Žmonės pastebi, kad miestas klesti, tačiau turtingiausiame mieste ir kainos didžiulės, todėl ekonomistai jį vadina ir brangiausiu.
10 metų Portugalijos sostinėje Lisabonoje gyvenanti Aušra su dukrele trumpam grįžo į Vilnių. Pamatytas pokytis padarė įspūdį.
„Matosi, kad klesti miestas, gerai atrodo miestas. Tikrai labai susitvarkęs, labai atsigavęs, tikrai labai malonu“, – džiaugėsi moteris.
Vilnius, kai kurių ekonomistų teigimu, tapo turtingiausias tarp Baltijos šalių, pralenkė Rygą ir Taliną. Negana to, pirmasis iš Baltijos šalių sostinių aplenkė Europos Sąjungos vidurkį. Preliminariais duomenimis, Vilniaus bendrasis vidaus produktas vienam gyventojui pernai buvo 9 procentais didesnis nei Taline, 36 procentais didesnis nei Rygoje ir 5 procentais viršijo Europos Sąjungos vidurkį.
Tai pastebi ir kalbinti vilniečiai:
„Jaučiam, kad geram mieste gyvenam. Plečiasi turizmas, daug užsieniečių atvyksta.“
„Centre mašinos neblogos važinėja. Pavyzdžiui, į Latviją nuvažiavus nepamatysi tiek daug naujų mašinų.“
Vadina brangiausiu miestu
Tačiau ekonomistas Nerijus Mačiulis Vilniui mieliau suteiktų visai ne turtingiausio miesto titulą.
„Brangiausio miesto. Būtent nominalaus BVP šuolis 2022 metais ir buvo nulemtas kainų šuolio, kuris per metus beveik 25 procentais padidėjo daugelio prekių ir paslaugų kainose“, – sakė ekonomistas.
Aukštos kainos bado akis ir emigrantei Aušrai, ir vietos gyventojams:
„Portugalijoje žymiai pigiau iš tiesų. Ten [kava] koks euras, du su puse, o čia nuo keturių prasideda, man atrodo.“
„Mes kavinėj dviese pavalgydavom ir už 30 eurų. Daugoka, bet kartais galima pasilepinti.“
„Daug kur brangu, bet tikrai galima rasti vietų, kur galima pigiau išleisti savo pinigus. Ypač pietums pavalgyti.“
„Mes turime brangiausio miesto titulą neabejotinai, bet taip pat mes negalime neigti ekonominio progreso. Štai pavyzdžiui, aukštos pridėtinės vertės paslaugų eksportas nuo šio dešimtmečio pradžios per penkmetį padidėjo beveik tris kartus iki 8 milijardų eurų“, – sakė N. Mačiulis.
Lietuvos pramonės apimtys per penkmetį išaugo beveik 40 procentų. Palyginimui, Latvijos išaugo 2 procentais, Švedijos 7 procentais, Estijos per tą patį laikotarpį sumažėjo 3 procentais.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:


































































































































































































































Užeis ekonominė krizė- ir tas turtas parduodamas iš varžytinių. Bus areštuojami butai, lizingines mašinos. Žmonės taps bomzomis.
Krizės metu- kai ėsti noresit už bulvių maišą atiduosit visus auksus.
Tai aš manau, kad Rygoje žmonės geriau gyvena. Automobiliai seni, butai irgi prastesni, bet dauguma įsigiti pagal galimybes.