„2016 metais svarstytume apie sisteminės rizikos kapitalo rezervą, kuris būtų skirtas papildoms rizikoms suvaldyti, jo dydis gali siekti nuo 0 iki 5 procentų. Galvojame per pirmąjį šių metų pusmetį pateikti pasiūlymą, pradėti diskusiją ir tardamiesi su bankų sektoriumi, apsispręsti. Manome, kad reikalavimas galėtų įsigalioti per vienerių metų laikotarpį nuo sprendimo priėmimo“, - ketvirtadienį Lietuvos bankų asociacijos (LBA) konferencijoje kalbėjo Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
Anot jo, papildomas rezervo reikalavimas būtų išskirtinai nacionalinis dalykas, o metodiką nustatytų Lietuvos bankas.
Centrinio banko atstovas spaudai Giedrius Simonavičius BNS sakė, kad kol kas bankas tik sprendžia dėl tokio rezervo būtinybės, o nusprendus, kad jo reikia, būtų sprendžiama apie papildomo kapitalo dydį.
„Tikslas būtų turėti kapitalo pagalvę, jei būtų sisteminė bankų krizė“, - BNS sakė G.Simonavičius.
Anot jo, papildomo kapitalo reikalavimas galėtų būti taikomas tiek visai bankų sistemai, tiek atskiriems bankams ar atskiroms jų turto pozicijoms.
Šiuo metu bankai turi laikytis minimalaus 8 proc. bendro kapitalo pakankamumo bei 2,5 proc. kapitalo apsaugos rezervo reikalavimo. Bendras bankų kapitalo pakankamumo rodiklis šių metų sausio 1 dieną siekė 24,8 proc. ir buvo didesnis nei prieš metus (21,3 proc.).
Dabar Lietuvoje veikia 6 bankai ir 8 užsienio bankų filialai, kurių bendras kapitalas siekia 1,119 mlrd. eurų.