Dėl to startuolio „Kilo Health“ kūrėjas pateikė labai viliojantį pasiūlymą dviem įtakingiems socialdemokratams – finansų ministrui Rimantui Šadžiui ir Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Algirdui Sysui.
Siūlo 15 tūkst. eurų algą į rankas
Socialiniame tinkle pateiktas siūlymas galėtų būti laikomas oferta Civilinio kodekso prasme.
Pagal jį, siūlymas sudaryti sutartį laikomas oferta, jeigu jis pakankamai apibūdintas ir išreiškia oferento ketinimą būti sutarties saistomam ir įsipareigojančiam akcepto atveju.
„Siūlau finansų ministrui ir Algirdui Sysui po 15 tūkst. eurų „į rankas“ kas mėnesį, jei jie atsisakytų savo dabartinių pareigų valdžioje iki savaitgalio.
Naujosios atsakomybės būtų paprastos: poilsis, žvejyba, startup‘ų biudžeto planavimai ir kelios dienos per savaitę – Lietuvos ofisuose su žmonėmis, kurie kasdien kuria Lietuvos ateitį“, – rašo T. Burgaila.
Jis įsitikinęs, kad priėmę tokį pasiūlymą politikai padarytų gerą darbą visai Lietuvai.
„Tik tiek! Tai kainuos nemažai, bet, manau, tai būtų viena vertingiausių investicijų tam, kad Lietuvoje... vis dar norėtųsi kurti, dirbti ir didinti kapitalą.
Prašėte siūlymų, kaip verslas galėtų prisidėti – prašom: tai tiesioginis „win-win“ (liet. abipusis laimėjimas) ir Jums, ir Lietuvai“, – rašo T. Burgaila.
Jis taip pat prideda, kad jo pasiūlymo mokėti minėtą algą terminas – iki kitų rinkimų, pagal darbo sutartį. „Pratęsime, jei gerai seksis“, – žada verslininkas.
Vis tik A. Sysas žurnalistams teigė, kad jo taip pigiai nenupirks, o į klausimą, už kiek nupirktų, atsakė: „Tai mano paslaptis“
Jis paminėjo skandalingai pagarsėjusį verslininką Arvydą Stašaitį, kuris žadėjo neva išlaikyti pensininkus:
„Kad verslininkai „Sodrai“ neturėtų pervesti, o A. Stašaitis ir jo kompanija paims po 5–10 pensininkų ir ilgai ir laimingai gyvens. Tai va – pasidomėkite A. Stašaičio likimu.“
Kokius mokesčių pakeitimus kritikuoja
Valdančioji koalicija tikisi Seime priimti mokesčių įstatymų pakeitimus dar iki metų vidurio, kad jie įsigaliotų nuo kitų metų pradžios.
Verslo organizacijoms labiausiai kliūva siūlymai daugiau apmokestinti gyventojų pajamas, didinti pelno mokestį.
Jų vertinimu, tai mažins Lietuvos konkurencingumą, silpnins ekonomikos plėtrą.
Vertinant surenkamų mokesčių ir socialinio draudimo įmokų santykį su bendruoju vidaus produktu, Lietuvoje mokesčių surenkama bene mažiausiai visoje ES – trečdaliu mažiau nei bendrijos vidurkis.
Valdantieji teigia, kad mokesčius didinti reikia tam, kad būtų tvarių pajamų didinti valstybės gynybos finansavimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!