Baigėsi neeilinė Seimo sesija

Seimas antradienį baigė beveik savaitę trukusią neeilinę sesiją, per kurią priimtos taršos kontrolę griežtinančios pataisos.

Neeilinė sesija buvo sušaukta sausio 23–30 dienomis, tačiau apsvarsčius visus į programą įtrauktus klausimus baigta antradienį.

„Nenumatytos sesijos visi klausimai yra išnagrinėti, todėl skelbiu, kad neeilinė Seimo sesija yra baigta“, – paskelbė posėdžiui pirmininkavusi Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė.

Per neeilinę sesiją, sušauktą po taršos incidento Klaipėdoje, Seimas priėmė aplinkos taršos kontrolę ir prevenciją griežtinančias įstatymų pataisas.

Vadinamuoju „Klaipėdos paketu“ numatyta panaikinti įmonių taršos leidimus, jei tris kartus per metus jos pažeis įstatymą arba jei bent vienas pažeidimas truks ilgiau kaip pusę metų. Be to, aplinkosaugininkai galės tikrinti įmones be išankstinio įspėjimo bet kuriuo paros metu. 

Didėja baudos už veiklą neturint taršos leidimo, auga mokesčiai už aplinkos taršą, taip siekiant skatinti investicijas į mažiau taršias technologijas. 

Neeilinės sesijos matu valdantieji taip pat planavo ekonomikos ir inovacijų ministro priesaiką, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda su kandidatu į šias pareigas Luku Savicku susitinka kitą savaitę, pasibaigus pratęstos sesijos laikui.

L. Savickas šiuo metu yra premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas ekonomikai ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys.

Seimo pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų