Projektas parengtas įgyvendinant šešioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012–2016 metų programos 85 punkto nuostatą – atsigaunant ekonomikai nuosekliai didinti viešojo sektoriaus, biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimus, šalies minimalųjį darbo užmokestį, siekiant, kad jis artėtų prie 50 procentų vidutinio darbo užmokesčio.
„Pradedame dirbti įgyvendindami rinkėjams duotus įsipareigojimus. Minimalios mėnesio algos padidinimas padės naikinti socialinę atskirtį, kuri sparčiai augo pastaraisiais metais“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Padidinus MMA, padidės mažiausią darbo užmokestį gaunančių darbuotojų pajamos, taip pat mažės piniginės socialinės paramos gavėjų skaičius. MMA gaunantis darbuotojas, atskaičius mokesčius ir įmokas, į rankas gaus 824,5 Lt per mėnesį.
Šis sprendimas taip pat prisidės prie kovos su šešėline ekonomika – bus legalizuota dalis nelegalaus darbo užmokesčio, daugės įmokų į Valstybinio socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo fondus, o kartu ir socialinės garantijos darbuotojams. Tikimasi, kad dėl MMA didinimo, valdžios sektoriaus pajamos į Nacionalinį, SODROS ir PSDF biudžetus padidės apie 187 mln. Lt
Gruodžio 18 d. posėdžiavusi Trišalė taryba taip pat pritarė MMA didėjimui, tačiau, įvertinusi galimas pasekmes smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms (darbuotojai gali būti atleisti iš darbo, trumpinamas jų darbo laikas, priverstinės nemokamos atostogos, dalis darbo užmokesčio mokama vokelyje), nutarė sudaryti darbo grupę, kuri iki 2013 m. vasario 1 d. pateiktų pasiūlymus dėl mažesnės MMA taikymo tokioms įmonėms.
MMA padidinimas palies apie 200 tūkst. darbuotojų, tarp jų – apie 50 tūkstančių biudžetinių įstaigų darbuotojų.