šedbarą jau apskundė Seimo valdybai ir etikos sargams.

„Gavom skundą, spręsime, tirti, ar ne“, – kalbėjo etikos komisijos pirmininkas Antanas Matulas.

„A. Širinskienė pasižymi tuo, galima matyti kerštą už tai, kad mūsų frakcijos narys S. Šedbaras gynė VTEK sprendimą, kuris nepalankus ministrui J. Narkevičiui“, – sako Seimo narys, konservatorius Jurgis Razma.

„Man jei automobilis sugenda, važiuoju autobusu. Šiandien autobusu atvažiavau, rytoj grįšiu autobusu“, – pasakoja Seimo narys, valstietis Petras Čimbaras.

„Ponia Širinskienė turėjo kontroliuoti, o ne metų gale, Jėzau, kažkas pravažinėjo 10 tūkst. Ji kaip komiteto pirmininkė turėjo kas mėnesį žiūrėti. O jos pavaduotojas, jei suteikta teisė užsisakyti automobilį, jis turėjo žinoti, kad gali važiuoti tik vykdydamas komiteto funkcijas. Ne kažkur paskaitas skaityti, ne kažkam kitam“, – teigia Seimo narys, socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

Komiteto pirmininkė A. Širinskienė tvirtina nedavusi sutikimo S. Šedbarui kelionėse Seimo limuzinais atstovauti komitetui, jis net nebuvo pristatomas kaip komiteto pirmininko pavaduotojas, o keliones išnaudojo esą ne tik knygos apie Smetonas pristatymui, bet ir savo bei partijos reklamai.


Rašyti komentarą...
T
Tai taip
2020-01-29 14:18:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi ten esantys iš lovio ėda ir saiko neturi. Siurbėlės!
Atsakyti
-3

L
Lygu lygu
2020-01-29 14:50:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šūdo, ne mašinų ir dar lėšų tiems darmaėdams! Visi dirbam dėl Valstybės ir savęs, tad " lygu lygu "turi būti.. kiekvienas iš savo kišenės ir su savo transportu.!
Atsakyti
-2

J
Jonas....
2020-01-29 14:46:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada seimo nariai prades gyventi is savo atlyginimo.....o ne gyventi is visu sunestu pinigeliu.... jie tokie vargsai.....
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų