Bidenas paskambino Putinui – pasiūlė susitikti papildyta 19.50

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paragino Rusijos vadovą Vladimirą Putiną mažinti augančią įtampą su Ukraina ir pasiūlė surengti susitikimą trečiojoje šalyje.

Kalbėdamasis telefonu su V. Putinu J. Bidenas „išreiškė mūsų susirūpinimą dėl staigaus Rusijos kariuomenės telkimo okupuotame Kryme ir prie Ukrainos sienų ir paragino Rusiją deeskaluoti įtampą“, sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

„Prezidentas Bidenas dar kartą patvirtino savo tikslą sukurti stabilius ir nuspėjamus santykius su Rusija, kurie atitiktų JAV interesus“, – priduriama jame.

Be to, JAV vadovas „pasiūlė artimiausiais mėnesiais surengti susitikimą trečiojoje šalyje, kad aptartų visus klausimus, su kuriais susiduria Jungtinės Valstijos ir Rusija“, sakoma pranešime.

Tai būtų pirmas J. Bideno ir V. Putino susitikimas. J. Bidenas į Baltuosius rūmus atėjo žadėdamas griežtesnę poziciją Rusijos atžvilgiu, taip pat ir dėl jos įtariamo kišimosi į JAV rinkimus ir elgesio su opozicionieriumi Aleksejumi Navalnu.

Kremlius savo ruožtu nurodė, kad per pokalbį telefonu V. Putinas ir J. Bidenas sutarė „tęsti dialogą“ dėl pasaulinio saugumo užtikrinimo.

„Abi pusės išreiškė pasirengimą tęsti dialogą pačiose svarbiausiose pasaulinio saugumo užtikrinimo srityse“, – sakoma Kremliaus pranešime.

Jame taip pat patvirtinama, kad J. Bidenas pasiūlė V. Putinui susitikti, tačiau Kremlius nenurodė, ar Rusijos vadovas sutiko.

V. Putinas 2018 metais Suomijoje susitiko su tuometiniu JAV prezidentu Donaldu Trumpu. Tas susitikimas Jungtinėse Valstijose sukėlė pasipiktinimą, nes respublikonas, regis, palaikė Kremliaus šeimininko teiginį, esą Maskva nesikišo į 2016-ųjų JAV rinkimus, nors amerikiečių žvalgybos agentūros tvirtino priešingai.

Pastarosiomis dienomis išaugo įtampa dėl Rusijos kariuomenės judėjimo prie Ukrainos sienos ir okupuotame Kryme. JAV teigimu, karių skaičius ten yra didžiausias nuo 2014 metų, kai Rytų Ukrainoje įsiplieskė karas su Maskvos remiamais separatistais.

REKLAMA

Rusija anksčiau antradienį pareiškė, kad dislokavo karių palei savo vakarinę sieną „pratyboms“, esą reaguodama į „grėsmę keliančius“ NATO veiksmus.

Tuo metu Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba antradienį viešėjo Briuselyje, kur susitiko su aukšto rango pareigūnais iš NATO šalių, įskaitant JAV valstybės sekretorių Antony Blinkeną.


Rašyti komentarą...
N
Nesveikas
2021-04-13 19:14:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai tik tas senis užiemė posta tai ir prasidėjo nesąmones. Jai karas Ukrainoje ir įvyks tai tik to seno pirdžiaus dėka...
Atsakyti
-1

P
Petras
2021-04-13 20:03:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zombie Bidon*o pampersai pilni.
Atsakyti
-1

N
Nesveikas
2021-04-14 00:41:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažką čia maišote pone. Pas jų 4 metai ir laisvas. Tas pirdalas senas gal dar ir negyvens tiek... O jai Putinoidas prastums iki 36m. Kas čia blogo? Jums kažkuo jis maišo?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų