Vokietija: „Nord Stream 2“ dujų tiekimas priklausys ir nuo Rusijos elgesio

Vokietija ateityje gali priimti sprendimus dėl dujų importo iš Rusijos prieštaringai vertinamu dujotiekiu „Nord Stream“ priklausomai nuo Maskvos „elgesio“, antradienį pareiškė gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer.

Berlynas patiria intensyvų partnerių – JAV ir ES – spaudimą dėl 10 mlrd eurų vertės dujotiekio, tiesiamo po Baltijos jūra, kuris padvigubins iš Rusijos į Vokietiją gamtinių dujų apimtis.

Kalbėdama su žurnalistais po derybų su vizito atvykusiu amerikiečių gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu, A. Kramp-Karrenbauer atmetė raginimus paskelbti moratoriumą dujotiekio darbams sustabdyti.

„Galima kelti klausimą, ar tikslinga moratoriumą paskelbti taip darbų pabaigos“, – kalbėjo ministrė.

„Visgi esu įsitikinusi, kad net ir veikiant „Nord Stream 2“, klausimas, kiek dujų iš tikrųjų galiausiai bus perduodama, taip pat priklausys nuo Rusijos elgesio“, – pareiškė ji.

Vokietija jau seniai neramina sąjungininkes atkakliai gindama „Nord Stream 2“ projektą, kuris, kritikų teigimu, padidins Vokietijos ir ES priklausomybę nuo Rusijos dujų tiekimo.

Nepaisydama intensyvaus spaudimo, Vokietija neatsisakė projekto, kuris, anot jos, užtikrins stabilesnį ir švaresnį energijos šaltinį, palaipsniui atsisakant anglių ir branduolinės energijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų