• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Salomėja Pranaitienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Žemės mokestį pradėjus skaičiuoti pagal vidutinę žemės rinkos vertę, nepatenkinti gyventojai ir verslininkai. Mat jiems sklypo vertė padidėja kelis kartus, pakyla mokesčiai už žemę.

REKLAMA
REKLAMA

Žemės savininkų sąjunga siūlo taisyti šį įstatymą, praneša „Panorama“.

Vietoj ankstesnio pusantro procento tarifo dabar kiekvienos savivaldybės valia jis gali svyruoti nuo 0.01 iki 4 proc.

REKLAMA

Registrų centras nustatė 2 jų milijonų 200tų tūkstančių žemės sklypų mokestines vertes. Vertinant žemę pagal naują metodiką, jos vertė pakyla kelis kartus, o didžiuosiuose miestuose iki 10 ar net daugiau kartų.

Kokia žemės mokestinė vertė sužinoti galima Registrų centre ir jo internetinėje svetainėje. Jeigu savininkas mano, kad jo žemės vertė dirbtinai padidinta, gali kreiptis į registrų centrą iki liepos pirmosios. Kol kas centras sulaukė tik keturių skundų.

REKLAMA
REKLAMA

Savininkai piktinasi, kad daugelis savivaldybių apleistai arba nenaudojamai žemes nustatė didžiausius galimus mokesčio tarifus. Štai Vilniuje už tai skaičiuojamas 3 jų procentų žemės mokestis.

„Įstatymas apibrėžia tik apleistas žemės ūkio naudmenas .Tačiau kita žemės paskirtis, kai yra namų valdos- komercinės paskirties žemė, tai tokia nepatenka į apleistos žemės ūkio naudmenas, ir čia problema, kad savivaldybėms paliekama tai spręsti. Arba poįstatatyminius aktus reikia taisyti, kada ta pati norma nebūtų traktuojama kaip nori viena ar kita savivaldybė, vienaip ar kitaip“, – sako Žemės savininkų sąjungos atstovė Rasa Bimbirienė.

Kad reikia taisyti ankstesniojo Seimo priimtą Žemės mokesčio įstatymą, pripažįsta ir dabartiniai valdantieji. Pasak biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Broniaus Bradausko, jau siūliusio nukelti įstatymo įsigaliojimą, prie to bus grįžtama kovą, kai prasidės Seimo pavasario sesija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų