Verslas ragina Gitaną Nausėdą „imtis lyderystės stabdant žalingą mokesčių reformą“ bei inicijuoti nacionalinį susitarimą dėl gynybos finansavimo – tam Prezidentūroje įkurti specialią darbo grupę, antradienį pranešė Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK).
„Kreipiamės į Jus kaip į aukščiausią valstybės instituciją, galinčią suburti politines jėgas ir visuomenę. Reikia ne konflikto, o sprendimų. Ne vienašališkų reformų, o konstruktyvaus susikalbėjimo“, – rašoma atvirame laiške šalies vadovui.
„Verslo bendruomenė tikisi, kad prezidentas pasinaudos savo autoritetu ir padės atkurti ryšį tarp sprendimų priėmėjų ir socialinių partnerių“, – pranešime teigė organizacija.
Anot jos, Finansų ministerijos siūlomi mokesčių pakeitimai pakenktų Lietuvos ekonomikai ir konkurencingumui, skatintų iš šalies trauktis investuotojus, talentus, be to, augtų kainos.
LPK teigimu, verslas nepritaria pelno mokesčio didinimui, trims gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifams,didesniam individualios veiklos apmokestinimui, saldintų gėrimų ir draudimo mokesčiams, savanoriško sveikatos draudimo apmokestinimui.
Verslo teigimu, šie mokesčių pakeitimai silpnintų Lietuvos ekonomiką, todėl mažėtų „realios valstybės galimybės“ finansuoti gynybą.
Finansų ministerija, išnagrinėjusi daugiau nei 200 asociacijų, asmenų, lobistų ir institucijų pateiktų siūlymų, pirmadienį pateikė atnaujintą mokesčių pakeitimų paketą.
Palyginti su balandžio viduryje pateiktu pirminiu variantu, iš dalies keičiami GPM, nekilnojamojo turto (NT) mokesčio, saldintų gėrimų akcizų bei kai kurie kiti įstatymų projektai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!