naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos didmiesčiuose daugėja greičio matuoklių. Nors dalis jų vis dar testuojami, o kai kur laukiama, kada prietaisai bus pagaminti, tačiau jau netrukus jų gatvėse bus daugiau. Be to, kai kurie iš jų bus mobilūs, tad prireikus bus galima perkelti į kitą vietą.

Lietuvos didmiesčiuose daugėja greičio matuoklių. Nors dalis jų vis dar testuojami, o kai kur laukiama, kada prietaisai bus pagaminti, tačiau jau netrukus jų gatvėse bus daugiau. Be to, kai kurie iš jų bus mobilūs, tad prireikus bus galima perkelti į kitą vietą.

REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas informavo, kad šiemet Vilniuje iki balandžio mėnesio turėtų pradėti veikti beveik 20 naujų greičio matuoklių, kurie turės papildomų funkcijų.

„Iki balandžio planuojama Vilniuje įrengti 16 naujų stacionarių greičio matuoklių. Dalis jų galės fiksuoti ne tik greičio viršijimo, bet ir raudono šviesoforo signalo arba A juostų pažeidimus. Įrengus matuoklius, dar kurį laiką jie testuojami ir kalibruojami“, – kalbėjo savivaldybės atstovas.

Be to, įvardijamos ir vietos, kur atsiras naujieji greičio matuokliai Vilniuje:

 • Savanorių pr. ties Vaduvos g.
 • Antakalnio g. ties Tverečiaus g.
 • Olandų g. ties Filaretų g.
 • T. Narbuto g. ties Sėlių g.
 • Ukmergės g. ties Paribio g.
 • Molėtų pl. ties Skersinės g.
 • Nemenčinės pl. ties Svajonių g.
 • Ozo g. ties Kernavės g.
 • Švitrigailos g. ties Kauno g.
 • Gariūnų g. ties Paneriškių g.
 • Galvės g. ties J. Tiškevičiaus g.
 •  Kalvarijų g. ties V. Gerulaičio g.
 • S. Batoro g. ties Rudens g.
 •  Laisvės pr. ties Viršuliškių g.
 • Oslo g. ties Laisvės pr.
 •  Minsko pl. ties Gurių g.

Kaune – mobilūs greičio matuokliai

Tuo metu Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius naujienų portalui tv3.lt kalbėjo, kad šiuo metu iš viso Kauno mieste veikia 5 greičio matuokliai, tačiau jau netrukus pažeidėjus fiksuos dar daugiau prietaisų.

REKLAMA

„Pasirašytos sutartys dėl 2 stacionarių greičio matuoklių ir dėl vidutinio greičio ruožo įrengimo. Paleidimo-derinimo darbai numatyti šių metų pirmoje pusėje.

REKLAMA

Šiuo metu prietaisai užsakyti ir gaminami. Tikimės, kad komplektuojančios detalės bus pristatytos laiku“, – kalbėjo M. Matusevičius.

Tačiau naujieji greičio matuokliai, pasak savivaldybės atstovo, galės bet kada būti perkeliami į kitą vietą.

Šiuo metu greičio matuokliai matuoja ir fiksuoja greičio pažeidimus. Nauji greičio matuokliai bus mobilesni, nereikalaujantys papildomų elektros įvadų įrengimo darbų naujoje vietoje.

REKLAMA

Pagal poreikį juos nesunkiai bus galima perkelti į bet kurią vietą, kur yra gatvių apšvietimas“, – aiškino pašnekovas.

Tuo metu Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovas Saulius Jansonas pasidalijo informacija, kurioje paaiškinama, kad per 2023–2024 m. valstybinės reikšmės keliuose papildomai planuojama įrengti 54 vidutinio greičio matavimo sistemų ruožus, 2023 m. – 6 momentinio greičio matavimo kameras.

Be to, kitąmet keliuose norima įrengti 30 naujų kelių orų sąlygų stotelių, norima modenizuoti 126 jau įrengtus prietaisus. LAKD atstovai sako, kad tokiu būdu galėtų būti gaunama kur kas tikslesnė informacija apie kelių būklę ir eismo sąlygas.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kuriais atvejais už greičio viršijimą sulauksite įspėjimo, o kada – baudos:

 • greičio viršijimas iki 10 km/val. vairuotojams užtraukia įspėjimą;
 • greičio viršijimas daugiau kaip 10 km/val., bet ne daugiau kaip 20 km/val. vairuotojams užtraukia baudą vairuotojams nuo 12 iki 30 eurų;
 • greičio viršijimas daugiau kaip 20 km/val., bet ne daugiau kaip 30 km/val. vairuotojams užtraukia baudą nuo 30 iki 90 eurų; Greičio viršijimas daugiau kaip 30 km/val., bet ne daugiau kaip 40 km/val. užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto dvidešimt iki vieno šimto septyniasdešimt eurų;
 • nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 km/val. užtraukia baudą vairuotojams nuo 170 iki 230 eurų.
 • greičio viršijimas daugiau kaip 50 km/val. užtraukia baudą vairuotojams nuo 450 iki 550 eurų, taip pat gali būti atimtas vairuotojo pažymėjimas 1–6 mėnesius. Neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims baudos siekia nuo 450 iki 700 eurų. 

Vairuotojams už važiavimą degant raudonam šviesoforo signalui, gresia bauda nuo 60 iki 90 eur ir arba teisių atėmimas nuo 1 iki 6 mėn., o už važiavimą A juosta tektų susimokėti nuo 30 iki 90 eurų siekiančią baudą.

REKLAMA

Policija vykdys reidus

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, šį mėnesį šalies keliuose vykdys šias respublikines prevencines priemones:

● Sausio 9–11 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė (tamsiuoju paros metu matomumą gerinančių saugos priemonių – atšvaitų, šviečiančių žibintų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais naudojimas).

● Sausio 13–16 d. – transporto priemonių, tarp jų ir dviračių, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai.

REKLAMA

● Sausio 18–20 d. – vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles, kontrolė.

● Sausio 23–26 d. – Pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė; Vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, kontrolė (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis ir pan.).

● Sausio 30–31 d. – privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolė.

REKLAMA
REKLAMA

Policija atkreipia vairuotojų dėmesį, kad apskričių komisariatai, atsižvelgdami į avaringumo būklę prižiūrimoje teritorijoje, gali organizuoti ir kitas papildomas prevencines priemones.

Vilniuje įrengtų ir planuojamų matuoklių bei testuojamos įrangos vietas galima rasti ČIA, o informaciją apie veikiančių ir planuojamų įrengti vidutinio bei momentinio greičio matuoklių vietas galima pamatyti ČIA.

Iš viso valstybinės reikšmės keliuose šiuo metu veikia 131 vidutinio greičio matavimo sistemos (262 įrenginiai) ir 70 momentinio greičio matuoklių (MGM), išdėstytų pavojinguose taškuose. Šie matuokliai fiksuoja greičio pažeidimus, kelių mokesčio sumokėjimo, techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės draudimo galiojimą.

O kada pradėsite tvarkyti visus p.ederastus kur nerodo posūkių arba prisiparkuoja kai transporto priemone stovi 45 laipsniu kampu ir panašiai? Ne ką bukesni KET pažeidimai.
kuo matuoklis nuo durniaus apsaugos?? girtumo reidai nuolatiniai bet vistiek pilna durniu kurie girti vazineja... problemos nesprendziamos bet normaliems zmonems ir reidai ir netycinis greicio padidinimas tiesiojoj neteisingas
baudos ir baudos o kelia tinkamai tiesti bandet ???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų